Android telefonundaki çalma sayısı servis sağlayıcın tarafından kontrol edilir ve telefonunun ayarlarından değiştirilemez. Ancak, aktarmadan önce aramanın çalacağı süreyi (5 ila 30 saniye arasında) belirlemek için genellikle bir self servis kodu kullanabilirsin. Sağlayıcın self servis kodunu desteklemiyorsa değişikliği senin yerine yapmalarını istemek için onlarla iletişime geç. Sürenin uzunluğu konusunda endişelenmiyorsan ve yalnızca daha kısa veya daha uzun tonlar duymak istiyorsan Ayarlarından farklı bir zil sesi seçebilirsin. Bu wikiHow makalesi sana, gelen aramalar sesli mesaja düşmeden önce Android'inin çalma süresini nasıl artıracağını veya azaltacağını öğretir.

Yöntem 1 / 2:
Self Servis Kodu Kullanmak

 1. 1
  Android cihazında Telefon uygulamasını aç. Bu, genellikle ana ekranının altına yakın bir yerde bulunan telefon ahizesi simgesidir. Çalma sayısını belirlemenin bir yolu olmamasına rağmen aramanın sesli mesaja düşmesinin kaç saniye süreceğini belirleyebilirsin.
  • Self servis kodları tüm telefon sağlayıcılarında kullanılamaz.[1]
  • Bu yöntem sende işe yaramazsa sağlayıcının müşteri hizmetlerini ara ve sesli mesaja düşmeden önce aramaların ne kadar süre (5 ila 30 saniye arasında) çalmasını istediğini söyle.
 2. 2
  *#61#'yi çevir ve Ara butonuna bas. Birkaç dakika sonra telefonunun bir telefon numarası da dâhil olmak üzere bilgilerle dolu bir ekran görüntülemesi gerekir.
  • Bu kod hata verirse sağlayıcın bu seçeneği desteklemiyordur. Çoğu sağlayıcı, yönlendirmeden önce geçen saniye sayısını değiştirmene yine de izin verir.
 3. 3
  Telefon numarasını yaz. Bu, sağlayıcının sesli mesaj hizmetinin telefon numarasıdır. Sonraki yeni adımda bu telefon numarasını daha uzun bir kodun parçası olarak girmen gerekir, bu yüzden doğru yazdığından emin ol.
 4. 4
  Servis kodunu çevir. Kodun bu biçimde girilmesi gerekir: **61*seslimesajtelefonnumarasi**saniye#. "Sesli mesaj telefon numarası"nı önceki adımda yazdığın telefon numarasıyla ve "saniye"yi 5, 10, 15, 20, 25 veya 30 ile değiştirerek aramanın sesli mesaja düşmeden önce kaç saniye geçmesi gerektiğini belirt.
  • Örneğin, yazdığın telefon numarası 18056377243 ise ve gelen aramaların 15 saniye çalmasını istiyorsan **61*18056377243**15# girersin.
  • Zil sesi uzunlukları değişmekle birlikte, 10 saniye genellikle yaklaşık 3 veya 4 çalma, 30 saniye ise yaklaşık 5 veya 6 çalmadır.
 5. 5
  Ara butonuna dokun. Doğru bilgileri girdiğin (ve mobil hizmetin tarafından desteklendiği) sürece, arama yönlendirme ayarlarının güncellendiğini belirten bir onay mesajı görmen gerekir.
  • İleride bu ayarı geri almak istersen kodu tekrar çevir, ancak girdiğin sayıyı 30 (varsayılan) ile değiştir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Farklı Bir Zil Sesi Kullanmak

 1. 1
  Android'inin Ayarlar'ını
  Image titled Android7settings.png
  aç.
  Bunu yapmak için, ana ekranın üstünden aşağı kaydır, ardından sağ üst köşedeki dişli simgesine dokun.
  • Android'inde özellikle zil sayısını değiştiren bir ayar olmamasına rağmen daha uzun veya daha kısa bir zil sesi seçebilirsin; böylece daha fazla veya daha az ses duyabilirsin.
  • Bu, aramanın sesli mesaja düşmesi için geçen süreyi değiştirmez; yalnızca duyacağın zil sayısını değiştirir.
 2. 2
  Sesler ve titreşim'e veya Ses'e dokun. Gördüğün seçenek sağlayıcıya göre değişir.[2]
 3. 3
  Zil Sesi'ne veya Telefon zil sesi'ne dokun. Bu iki seçenekten biri menüde bulunur.
 4. 4
  Ön izlemeyi dinlemek için bir zil sesine dokun. Zil sesi seçenekleri ve uzunlukları modele göre değişir. Bazı zil sesleri daha kısa bir ses yerine bir melodi çalar; bu, uzun zil seslerinin daha az kere çalacağı anlamına gelir.
  • Eğer zil seslerinin hiçbirini beğenmezsen ücretsiz olarak zil sesleri oluşturabilir ve indirebilirsin.
 5. 5
  Değişikliklerini kaydetmek için Kaydet'e veya geri butonuna dokun. Bir Kaydet butonu görürsen değişikliklerini kaydetmek için buna dokunman gerekir.[3] Çoğu Samsung modeli de dâhil olmak üzere bazı modellerde değişiklik otomatik olduğu için kaydetme seçeneği yoktur.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir.
Bu sayfaya 246 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam