Android Tabletin Kilidi Nasıl Açılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, PIN kodunu veya şekli unuttuğunda Android tabletinin kilidini nasıl açacağını öğreir.

Yöntem 1 / 3:
Android 4.4 ve Daha Eski Tabletlerin Kilidini Açmak

 1. 1
  Beş kez yanlış PIN gir veya şekil çiz. Android 4.4 veya daha eski bir sürüm çalıştıran bir tablet kullanıyorsan tabletinin kilidini açmak için dâhili bir aşma mekanizması kullanabilirsin. Bu, Android 5.0 (Lollipop) ile kaldırıldı.
  • Bu yöntem, tabletinin hâlihazırda bir kablosuz ağa bağlı olmasını gerektirir.
 2. 2
  Forgot PIN/pattern/password (PIN’i/şekli/parolayı unuttum) butonuna dokun. Bu buton 5 yanlış denemeden sonra çıkmazsa cihazın bu yöntemi desteklemiyordur.
 3. 3
  Google adresini ve parolanı gir. Bunun tabletinde oturum açtığın Google hesabıyla aynı olduğundan emin ol.
 4. 4
  Oturum Aç’a dokun.
 5. 5
  Başka bir bilgisayarda veya cihazda Gmail’i aç. Parola bilgini sıfırlamak için bir e-posta alırsın.
 6. 6
  Google’dan gelen mesajı aç. Bu, Updates (Güncellemeler) sekmesinde olabilir.
 7. 7
  E-postadaki bağlantıya tıkla. Bu seni yeni bir kilit kodu oluşturmak için bir forma götürür.
 8. 8
  Yeni bir PIN, parola veya şekil oluştur. Bu senin yeni geçici kilit aşma sekansın olur.
 9. 9
  Cihazının kilidini açmak için yeni şeklini kullan. Tabletinin yeni kilit açma yöntemiyle güncellenmesi birkaç dakika sürebilir.
 10. 10
  Yeni bir kod belirle. Cihazın kilidini açtıktan sonra Settings (Ayarlar) uygulamasında Lock Screen’den (Kilit Ekranı) yeni bir kod ayarla.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Bir Samsung Cihazın Kilidini Açmak

 1. 1
  Başka bir bilgisayarda veya cihazda bir İnternet tarayıcısı aç. Samsung hesabınla oturum açmış bir Samsung tabletin varsa ekranının kilidini açmak için Find My Mobile (Telefonumu Bul) çevrimiçi aracını kullanabilirsin.
 2. 2
 3. 3
  Samsung hesabınla oturum aç. Tabletini kurarken oluşturmanın istendiği Samsung hesabıyla tabletinde oturum açmış olman gerekir.
  • Samsung hesabın yoksa bu makaledeki diğer yöntemlerden birini denemen gerekir.
 4. 4
  Unlock my screen’e (Ekranımın kilidini aç) tıkla. Bunu Find My Mobile (Telefonumu Bul) İnternet sitesinin sol tarafında görürsün.
 5. 5
  Unlock’a (Kilidi aç) tıkla.
 6. 6
  Ekranının kilidinin açılmasını bekle. Kilidi açma sinyalinin tabletine ulaşması birkaç dakika sürebilir.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Fabrika Ayarlarına Döndürmek

 1. 1
  Tabletteki Güç düğmesini basılı tut. Cihazının kilidini açamıyorsan tek seçeneğin onu fabrika ayarlarına döndürmektir. Bu, parolayı kaldırır ama tabletindeki tüm verileri de siler. Tüm e-postalarını, satın alımlarını, uygulama indirmelerini ve ayarlarını, sıfırlamadan sonra tekrar giriş yaparak geri yükleyebilirsin.
 2. 2
  Power offa (Kapat) dokun. Android’in kapanır.
 3. 3
  Tablet kapalıyken Ses Azaltma düğmesine bas. Recovery Mode’da (Kurtarma Modu) önyükleme yapıyor olursun. Bu moda girmek için basılan tuş kombinasyonu cihazın için farklı olabilir.
 4. 4
  Ses Azaltma düğmesini basılı tutarken Güç düğmesini basılı tut. Çoğu cihazda bu seni Recovery Mode (Kurtarma Modu) başlatıcısına götürür.
 5. 5
  Start (Başlat) menüsü çıkana kadar iki düğmeyi de basılı tut. Start menüsü çıkmazsa ve cihazın normal bir şekilde açılırsa Recovery Mode’a (Kurtarma Modu) girme için farklı bir tuş kombinasyonu denemen gerekebilir. İnternet’te Android tabletinin modeli + "kurtarma modu"nu aramayı dene.
 6. 6
  Recovery mode (Kurtarma modu) çıkana kadar Ses Kısma’ya bas. Ses Yükseltme ve Kısma butonları menü seçenekleri arasında geçiş yapar.
 7. 7
  Recovery mode’u (Kurtarma modu) seçmek için Güç düğmesine bas. Güç düğmesi, vurgulanan menü seçeneğini seçer.
 8. 8
  wipe data/factory reset’i (verileri sil/fabrika ayarlarına döndür) seç. Onu vurgulamak için Ses Kısma düğmesini, seçmek için de Güç düğmesini kullan.
 9. 9
  Yes’i (Evet) seç. Sıfırlama işlemi başlar ve verilerinin tamamı silinir.
 10. 10
  Cihazın sıfırlanırken bekle. Bu 20-30 dakika sürebilir.
 11. 11
  Sıfırlamadan sonra yeni cihaz kurulumunu başlat. Tabletin sıfırlanması tamamlandıktan sonra, tableti satın alırken yaptığın kurulum işlemine gidersin. Bu işlem sırasında Google hesabına giriş yapabilirsin ve satın alımlarını ve ayarlarını geri yükleyebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Birçok Android cihazda ekran kilidi PIN’i veya şekli unutulmuşsa tüm verileri silmeden cihaza erişmenin yolu yoktur. Bu, tablet çalınmışsa kişisel verilerinin çalınmasını önlemek için bir güvenlik önlemidir.

Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 99 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam