Android'de Ebeveyn Denetimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Ortak yazar: Nicole Levine, MFA

Bu Makalede:Play Store’da Ebeveyn Denetimlerini Devre Dışı BırakmakFamily Link’te Denetimi Devre Dışı BırakmakPlay Store’da Ebeveyn Denetimlerini PIN Olmadan Devre Dışı BırakmakReferans

Bu wikiHow makalesi sana, bir Android telefonda veya tablette ebeveyn kısıtlamalarını nasıl devre dışı bırakacağını öğretir. Google Play Store’da Ebeveyn Denetimleri’ni ayarladıysan denetimleri telefondan veya tabletten istediğin zaman düzenleyebilir veya devre dışı bırakabilirsin. Bir çocuk hesabını yönetmek için Google Family Link’i kullanıyorsan çocuk 13 yaşına geldiğinde hesap izlemesini bitirebilirsin; o zaman kadar Family Link uygulamasında yalnızca çocuğun Play Store kısıtlamalarını düzenleyebilirsin.

1
Play Store’da Ebeveyn Denetimlerini Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Play Store’u aç. Play Store’un çanta simgesini uygulama çekmecesinde bulursun. .
 2. 2
  menüsüne dokun. Bu, ekranın sol üst köşesindeki üç yatay çizgidir.
 3. 3
  Settings’e (Ayarlar) dokun. Bu, menünün ortalarındadır.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Parental Controls’a (Ebeveyn Denetimleri) dokun. Bu, menünün ortasına doğru bir yerde bulunan "User controls" (Kullanıcı kontrolleri) başlığının altındadır.
 5. 5
  "Parental controls are on" (Ebeveyn denetimleri açık) düğmesini Off (Kapalı) konuma getir. Bu, ekranın sağ üst köşesindeki düğmedir.
  • Sadece bir kategorideki kısıtlamaları kaldırmak istiyorsan bunun yerine o kategoriye dokun, tercih ettiğin derecelendirmeyi seç ve SAVE’e (KAYDET) dokun.
 6. 6
  Dört haneli PIN’ini gir ve OK’e (TAMAM) dokun. Android’e Ebeveyn Denetimleri’ni ayarlamak için kullandığınla aynı PIN’i kullan. PIN’in kabul edildiğinde tüm Play Store indirmelerine izin verilir.

2
Family Link’te Denetimi Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Ebeveynin telefonunda veya tabletinde Family Link uygulamasını aç. Çocuğunun hesabını Google Family Link ile yönetiyorsan ve hesabını denetlemeyi bırakmak istiyorsan bu yöntemi kullan. Family Link uygulaması, üstünde mavi, sarı ve yeşil renkte bir bayrak bulunan beyaz simgedir.
  • Çocuk henüz 13 yaşında değilse denetimi tamamen devre dışı bırakamazsın. [1] Ancak çocuğun Google Play Store indirmeleri için Ebeveyn Denetimleri’ni devre dışı bırakabilirsin.
 2. 2
  Yönetmek istediğin hesaba dokun.
 3. 3
  Manage Settings’e (Ayarları Yönet) dokun.
 4. 4
  Play Store Ebeveyn Denetimleri’ni yönetmek için Controls on Google Play’e (Google Play Üzerindeki Kontroller) dokun. Çocuk 13 yaşın üzerindeyse ve tüm denetimi devre dışı bırakmak istersen bir sonraki adıma atla. Play Store’daki ebeveyn denetimlerini kaldırmak için: [2]
  • İzin vermek istediğin içerik türüne dokun.
  • Çocuğun bu içeriğe ne kadar erişmesine izin vermek istediğini seç.
  • Yaptığın değişiklikleri kaydetmek için SAVE’e (KAYDET) dokun.
 5. 5
  Account Info’ya (Hesap Bilgisi) dokun. Çocuğun hesabı hakkındaki bilgiler çıkar.
 6. 6
  Stop supervision’a (Denetlemeyi durdur) dokun. Bir uyarı mesajı çıkar.
 7. 7
  Stop Supervision’a (Denetlemeyi durdur) dokun ve ekrandaki yönergeleri izle. Ekrandaki kalan adımlar sana Family Link hizmetlerini çocuğunun Android telefonundan veya tabletinden kaldırma işleminde rehberlik eder.

3
Play Store’da Ebeveyn Denetimlerini PIN Olmadan Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Android’inin Settings’ini (Ayarlar) aç. Bunu bildirim panelini ana ekranın en üstünden hızla aşağı çekip sağ üst köşedeki dişliye dokunarak yapabilirsin.
  • Bu yöntem, Google Play Store ayarlarını silmeyi ve eskisinin yerini alması için yeni bir PIN oluşturmayı gerektirir. [3]
 2. 2
  Apps & notifications’a (Uygulamalar ve bildirimler) dokun. Bu bölümün adı bazı Android’lerde Applications (Uygulamalar) veya Apps (Uygulamalar) olabilir.
 3. 3
  Google Play Store’a dokun. Bunu bulabilmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 4. 4
  Storage’a (Depolama) dokun. Clear storage (Depolamayı temizle) ifadesini görürsen bunun yerine ona dokunabilirsin.
 5. 5
  Clear data’ya (Verileri sil) dokun, ardından doğrulamak için OK’e (TAMAM) dokun. Tüm ebeveyn kontrolü ayarları dâhil olmak üzere tüm Play Store verilerin silinir.

Makale Bilgisi

Bu makale ortak yazarlarımızdan biri olan Nicole Levine, MFA ile ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow makalelerinin ortak yazarları içeriğimizin mümkün olduğunca tam ve kapsamlı olmasını sağlamak için editörlerimizle yakın bir şekilde çalışırlar.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Disable Parental Controls on Android, 中文: 在安卓上禁用家长控制, Português: Desativar o Controle dos Pais no Android, Deutsch: Unter Android die Kindersicherung deaktivieren, Tiếng Việt: Tắt tính năng kiểm soát của phụ huynh trên Android, Bahasa Indonesia: Menonaktifkan Fitur Kendali Orang Tua pada Perangkat Android, ไทย: ปิด Parental Controls ใน Android, Italiano: Disattivare il Controllo Genitori su Android, Русский: отключить родительский контроль на Android, العربية: تعطيل المتحكمات الأبوية على نظام أندرويد, हिन्दी: एंड्रॉयड पर पेरंटल (parental) कंट्रोल को डिसेबल करें

Bu sayfaya 109 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?