Android'de Panoya Nasıl Erişilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, Android kullanarak cihazının panosunda ne olduğunu nasıl göreceğini öğretir. Hâlihazırda ne içerdiğini görmek için panonu kopyalayabilir veya kopyaladığın her şeyin kaydını tutmak için Play Store’dan üçüncü taraf bir uygulama indirebilirsin.

Yöntem 1 / 2:
Panonu Yapıştırmak

 1. 1
  Cihazının metin mesajı uygulamasını aç. Cihazından başka telefon numaralarına metin mesajları göndermeni sağlayan uygulamadır. Cihazının modeline bağlı olarak adı Mesajlar, Messenger, Metin Mesajları, Mesajlaşma veya Android Mesajları olabilir.
  • Tablet kullanıyorsan not almana, mesaj göndermene veya herhangi bir biçimde metin yazmana imkân veren herhangi bir uygulamayı açabilirsin. Cihazında uygun bir uygulama bulamazsan e-postanı açıp e-postanın gövdesindeki metin alanını kullanabilir veya Google Drive’ı indirip yeni boş bir belge oluşturabilirsin.
 2. 2
  Yeni bir mesaj başlat. Metin mesajı uygulamasında yeni, boş bir mesaj başlatmak için yeni mesaj butonuna dokun. Bu buton çoğu cihazda "+" şeklinde veya bir kalem simgesi hâlinde görünür.
  • Alternatif olarak Facebook Messenger, WhatsApp veya Google Hangouts gibi farklı bir mesajlaşma veya sohbet uygulamasında yeni bir mesaj başlatabilirsin.
 3. 3
  Mesaj alanını basılı tut. Mesajını yazdığın, ekranındaki metin alanıdır. Açılır bir menü belirir.
  • Bazı cihazlarda mesaj alanına dokunmadan önce bir alıcı ekleyip İleri butonuna dokunman gerekebilir.
 4. 4
  Yapıştır butonuna dokun. Panonda bir şeyler varsa açılır menüde bir Yapıştır seçeneği görürsün. Dokununca panon mesaj alanına yapıştırılır.
 5. 5
  Mesajı sil. Artık panonda ne olduğunu bildiğine göre başlattığın mesajı silebilirsin. Böylece bu mesajı birine göndermeden önce panonda hâlihazırda ne olduğunu görebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Bir Pano Uygulaması Kullanmak

 1. 1
  Google Play Store uygulamasını aç. Play Store simgesi, cihazının Uygulamalar listesinde bulunan renkli bir ok simgesine benzer.
  • Play Store’da gezinebilmek için İnternet’e bağlı olman gerekir.
 2. 2
  Play Store’da bir pano yönetme uygulaması bul ve indir. Pano yöneticileri, kopyalayıp yapıştırdığın her şeyi kaydederek pano geçmişinin kaydını tutmanı sağlar. Kategoriler’de Üretkenlik bölümünde gezinebilir ya da ücretsiz veya ücretli bir pano yöneticisi bulmak için ekranının en üstündeki Ara alanını kullanabilirsin.
 3. 3
  Pano yöneticisi uygulamanı aç. İndirdiğin pano yöneticisi uygulamasını Uygulamalar listesinde bul ve uygulamayı açmak için ona dokun.
 4. 4
  Pano yöneticinde pano kayıtlarını kontrol et. Pano yöneticisi uygulaman panoya kopyaladığın her şeyin bir listesini gösterir.
  • Clipboard Manager ve aNdClip gibi çoğu pano yöneticisi direk pano kayıtlarınla açılır. Clipper gibi bazı uygulamalarda ise ekranının en üstündeki Clipboard’a (Pano) dokunman gerekebilir.
  Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam