Android'de Google Maps'te Sokak Görünümü'ne Nasıl Bakılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, Android üzerinden Google Maps’te Sokak Görünümü’ne nasıl geçeceğini ve seçilen bir konumun fotoğraflarını nasıl göreceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Android’inde Google Maps’i aç. Maps uygulaması, küçük bir harita simgesi üzerindeki kırmızı bir konum iğnesine benzer. Bunu uygulamalar menüsünde bulabilirsin.
 2. 2
  KEŞFET sekmesine dokun. Bu buton, ekranının en altında bulunur ve gri bir konum iğnesine benzer.
 3. 3
  Görmek istediğin konumu haritada bul. Ekranına dokunarak haritayı sürükleyebilir veya yakınlaştırıp uzaklaştırmak için iki parmağını kullanarak ekranı kıstırıp açabilirsin.
  • Alternatif olarak bir konumu veya koordinatı bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsin. Ekranının en üstünde "Burada ara" yazar.
 4. 4
  Haritada bir konuma dokun ve basılı tut. Seçilen konuma kırmızı bir iğne konur. Haritanın sol alt köşesinde bu konumun Sokak Görünümü resminin bir ön izlemesini görürsün.
 5. 5
  Sokak Görünümü ön izlemesine dokun. Konum iğnesi eklediğin zaman sol alt köşede bir ön izleme resmi görünür. Buna dokununca tam ekran olarak Sokak Görünümü’ne geçersin.
 6. 6
  Etrafındakileri görmek için ekranına dokun ve parmağını ekranda gezdir. Sokak Görünümü, seçtiğin konumun 360 derecelik bir görüntüsünü sunar.
 7. 7
  Mavi yol şeritleri üzerinde parmağını aşağı yukarı kaydır. Sokak Görünümü’nde etrafı gezebilirsin. Yolda veya sokakta, yerde mavi bir şerit varsa bu şeridin üzerinde parmağını kaydırarak o sokağı gezebilirsin.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 1.621 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam