Android'te Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Kullandığın Android cihazında yazmak istediğin kelimeyi "tahmin ederek" otomatik olarak ekleyen bir özellik vardır ve bu wikiHow makalesi bu özelliğin nasıl kapatılacağını öğretmektedir.

Adımlar

 1. 1
  Cihazın Ayarlar bölümünü aç. Genellikle bir dişli (⚙️) şeklindedir, ancak kaydırıcı çubuklardan oluşan bir simge olarak da kullanılmaktadır.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Dil ve giriş seçeneğine dokun. Bu seçenek menüdeki "KİŞİSEL" adlı bölümde yer almaktadır.
 3. 3
  Kullandığın aktif klavyeye dokun. Bu klavye muhtemelen ya Android klavye ya da Google klavye olarak ekranda gözükecektir.
 4. 4

  Metin düzeltme seçeneğine dokun. Bu seçenek genelde menünün orta taraflarında yer almaktadır.

 5. 5
  "Otomatik düzeltme" düğmesini "kapalı" konuma kaydır. Düğme beyaza dönüşecektir.
  • Bazı cihazlarda bu düğmenin yerine, onay işaretini kaldırman gereken bir kutu ile karşılaşabilirsin.
  • Bir Android güncelleştirmesinden sonra otomatik düzeltme özelliği yeniden etkinleşebilir; bu yüzden özelliği tekrar kapatman gerekebilir.
 6. 6
  Ana Ekran tuşuna bas. Kullandığın Android cihazında yazacağın metin artık otomatik olarak düzeltilmeyecek.

İpuçları

 • Değişik ayarlarla oynayarak memnun kalacağın ayarları bulmaya çalış. Swype mesajlaşma özelliği varsa, bu özelliği de deneyebilirsin.

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Android telefon

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Español: desactivar la corrección automática de ortografía en los celulares Android, Português: Desligar o Corretor Automático num Smartphone Android, Italiano: Disabilitare la Correzione Automatica su un Telefono Android, Deutsch: Die Autokorrektur auf einem Andoid Smartphone ausschalten, Русский: отключить автокорректор на Android, 中文: 关闭安卓设备上的自动校正, Bahasa Indonesia: Mematikan Auto Correct pada Android, Nederlands: Autocorrectie uitzetten op Android, العربية: إيقاف التصحيح التلقائي على أجهزة الأندرويد, ไทย: ปิด Autocorrect ของ Android, Tiếng Việt: Tắt autocorrect Android, Français: désactiver la correction automatique sur un smartphone Android, हिन्दी: ऐंड्रायड में आटो करेक्ट बंद करें

Bu sayfaya 326 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?