Android Nasıl Güncellenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi, bir Android telefon veya tabletin manuel olarak nasıl güncelleneceğini öğretir. Android cihazın normalde otomatik olarak güncellenecek olsa da, yeni bir güncellemenin mevcut olduğunu biliyorsan, cihazı manuel olarak güncelleyerek güncelleme işlemini hızlandırabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Kablosuz ağa bağlı olduğundan emin ol. Bunu yapmak için Android ekranını en üstünden aşağı kaydır ve Kablosuz simgesine bak; eğer üzerinde bölü işareti varsa, devam etmeden önce üzerine dokunarak Kablosuz bağlantıyı aç.
 2. 2
  Android Ayarlar’ını aç. Bu, Uygulama Çekmecesindeki açık mor renkli bir dişli simgesidir. Android cihazında farklı bir tema kullanıyorsan uygulama simgesi farklı gözükebilir.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve Sistem’e dokun. Bu seçenek, menünün alt kısmına yakın bir daire içerisindeki "i" harfine benzeyen "info" simgesinin yanındadır.
 4. 4
  Sistem güncellemesi’ne dokun. Bu seçenek, ekranında aşağı yönlü bir ok bulunan bir akıllı telefona benzeyen simgenin yanındadır.[1]
 5. 5
  İndir ve Yükle’ye dokun. Eğer bir güncelleme mevcutsa, ekranın üst kısmında "Sistem güncellemesi mevcut" yazacaktır. Telefonunu güncellemek için ekranın alt kısmındaki "İndir ve Yükle"ye dokun.
  • Eğer güncelleme yoksa, "Bu cihaz güncel" şeklinde bir mesaj gözükecektir.

İpuçları

 • Güncelleme yapmadan önce, daha sonra önceki bir Android işletim sistemi sürümüne geri yükleme yapman gerekirse diye Android cihazını yedeklemek akıllıca olur.
 • Telefonunu güncellemeden önce şarja tak. Bu, pilin güncellemeyi tamamlayacak kadar dolu olduğundan emin olmanı sağlar.

Uyarılar

 • Android cihazını hücresel ağ üzerinden güncelleme, çünkü güncelleme yapmak için hücresel ağı kullanmak aylık faturana fazladan ücret yansımasına neden olur.
 • Eğer cihazın yeni güncellemeleri desteklemeyecek kadar eskiyse, yeni bir güncelleme mevcut olsa dahi Android cihazını güncelleyemezsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Update an Android, Português: Atualizar um Android, Español: actualizar un Android, Deutsch: Ein Android Gerät aktualisieren, Français: mettre à jour une tablette ou un smartphone Android, 中文: 更新Android, Русский: обновить Android, Nederlands: Android updaten, العربية: تحديث الأندرويد, हिन्दी: एंड्रॉइड फ़ोन या टैबलेट को अपडेट करें (Android ko Update Kaise Kare), ไทย: อัพเดต Android, Tiếng Việt: Cập nhật Android, 한국어: 안드로이드 업데이트 법, 日本語: Androidのアップデート

Bu sayfaya 612 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?