Android'de QR Kodları Nasıl Taranır?

Bu wikiHow makalesinde bir tarama uygulaması kullanarak Android’inle QR kodları nasıl tarayacağını öğrenebilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Android'inde Play Store'u aç. Bu, uygulama çekmecesinde veya ana ekranda bulunan simgesidir.
 2. 2
  Arama kutusuna QR kod okuyucu yaz ve ara butonuna dokun. Bu işlem, QR kod okuma uygulamalarının bir listesini görüntüler.
  • Bu wikiHow makalesi, Scan tarafından geliştirilen QR Kod Okuyucusunu anlatmaktadır, ancak istediğin herhangi bir okuyucuyu seçebilirsin. Sadece indirmeden önce uygulamaya ait yorumları okuduğundan emin ol.
  • Adımlar, tüm QR kod okuma uygulamaları için benzer olmalıdır.
 3. 3
  Scan tarafından geliştirilen QR Kod Okuyucu’ya dokun. Her uygulamanın altında uygulamayı geliştirenin adı listelenir. Scan tarafından geliştirilen uygulamayı bulmak için ekranı aşağı kaydırman gerekebilir.
 4. 4
  Yükle’ye dokun. Uygulamanın Android'indeki bilgilere erişmesine izin vermeni isteyen bir açılır pencere belirecektir.
 5. 5
  Kabul et’e dokun. QR Kod Okuyucu şimdi Android'ine yüklenecektir.
  • Uygulamanın yüklenmesi tamamlandığında, “Yükle” butonu “Aç” olarak değişecek ve uygulama çekmecesinde yeni bir simgeye sahip olacaksın.
 6. 6
  QR Kod Okuyucuyu aç. Bu, uygulama çekmecesinde görünen bir QR koduna benzeyen simgedir. Bu işlem, standart bir kamera ekranına benzeyen uygulamayı açar.
 7. 7
  QR kodunu kamera çerçevesi içerisinde hizala. Bu işlem, fotoğraf çekiyormuşsun gibidir, sadece herhangi bir butona basman gerekmiyor. Tarayıcı kodu okuduğunda, koddaki URL'yi içeren bir pencere karşına çıkacaktır.
 8. 8
  Web sitesinin açmak için Tamam’a dokun. Bu, varsayılan web tarayıcını başlatır ve QR kodundaki URL’ye gitmeni sağlar.

Makale Bilgisi

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Español: escanear un código QR en Android, Português: Escanear Um Código QR no Android, Italiano: Leggere i Codici QR su Android, Deutsch: Unter Android QR Codes scannen, Русский: сканировать QR–коды на Android–устройстве, ไทย: สแกน QR Code ด้วยอุปกรณ์ Android, Tiếng Việt: Quét mã QR trên Android, 中文: 在安卓设备上扫描二维码, Bahasa Indonesia: Memindai Kode QR dengan Android, 日本語: AndroidでQRコードを読み取る, Nederlands: Een QR–code scannen met een Android, Français: scanner des codes QR sur Android, العربية: مسح وقراءة أكواد كيو آر على الأندرويد, 한국어: 안드로이드에서 QR 코드 스캔하는 방법, हिन्दी: एंड्राइड पर क्यूआर (QR) कोड्स स्कैन करें

Bu sayfaya 62 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?