Bu wikiHow makalesi sana, Google Drive'dan Android telefonuna veya tabletine bir klasörün tamamını nasıl indireceğini öğretir. Android uygulamasında bir klasör indirmenin bir yolu olmasa da klasörün içindeki dosyaları tek tek seçebilir ve çevrim dışı kullanılabilir olarak işaretleyebilirsin. Dosyaları taşıyabilmek ve Google Drive dışındaki uygulamalarda kullanabilmek istiyorsan bir İnternet tarayıcısında Drive'da oturum açarak tüm klasörü sıkıştırılmış bir dosya (ZIP) olarak indirebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Dosyaları Çevrim Dışı Kullanılabilir Hâle Getirmek

 1. 1
  Android cihazında Google Drive uygulamasını aç. Bu, uygulama çekmecesinde "Drive" adlı yeşil, mavi ve sarı üçgendir. Google Drive uygulaması çevrim dışı kullanım için tüm bir klasörü indirmene izin vermese de bir kerede indirmek için klasörün içindeki tüm dosyaları seçebilirsin.[1]
  • Dosyaların Google Drive'ındaki sürümlerle senkronize kalmasını istiyorsan bu yöntemi kullan.
  • Çevrim dışı kullanılabilir hâle getirdiğin dosyaların Google Drive uygulamasında açılması gerekir. Mesela bir fotoğrafı çevrim dışı kullanılabilir hâle getirirsen fotoğrafı galeri uygulaman yerine Drive'da açarsın.
 2. 2
  Çevrim dışı olarak erişmek istediğin klasöre dokun. Klasörün içindeki dosyalar görünür.
 3. 3
  Bir dosyaya dokun ve basılı tut. Dosya adının solunda bir onay işareti göründüğünde parmağını kaldır; bu, dosyanın seçildiği anlamına gelir. 

 4. 4
  İndirmek istediğin diğer dosyalara dokun. Bu dosyalara dokunduğunda onların da adlarına onay işaretleri eklenir. Klasördeki her şeyi indirmek istiyorsan listedeki tüm dosyalara dokun.
 5. 5
  menüsüne dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktadır.
 6. 6
  Menüde Çevrim dışı kullanılabilir yap’a dokun. Seçilen dosyalar şimdi Android cihazınla senkronize edilir. Çevrim dışı kullanılabilen tüm dosyaların bir listesini görmek için Google Drive'ın sol üst köşesindeki ☰ menüsüne, ardından Çevrim dışı'na dokun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Bir Klasörü ZIP Dosyası Olarak İndirmek

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://drive.google.com adresine git. Google Drive mobil uygulaması klasör indirmeyi desteklemediğinden, Drive'ına İnternet üzerinden, bir bilgisayardaymış gibi erişmen gerekir. Google hesabında henüz oturum açmadıysan şimdi açmak için ekrandaki talimatları izle.
  • Klasörü Android'ine olduğu gibi kaydetmek istiyorsan bu yöntemi kullan. İndirilen dosyaları değiştirirsen Google Drive’ındaki sürümler etkilenmez.
  • Klasör, indirdikten sonra ayıklaman gereken bir ZIP dosyası olarak sıkıştırılır. Uygulama çekmecesinde mavi-beyaz klasör simgesi olan Dosyalar uygulaması, dosyayı açmak için kullanılabilir. Dosyalar uygulamasına sahip değilsen google dosyalar’ı arayarak onu Play Store'dan indir.
 2. 2
  İnternet sitesinin masaüstü sürümünü iste. Çoğu Android'de önceden yüklenmiş olarak gelen Chrome’u kullanıyorsan sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokun ve Masaüstü sitesini seç. Bu, sayfayı bir bilgisayardaki gibi görüntülemek için yeniler. Adımlar diğer tarayıcılarda benzer olacaktır. 

 3. 3
  İndirmek istediğin klasöre dokun. Bu, sayfanın sağ üst kısmında klasör hakkındaki bilgileri görüntüler.
 4. 4
  menüsüne dokun. Bu, ekranın sağ üst tarafında, klasör adının hemen üzerindedir. Bir menü açılır.
 5. 5
  Menüde İndir’e dokun. Google Drive, klasörü indirilebilir bir ZIP olarak sıkıştırır. Dosya hazır olduğunda bir indirme penceresi çıkar.
 6. 6
  İndirmeyi başlatmak için dosyaya dokun. Ayarlarına bağlı olarak, Kaydet'e de dokunman gerekebilir. İndirme işlemi tamamlandığında, İndirilenler klasöründe .ZIP dosya uzantısıyla biten yeni bir dosya olacaktır. 

 7. 7
  Dosyalar uygulamasını aç. Bu, uygulama çekmecesindeki mavi-beyaz klasör simgesidir.
 8. 8
  İndirilenler klasörüne dokun. Bu seçeneği görmüyorsan önce Gözat’a, ardından Dosyalarım'a dokunman gerekebilir.[2]
 9. 9
  Açmak için ZIP dosyasına dokun. Dosya, indirdiğin klasörle aynı ada sahip olur ve ".zip" dosya uzantısıyla biter.
 10. 10
  Ayıkla’ya dokun. Bu, klasörü ZIP dosyasından ayıklar ve İndirilenler klasörüne yerleştirir. İçindeki dosyalara erişmek için klasörün adına dokun.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 1.112 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.112 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam