Bu wikiHow makalesi, bir Amazon hesabının kalıcı olarak nasıl silineceğini anlatır. Amazon hesabı mobil uygulama içerisinden silinemez.

Adımlar

 1. 1
  Amazon web sitesi’ne git. Bunu yaptığında, daha önce giriş yaptıysan Amazon ana sayfan açılır.
  • Amazon'da oturum açmadıysan imleci Account & Lists’in (Hesap ve Listeler) üzerine getir, Sign in (Giriş Yap) üzerine tıkla, e-posta adresini ve şifreni gir ve Sign in (Giriş Yap) üzerine tıkla.
 2. 2
  Bekleyen siparişlerin veya işlemlerin olmadığından emin ol. Gönderim yapman veya ürün alman gerekiyorsa Amazon hesabını kapatmak için, bu işlemler tamamlanana kadar beklemelisin.
  • Bekleyen siparişleri, önce Amazon'un ana sayfasının sağ üst köşesindeki Orders (Siparişler) üzerine tıklayıp, sonra sırasıyla; sayfanın üst kısmında yer alan Open Orders (Açık Siparişler) , siparişin sağında yer alan Cancel items (Ürünleri iptal et) ve son olarak da ekranın en sağ tarafındaki Cancel selected items (Seçilen ürünleri iptal et) üzerine tıklayarak iptal edebilirsin.
 3. 3
  Help (Yardım) üzerine tıkla. Sayfanın sağ alt kısmında Let Us Help You (Sana Yardımcı Olalım) kısmında bulunur.
 4. 4
  Need More Help? (Daha fazla yardıma ihtiyacın var mı?) üzerine tıkla. Sayfanın "Browse Help Topics" (Yardım konularına göz at) bölümünün en alt kısmında yer alır.
 5. 5
  Contact Us (Bize ulaşın) üzerine tıkla. Bu seçenek "Browse Help Topics" (Yardım konularına göz at) bölümünün sağ üstünde yer alır.
 6. 6
  Prime or Something Else (Prime veya başka bir şey) üzerine tıkla. "Contact Us" Bize Ulaşın sayfasında "What can we help you with?" (Size nasıl yardımcı olabiliriz) bölümünün sağ üst köşesinde yer alır.
 7. 7
  <please make a selection> (<Lütfen bir seçim yapın>) üzerine tıkla. Bu kutucuk ekranın altına doğru, “Tell us more about your issue" (Sorununuz hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?) başlığının altındadır. Tıklandığında bir açılır menü gelir.
 8. 8
  Login and Security (Oturum Açma ve Güvenlik) üzerine tıkla. Menünün üst kısmına yakın bir yerdedir.
 9. 9
  İkinci <please make a selection> (<Lütfen bir seçim yapın>) alanına tıkla. İlkinin altında yer alır. Bu kutuya tıkladığında da bir açılır menü gösterilir.
 10. 10
  Close my account (Hesabımı Kapat) üzerine tıkla. Bunu yaptığında, bu alanın altında üçüncü bir bölüm, aşağıdaki iletişim seçenekleriyle birlikte gösterilir:
  • E-mail (E-posta)
  • Phone (Telefon)
  • Chat (Sohbet)
 11. 11
  Bir iletişim seçeneğine tıkla. Tercih ettiğin seçeneğe bağlı olarak sonraki adımların değişecektir:
  • E-mail (E-posta) - Hesabını silmeni gerektiren bir sebep yaz, sonra da e-posta alanının altındaki Send E-mail (E-posta Yolla) üzerine tıkla.
  • Phone (Telefon) - Telefon numaranı "Your number" (Numaran) başlığının yanında bulunan boşluklara yaz ve akabinde Call me now (Beni şimdi ara) üzerine tıkla.
  • Chat (Sohbet) - Bir müşteri hizmetleri temsilcisinin çevrim içi olmasını bekle, sonra onlara hesabını kapatmak istediğini söyle.
 12. 12
  Hesabının silinmesini bekle. Hesabın, görüştüğün Amazon temsilcisi tarafından, sana bildirilen zaman dilimi içinde kapatılacaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Mevcut Amazon hesabını sildikten sonra aynı bilgileri kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsin.
 • Kapatmadan önce Amazon hesabına bağlı banka hesabı bilgilerini kontrol et. Hesabını kapattıktan sonra, bekleyen bakiyen geçerli banka hesabına gönderilir.
 • Eğer bir Kindle yayımcısı isen hesabını kapatmadan önce Kindle içeriğini indir ve kaydet. Hesabını sildikten sonra bu içeriklere erişimin olmayacak.
Reklam

Uyarılar

 • Amazon hesabını Hesap Ayarları'ndan silmenin bir yolu yoktur.
 • Amazon hesabın silindikten sonra, hesabına artık senin tarafından veya Amazon'a bağlı Amazon Sellers, Amazon Associates, Amazon Payments gibi diğer taraflarca erişilemez. Hesabını sildikten sonra gelecekte Amazon'u kullanmak istiyorsan yeni bir hesap oluşturman gerekir.[1]
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir?
Sahte Nike Ayakkabı Nasıl AnlaşılırSahte Nike Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?
Elmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırElmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
eBay Üzerinde Nasıl Satış YapılıreBay Üzerinde Nasıl Satış Yapılır?
Değişken Maliyetler Nasıl HesaplanırDeğişken Maliyetler Nasıl Hesaplanır?
Nasıl Milyarder OlunurNasıl Milyarder Olunur?
Nasıl Zengin OlunurNasıl Zengin Olunur?
Nasıl Para KazanılırNasıl Para Kazanılır?
İş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılırİş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılır?
PayPal'a Para Nasıl EklenirPayPal'a Para Nasıl Eklenir?
Nasıl Norveç Vatandaşı OlunurNasıl Norveç Vatandaşı Olunur?
Nasıl Para BiriktirilirNasıl Para Biriktirilir?
Bir Şirkete Şikayet Mektubu Nasıl YazılırBir Şirkete Şikayet Mektubu Nasıl Yazılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 15.554 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Finans ve Ticaret
Bu sayfaya 15.554 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam