Bu wikiHow makalesi, WinZip adlı uygulamayı kullanarak Android’de bir ZIP dosyasını nasıl açacağını öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Play Store uygulamasını aç. Ana ekranda, üzerinde çok renkli bir üçgen barındıran beyaz evrak çantası simgesini bul. Bu simgeyi görmüyorsan uygulama çekmecesinde simgeyi bulabilirsin.
 2. 2
  Winzip kelimesini ara. Ekranın üst kısmında yer alan arama kutusunun içine kelimeyi yaz, sonra klavyede Enter ya da arama tuşuna bas. Kelimeyi içeren bir liste gözükecektir.
 3. 3
  WinZip – Zip UnZip Tool uygulamasını seç. Simgesi, gri bir mengenenin sıkıştıran uçları arasındaki sarı renkli dosya dolabıdır. WinZip’in Play Store’daki ana sayfası açılacaktır.
 4. 4
  YÜKLE tuşuna dokun. Bir açılır pencere çıkacaktır ve dosyalarına erişim için WinZip senden izin isteyecektir.
 5. 5
  KABUL ET tuşuna dokun. WinZip şimdi Android sistemine yüklenecektir. Kurulum tamamlandığında “YÜKLE” tuşu “AÇ” tuşuna dönüşür.
 6. 6
  WinZip’i aç. Hâlâ Play Store’un içindeysen tuşuna dokun. Play Store’dan çıktıysan ana ekranda ya da uygulama çekmecesinde WinZip simgesini ara.
 7. 7
  Özellikler sayfasında ekranı sola kaydır. Ekranın sonuna geldiğinde “Start” (Başla) düğmesini göreceksin.
 8. 8
  Start düğmesine dokun. Şimdi Android’de Depolama klasörlerini içeren bir liste göreceksin. Kullanılan cihaza göre klasörler değişiklik gösterecektir, ancak SD kartın için bir klasör, dâhili depolama içinse başka bir klasör görebilirsin.
 9. 9
  Açmak istediğin ZIP dosyasını seç. ZIP dosyasını bulana kadar klasörlere göz atmak zorundasın. Dosyaya dokunduğunda içindekiler ekranda gözükecektir.
 10. 10
  Açmak için bir dosyaya dokun. Dosyaları cihazına çıkarmak istemiyorsan herhangi bir dosyayı dokunarak şimdi açabilirsin. Android tarafından desteklenen bir dosya türü olduğu müddetçe dosyayı sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsin.[1]
  • Dosyalar şifreliyse onları görüntülemek için önce şifreleme parolasını girmen gerekiyor.
 11. 11
  Açmak istediğin dosyaları seç. ZIP’teki tüm dosyaları hızlıca seçmek için, dosya listesinin sağ üst köşesindeki kareye dokun. Böyle yaptığında listedeki her dosyanın yanına onay işareti eklenir.
 12. 12
  Unzip (aç) düğmesine dokun. Bu düğme, ekranın üstündeki ilk simgedir (ZIP dosya isminden sonra).
 13. 13
  Dosyayı açmak için talimatları takip et. Dosyaları depolamak için, cihazın içinde bir klasör seçmen gerekiyor. Dosyalar çıkarıldığında bir Android dosya yöneticisi ya da desteklenen bir uygulama kullanarak bu dosyalara kolayca erişebilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

WhatsApp'ta QR Kodu Nasıl Taranır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Hack Nasıl Yapılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlığı yapıldı tarafından
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makale ortak yazarlığı yapıldı tarafından Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Bu sayfaya 97 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam