Android'de APK Dosyası Nasıl Yüklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Bilinmeyen Kaynaklara İzin VermekAPK Dosyasını Yüklemek

Bu wikiHow makalesinde APK formatındaki dosyaları Android telefonuna veya tabletine nasıl yükleyeceğini öğrenebilirsin. APK, Android Package Kit (Android Paket Kiti) kavramının kısaltmasıdır ve Android için uygulama dağıtımında kullanılan standart formattır. Bu makaledeki talimatlar Google Play Store’dan farklı bir kaynaktan uygulama indireceğini varsayarak hazırlanmıştır. Google Play Store’u nasıl kullanacağınla ilgili yardıma ihtiyacın varsa Google Play’den Nasıl Uygulama İndirilir makalesini okuyabilirsin.

Kısım 1
Bilinmeyen Kaynaklara İzin Vermek

 1. 1
  Cihazının Ayarlar uygulamasını aç.
 2. 2
  Ekranı aşağı kaydır ve Güvenlik seçeneğine dokun. Güvenlik seçeneği "Kişisel" bölümünün altındadır.
 3. 3
  Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini "Açık" duruma getir.
 4. 4
  Tamam seçeneğine dokun. Artık Google Play Store’dan farklı kaynaklardan uygulama indirebilirsin.

Kısım 2
APK Dosyasını Yüklemek

 1. 1
  Cihazında bir Web tarayıcısı aç.
 2. 2
  Bir APK dosyası ara. http://AppsApk.com ve http://AndroidPIT.com gibi sitelerde iyi APK dosyası seçenekleri bulabilirsin.
  • Alternatif olarak bilgisayarında bir APK dosyası bulup QR kodunu üreterek Android cihazınla tarayabilirsin.
 3. 3
  Yüklemek istediğin dosyanın indirme bağlantısına dokun. İndirme tamamlandığında Bildirim Çubuğunda bir bildirim göreceksin.
  • Dosyanın cihazına zarar verebileceğine dair bir uyarı alırsan Tamam seçeneğine dokun.
 4. 4
  Uygulama Menüsünü aç. Genellikle ekranın aşağısında ortada bulunan ve noktalardan oluşan bir simge ⋮⋮⋮ olur ve buraya dokunarak Uygulama Menüsü açılabilir.
  • Alternatif olarak Bildirim Çubuğundaki "İndirme tamamlandı" yazan bildirime de dokunabilirsin.
 5. 5
  Dosyalarım seçeneğine dokun.
 6. 6
  Downloads (İndirilenler) seçeneğine dokun.
 7. 7
  İndirdiğin APK dosyasına dokun.
 8. 8
  Sağ alt köşedeki YÜKLE seçeneğine dokun. Dokunduğunda indirdiğin APK dosyası cihazına yüklenecek.

Uyarı

 • Ek olarak başka izinler isteyen APK dosyalarını yüklerken dikkatli ol. Birçok kötü amaçlı yazılım kişisel bilgilerini çalabilir ve kötü amaçlar için kullanabilir. Böyle bir şeyden şüphelenirsen APK dosyasını yükleme.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Eğitim ve İletişim

Diğer dillerde:

中文: 在安卓设备上安装APK文件, ไทย: ติดตั้งไฟล์ APK ใน Android, Tiếng Việt: Cài đặt file APK trên Android, Español: instalar archivos APK en Android, Nederlands: APK bestanden op Android installeren, Bahasa Indonesia: Memasang Berkas APK di Android, Português: Instalar Arquivos APK no Android, Deutsch: Unter Android APK Dateien installieren, Français: installer des fichiers APK sur un appareil Android, Русский: устанавливать файлы APK на Android, Italiano: Installare File APK su Android, العربية: تثبيت ملفات إيه بي كي على الأندرويد, 한국어: 안드로이드에 APK 파일 설치하는 방법, हिन्दी: एंड्राइड पर एपीके (APK) फाइल्स इंस्टॉल करें, 日本語: AndroidにAPKファイルをインストールする

Bu sayfaya 5.116 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?