Android'de Birinin Seni WhatsApp'ten Sildiği Nasıl Anlaşılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, WhatsApp’te bir kişi tarafından engellenmenin çeşitli işaretlerini Android’de nasıl kontrol edebileceğini öğretir. Engellendiğini anlamanın kesin bir yolu yoktur; ama bazı işaretlere bakıp kendince bir yargıya varabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Cihazında WhatsApp Messenger’ı aç. WhatsApp simgesi, içinde beyaz bir telefon bulunan yeşil bir konuşma balonuna benzer.
 2. 2
  SOHBETLER sekmesine dokun. WhatsApp farklı bir sekmede açılırsa son kişisel ve grup konuşmalarının tamamının listesini görüntülemek için ekranının en üstündeki gezinti panelinde bulunan SOHBETLER’e dokun.
  • WhatsApp bir konuşmayla açılırsa SOHBETLER’e dönmek için ekranının sol üst köşesindeki geri butonuna dokun.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve bir konuşmaya dokun. Seni engellemiş olabileceğini düşündüğün kişiyle olan konuşmana dokun, ardından tam ekran olarak açmak için sohbete dokun.
 4. 4
  Kişine bir mesaj gönder. Bir mesaj metni girip veya bir dosya seçip bunu konuşmada kişine gönder.
 5. 5
  Mesajının altındaki işaret imini kontrol et. Kişin seni engellediyse mesajların ona iletilmez. Konuşmada iki adet işaret imi yerine yalnızca gri bir işaret imi görürsün.
  • Tek bir işaret imi görüyor olmak illa ki engellendin demek değildir. Mesajların telefonun yeterince çekmemesi yüzünden iletilmiyor olabilir. Emin değilsen mesajının gecikmeli olarak gidip gitmediğine bakmak için işaret imini daha sonra tekrar kontrol edebilir veya yeni bir mesaj gönderebilirsin.
  • Engellendiysen kişin engelini kaldırsa bile mesajlarının hiçbirini almaz.
 6. 6
  Kişinin profil resmini kontrol et. Engellendiysen konuşmanın en üstünde, kişinin adının yanında profil resminin yerine gri bir kafa simgesi görürsün.
  • WhatsApp kullanıcıları profil resmi kullanmamayı veya profil resmi varsa onu kaldırmayı tercih edebilir. Engellendiysen sürekli olarak kafa simgesi görürsün; ama fotoğraf yerine kafa simgesi görüyor olman illa ki engellendiğin anlamına gelmez.
 7. 7
  Kişinin son görülme bilgisine bak. Engellendiysen konuşmanın en üstünde, adının altında kişinin son görülme bilgisini göremezsin. Resminin yanında veya adının altında çevrim içi olduğu zamanla ilgili fazladan hiçbir bilgi bulunmaz.
  • WhatsApp kullanıcıları son görülme ve/veya çevrim içi olma bilgisini Ayarlarından kapatabilirler. Engellendiysen kişinin son görülme bilgisini asla göremezsin; ama göremiyor olman illa ki engellendiğini göstermez.
 8. 8
  Arkadaşını gördüğün zaman seni engelleyip engellemediğini sor. Kişinin seni engellendiğini bilmenin garanti tek yolu bunu ona sormaktır. Aksi hâlde engellenip engellenmediğini kesin olarak bilmenin yolu yoktur.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Русский: понять, что вас заблокировали в WhatsApp на Android, Português: Saber se Você foi Bloqueado no WhatsApp, Español: saber si alguien te eliminó en WhatsApp en un dispositivo Android, Deutsch: Herausfinden ob dich jemand in WhatsApp für Android gelöscht hat, Français: savoir si l'on a été bloqué sur WhatsApp (sur Android), Italiano: Scoprire se Qualcuno ti ha Bloccato su WhatsApp per Dispositivi Android, Bahasa Indonesia: Mengetahui Apakah Seseorang Memblokir Anda di WhatsApp (untuk Android), العربية: معرفة إذا قام شخص بحذفك على تطبيق الواتساب باستخدام الهاتف الأندرويد, ไทย: รู้ตัวเวลามีคนลบคุณจาก WhatsApp ใน Android, 中文: 知道WhatsApp上的好友是否删除了你(安卓设备), Nederlands: Erachter komen of iemand je verwijderd heeft van WhatsApp op Android, Tiếng Việt: Nhận biết nếu ai đó xóa bạn trên WhatsApp (Android), 한국어: 안드로이드 기기에서 왓츠앱을 사용할 때 상대방이 당신을 삭제했는지 아는 법, हिन्दी: पता करें कि किसी ने आपको एंड्रॉइड पर, व्हाट्सएप से डिलीट कर दिया है

Bu sayfaya 273 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?