Android telefonundaki eski zil seslerinden bıktın mı? Bir hizmete abone olmak veya indirme için ödeme yapmak zorunda kalmadan, herhangi bir ses veya müzik dosyasını ücretsiz olarak özel bir zil sesine dönüştürebilirsin. Sende müzik veya ses dosyası olduğu sürece, bilgisayarını bu dosyayı zil sesi uzunluğunda düzenlemek ve ardından telefonuna göndermek için kullanabilir veya telefonunda depolanan herhangi bir müzik dosyasından bir zil sesi oluşturmak için Android telefonunda bir uygulama kullanabilirsin.

Yöntem 1 / 2:
Bilgisayarını Kullanarak

 1. 1
  Zil sesi dosyasını hazırla. Çeşitli yerlerden zil sesleri edinebilir veya kendin bir zil sesi oluşturabilirsin. Zil sesleri yaklaşık otuz saniye uzunluğunda olmalıdır. Ayrıca herhangi bir ses dosyasından zil sesi yapılabilir.
  • Tamamladığın zil sesi dosyasını .mp3 olarak kaydettiğinden emin ol.
  • Bilgisayara bile bağlamadan, Android cihazında bir uygulama kullanarak zil sesi yapmak istiyorsan burayı tıkla.
 2. 2
  Android telefonunu, bir USB kablosu ile bilgisayarına bağla. Kilitliyse ekranın kilidini aç.
 3. 3
  Cihazında, cihazlar ve sürücülerin bulunduğu depolama kısmını aç. Windows kullanıyorsan Android telefonunu, Computer/My Computer (Bilgisayar/Bilgisayarım) penceresinde ( Win+E) bulabilirsin. OS X kullanıyorsan Android telefonun masaüstünde görünecektir ama önce Android File Transfer (Android Dosya Aktarımı) programını indirip yüklemen gerekir.
 4. 4
  Ringtones (Zil Sesleri) klasörünü aç. Bu klasörün konumu, kullandığın telefona bağlı olarak değişebilir. Klasör çoğunlukla cihazının ana klasöründe bulunur ancak /media/audio/ringtones/ (medya/ses/zil sesleri) konumunda da bulunabilir.
  • Telefonunda Ringtones (Zil Sesleri) klasörü yoksa telefonunun ana klasöründe bir zil sesi klasörü oluşturabilirsin. Telefonunun kök dizinindeki boş bir alanı sağ tıkla ve "Create new" (Yeni oluştur) → "Folder" (Klasör) seçeneğini tıkla.
 5. 5
  Zil sesi dosyasını Ringtones (Zil Sesleri) klasörüne kopyala. Dosyayı tıklayıp bilgisayarından Ringtones Zil Sesleri klasörüne sürükleyebilir veya önce dosyayı sağ tıklayıp "Copy" (Kopyala) seçeneğini seçip daha sonra Ringtones (Zil Sesleri) klasörünü sağ tıklayıp "Paste" (Yapıştır) seçeneğini seçebilirsin.
 6. 6
  Zil sesi aktarıldıktan sonra telefonunun bağlantısını kes. Aktarma işlemi yalnızca bir dakika sürer.
 7. 7
  Telefonunda Settings (Ayarlar) uygulamasını aç ve "Sound" (Ses) seçeneğini seç.
 8. 8
  "Phone ringtone" (Telefon zil sesi) veya "Ringtone" (Zil sesi) seçeneğine dokun. Listeden zil sesi seç. Zil sesinde bir ID3 (bilgi) etiketi varsa uygun başlıkla birlikte görünür, aksi takdirde dosya adıyla görüntülenir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Bir Uygulama Kullanarak

 1. 1
  Google Play Store'dan "Ringtone Maker" uygulamasını indir. Zil sesleri oluşturabileceğin birçok uygulama var ama Ringtone Maker ücretsizdir ve basit bir arayüze sahiptir. Diğer uygulamaları kullanmakta özgürsün ve yapacağın işlem muhtemelen Ringtone Maker'dakiyle aynıdır.[1]
 2. 2
  Zil sesi yapmak için kullanmak istediğin şarkıyı cihazına indir veya aktar. Ringtone Maker'da zil sesi yapabilmen için müzik dosyasının Android cihazında depolanmış olması gerekir.
 3. 3
  Ringtone Maker uygulamasını aç. Uygulamayı açtığında cihazındaki tüm ses dosyalarının olduğu bir liste görünecek. Kullanmak istediğin dosyayı bulamıyorsan sağ üst köşedeki Menu (Menü) butonuna dokun ve "Browse" (Göz At) seçeneğini seç. Ardından, istediğin ses dosyası için cihazının depolama alanına göz atabilirsin.
 4. 4
  Düzenlemek istediğin dosyanın yanındaki yeşil butona dokun. Menüden "Edit" (Düzenle) seçeneğini seç.
 5. 5
  Parçanın zil sesine dönüştürmek istediğin bölümünü ayarlamak için kaydırma çubuklarını kullan. En iyisi zil seslerini 30 saniye veya daha kısa süreye ayarlamaktır. Play (Oynat) düğmesine dokunduğunda geçerli seçim oynatılacak. Dalga grafiğini yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için yakınlaştırma (zoom) butonlarını kullanabilirsin.
  • Zil sesinin rahatsız edici bir seste olmaması için başlangıç ve bitiş noktalarını müzikte durgun hâle getirmeye çalış.
 6. 6
  Seçim hoşuna gittiğinde "Save" (Kaydet) butonuna dokun. Bu buton bir disk şeklindedir ve ekranın üst kısmındadır.
 7. 7
  Zil sesini adlandır. Kaydederken girdiğin ad, zil sesinin zil sesi seçim menüsünde listelendiği ad olacaktır. Yeni zil sesini Ringtones (Zil Sesleri) klasörüne kaydetmek için "Save" (Kaydet) seçeneğine dokun.
  • Oluşturduğun zil sesini, alarmlar veya bildirimler gibi diğer sistem sesleri için kullanmak istiyorsan "Ringtone" (Zil Sesi) yazan menüye dokun ve istediğin konumu seç.
 8. 8
  Telefonunda Settings (Ayarlar) uygulamasını aç ve "Sound" (Ses) seçeneğini seç.
 9. 9
  "Phone ringtone" (Telefon zil sesi) veya "Ringtone" (Zil sesi) seçeneğine dokun. Listeden yeni zil sesini seç.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Sesli Mesaj Nasıl KapatılırSesli Mesaj Nasıl Kapatılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 23 kişi çalıştı. Bu makale 19.513 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 19.513 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam