Fark etmiş olabileceğin gibi, hangi kullanıcıların bir Spotify çalma listesini takip ettiğini görmek mümkün değildir. Böyle bir özellik Spotify kullanıcıları tarafından sık sık talep ediliyor olsa da, Spotify’ın geliştirme takımının 2019 durum güncellemesinde böyle bir özelliğin getirilmesinin planlanmadığı onaylanmıştır.[1] Bu moral bozucu olsa da, Android kullanırken çalma listenin ve profilinin Spotify'daki popülerliğini ölçmek için hâlâ yapabileceğin bazı şeyler var.

Question 1
Question 1 / 3:
Takipçilerin hakkında neleri görebilirsin?

 1. 1
  Hâlâ Spotify profilini kimlerin takip ettiğini görebilirsin. Bu, bir kişinin belirli bir çalma listeni takip edip etmediğini göstermeyecek olsa da, yine de seni kimin takip etttiğini ölçümlemede yardımcı olabilir. Ayrıca, eğer birisi senin profilini takip ederse senin çalma listelerinden bir veya birkaçını takip ediyor olma ihtimali de vardır. Spotify uygulamasında profilini açmak için Ana Sayfa sekmesine dokun, üstteki dişliye dokun ve ardından adına dokun. Sonra, tüm takipçi listeni görüntülemek için en üstteki takipçi sayısına dokun.
  • Bir takipçinin adına dokunarak profilini kontrol edebilir ve bu kişinin ne tür müzikten hoşlandığı hakkında bir fikir edinebilirsin. Ayrıca, kullanıcının herkese açık oynatma listelerinin yanı sıra, takip ettiği ve herkese açık olarak işaretlediği diğer oynatma listelerini de görebilirsin. Bu da bizi şuraya getirir…
  Reklam

Question 2
Question 2 / 3:
Bir çalma listesini kimin takip ettiğini görmek için deneyebileceğin başka numaralar var mı?

 1. 1
  Belirli bir kişinin hangi oynatma listelerini takip ettiğini belki görebilirsin. Belki buradaki anahtar kelimedir. Bir zamanlar Spotify, kullanıcılarının takip ettiği her yeni çalma listesini kullanıcı profillerinde herkese açık olarak gösteriyordu. Ancak şimdi, birisi bir oynatma listesini takip ettiğinde, kullanıcı oynatma listesini kendisi herkese açık olarak ayarlamadığı sürece bu bilgiler gizli kalır. Eğer belirli bir Spotify kullanıcısının çalma listeni takip edip etmediğini bulmaya çalışıyorsan o kişinin profilini aç ve üst kısımdaki Çalma Listeleri seçeneğine dokun. Oynatma listenin, kullanıcının herkese açık olarak takip ettikleri arasında olup olmadığını görmek için listeye göz at.
  • Oynatma listeni bu kullanıcının profilinde görmesen bile, bu kullanıcının onu takip ediyor olabileceğini ve henüz herkese açık olarak ayarlamamış olabileceğini unutma.

Question 3
Question 3 / 3:
Başka ne deneyebilirsin?

 1. 1
  Özelliği Spotify'a getirmek için oy verebilirsin. Spotify'ın çevrimiçi topluluğu ile ilgili harika şeylerden biri, üyelerin forumda yeni Spotify özellikleri önerebilmesidir. Diğer kullanıcılar, bu özelliklerin uygulanmasını isteyip istemediklerini oylayabilir ve Spotify'ın geliştirme ekibi bunu dikkate alabilir. Takipçi listesi özelliği ilk olarak 2013'te bir fikir olarak önerildi, ancak 2021 yılında insanlar hâlâ bunun geri dönmesi için oy kullanıyor.[2] Spotify geliştiricileri, fikri şu anda uygulamak istemedikleri bir şey olarak işaretlediler, ancak bu, gelecekte geri getirmeyecekleri anlamına gelmiyor. Oy vermek için https://community.spotify.com/t5/Live-Ideas/Playlists-View-all-Playlist-Followers/idi-p/291448 adresine git ve +Vote düğmesine tıkla.
  • Eğer Spotify Topluluğunun kayıtlı bir üyesi değilsen oy verme işlemini tamamlamak için Spotify hesabınla oturum açman istenecektir.
  Reklam

İpuçları

 • Spotify uygulamasını bilgisayarında kullandığında, takip ettiğin kişilerin ne dinlediğini gerçek zamanlı olarak görebilirsin. Eğer birisi çalma listelerinden birini dinliyorsa sağ kenar çubuğunda o kişinin adının altında çalma listesinin adı görünür.
 • Daha fazla takipçi çekmek için Spotify çalma listelerini en sevdiğin sosyal medya platformlarında paylaş.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 153.128 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 153.128 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam