Android'de QR Kodları Nasıl Taranır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesinde bir tarama uygulaması kullanarak Android’inle QR kodları nasıl tarayacağını öğrenebilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Android'inde Play Store'u aç. Bu, uygulama çekmecesinde veya ana ekranda bulunan simgesidir.
 2. 2
  Arama kutusuna QR kod okuyucu yaz ve ara butonuna dokun. Bu işlem, QR kod okuma uygulamalarının bir listesini görüntüler.
  • Bu wikiHow makalesi, Scan tarafından geliştirilen QR Kod Okuyucusunu anlatmaktadır, ancak istediğin herhangi bir okuyucuyu seçebilirsin. Sadece indirmeden önce uygulamaya ait yorumları okuduğundan emin ol.
  • Adımlar, tüm QR kod okuma uygulamaları için benzer olmalıdır.
 3. 3
  Scan tarafından geliştirilen QR Kod Okuyucu’ya dokun. Her uygulamanın altında uygulamayı geliştirenin adı listelenir. Scan tarafından geliştirilen uygulamayı bulmak için ekranı aşağı kaydırman gerekebilir.
 4. 4
  Yükle’ye dokun. Uygulamanın Android'indeki bilgilere erişmesine izin vermeni isteyen bir açılır pencere belirecektir.
 5. 5
  Kabul et’e dokun. QR Kod Okuyucu şimdi Android'ine yüklenecektir.
  • Uygulamanın yüklenmesi tamamlandığında, “Yükle” butonu “Aç” olarak değişecek ve uygulama çekmecesinde yeni bir simgeye sahip olacaksın.
 6. 6
  QR Kod Okuyucuyu aç. Bu, uygulama çekmecesinde görünen bir QR koduna benzeyen simgedir. Bu işlem, standart bir kamera ekranına benzeyen uygulamayı açar.
 7. 7
  QR kodunu kamera çerçevesi içerisinde hizala. Bu işlem, fotoğraf çekiyormuşsun gibidir, sadece herhangi bir butona basman gerekmiyor. Tarayıcı kodu okuduğunda, koddaki URL'yi içeren bir pencere karşına çıkacaktır.
 8. 8
  Web sitesinin açmak için Tamam’a dokun. Bu, varsayılan web tarayıcını başlatır ve QR kodundaki URL’ye gitmeni sağlar.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Español: escanear un código QR en Android, Português: Escanear Um Código QR no Android, Italiano: Leggere i Codici QR su Android, Deutsch: Unter Android QR Codes scannen, Русский: сканировать QR–коды на Android–устройстве, ไทย: สแกน QR Code ด้วยอุปกรณ์ Android, Tiếng Việt: Quét mã QR trên Android, 中文: 在安卓设备上扫描二维码, Bahasa Indonesia: Memindai Kode QR dengan Android, 日本語: AndroidでQRコードを読み取る, Nederlands: Een QR–code scannen met een Android, Français: scanner des codes QR sur Android, العربية: مسح وقراءة أكواد كيو آر على الأندرويد, 한국어: 안드로이드에서 QR 코드 스캔하는 방법, हिन्दी: एंड्राइड पर क्यूआर (QR) कोड्स स्कैन करें

Bu sayfaya 839 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?