Bu wikiHow makalesi sana, Amazon Fire Stick’ini Wi-Fi’a nasıl bağlayacağını öğretir. Ev Wi-Fi ağına bağladıktan sonra Amazon Fire Stick’ini, Amazon hesabını kullanarak televizyonunda video, dizi, film oynatmak ve müzik çalmak için kullanabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Amazon Fire Stick’i televizyonuna bağla. Amazon Fire Stick, televizyonunun arasındaki bir HDMI girişine doğrudan bağlanır. Televizyonunu aç ve doğru kaynak girişinin seçili olduğundan emin ol.
 2. 2
  Fire Stick’i güce bağla. Fire Stick’in micro-USB güç kablosunun Fire Stick’e takılı olduğundan ve kablonun diğer ucunun da dâhilî güç adaptörüne ve onun da bir prize takılı oluğundan emin ol. Televizyonunda açık bir USB girişi varsa kabloyu dâhilî adaptör yerine doğrudan televizyonuna takabilirsin.
  • Fire Stick’in yetersiz güç aldığını söyleyen bir mesaj alırsan dâhilî adaptörü kullan ve Fire Stick’i doğrudan bir prize tak.
 3. 3
  Ayarlar’ı seç. Home (Ev) ekranının en üstüne gitmek için kumandadaki yönlendirme tuşlarını kullan, ardından ekranın en üstündeki seçeneklerin en sağındaki "Ayarlar"ı seç.
  • Zaten Home (Ev) ekranında değilsen Home menüsüne gitmek için kontrolcüdeki Home tuşuna bas. Üzerinde bir ev taslağı bulunan düğmedir.
 4. 4
  Network’ü (Ağ) seç. Menüde, Wi-Fi sinyaline benzeyen üç kıvrımlı çizgi simgesi bulunan ikinci seçenektir. "Network" seçeneğini sarı renkle vurgulamak amacıyla aşağıya ve sağa gitmek için kumandadaki yön tuşlarını kullan, ardından kumandanın ortasındaki Select (Seç) düğmesine bas. Fire Stick, yakınlardaki ağları otomatik olarak taramaya başlar.
 5. 5
  Tercih ettiğin ağı seç. Ev ağını yakınlardaki ağlar listesinde görünce ağı sarı renkte vurgulamak için kumandadaki yön tuşlarını kullan, ardından seçmek için kumandanın ortasındaki Select (Seç) düğmesini kullan.
  • Tercih ettiğin ağı göremezsen listenin en altındaki "Rescan"i (Tekrar Tara) seç.
  • Tercih ettiğin ağ gizliyse listenin en altındaki "Join Other Network"ü (Başka Bir Ağa Katıl) seç ve bağlanmak istediğin ağın adını elle yaz. [1]
 6. 6
  Wi-Fi ağ parolasını gir. Ağının bir parolası varsa ekrandaki klavyede gezinmek için kumandayı kullan ve Wi-Fi ağının parolasını yaz.
  • Ev ağın parola korumalı değilse cihaz ağa otomatik olarak bağlanmayı dener. [2]
 7. 7
  Connect’i (Bağlan) seç. Ekran klavyesinin sağ alt köşesindedir. Fire Stick, ev Wi-Fi ağına bağlanır. Fire Stick bağlandıktan sonra yakınlardaki ağlar listesinde ağın adının altında "Connected" (Bağlı) yazar.
  • Fire Stick’in Home (Ev) ekranına dönmek için kumandadaki Home düğmesine basabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Android'de Telegram Hesabı Nasıl SilinirAndroid'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?
Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırBilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 861 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam