İşaretlerini gördün ve zihnin parçaları bir araya getiriyor. Sevgili eşinin tuhaf bir şey yapacağından endişeleniyorsan ve bunu öğrenmek istiyorsan bu makale şüphelerini doğrulamaya yardımcı olabilecek bazı yaklaşımlar sunuyor. Bu sürece aceleyle girişmeden önce, birkaç gününü en kötü şüphelerin nihayetinde doğrulandığında ne yapacağını düşünerek geçir. Araştırmaya karar verirsen iyi veya kötü bulduğun şeyle başa çıkmaya hazır ol. Aynı zamanda yasalara aşina olmak ve yasal sınırlar içerisinde eşini nereye kadar "gözleyebileceğini" belirlemek de iyi bir fikirdir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Eşini Telefonda Yakalamak

 1. 1
  İşi parmaklarına bırak. Telefon, tüm hayatımızda ortak bir noktadır ve kullanımı zaman geçtikçe daha da artıyor. Bu nedenle, onların "gönül ilişkileri" kesinlikle kabloların üzerinden de geçiyordur; yani, tahmin edebilirsin.
 2. 2
  Ev telefonun varsa biraz telefon dinlemesi yap. Telefon dinlemek kolaydır.
  • Evde nadiren gittiği bir yere yedek bir telefon bağla. Ağızlığı (öncesinden) gevşet ve çıkar, böylece fısıltılı seslerin, dinlemeni ele vermez.
  • Onun "Ben bakıyorum tatlım." diye bağırdığını duyduğunda (çünkü bunun "o kişi" olduğunu biliyorsun), "savaş odana" git ve ahizeyi dikkatli bir şekilde kaldır. Çok nazik olma; düğmeleri kıpırdatmak yakalamana neden olacak bir ses çıkarır.
 3. 3
  Konuşmayı kaydet. Yakında eski eşin olacak kişinin senin etrafındayken, yediği saadet hurmasını aramayacağından emin olsan da, bakmadığını düşündüğün bir anda küçük, sinsi bir kaçamağa direnemeyebilir ya da bağrına bastığı suç ortağı "onunla" yatmadan önce sevgilisinin sesini duymak zorunda olabilir ve bu nedenle konuşmanın kaydedilmesi işe yarayabilir. Önceden plan yaparsan eşin içindeki çapkına uyduğunda sen de onların havada gezen konuşmalarına kaçak hat çekebilirsin.
  • Bir akıllı telefonun veya kayıt özelliği olan bir telefonun varsa ahizeyi mikrofonun yanına yerleştir ve çifte kumruların geleceğe dair konuşmalarını kaydet. Foyası meydana çıktığında ve ihtiyacın olan şeyi elde ettikten sonra beklemene gerek yok. Eşinin eline diş fırçasını ve valizini ver ve onu akşam çayını bile içmeden kapının önüne koy. Ancak, telefondaki kişinin halı saha maçı için arayan arkadaşı olduğu ortaya çıkarsa hemen bir çay koy ve güler yüzle servis et.
 4. 4
  Bir bebek telsizi kullan. Bu, başkasının konuşmasını dinlemek için ucuz, düşük teknolojili bir yöntemidir. Tabii ki şu anda hayatında bir bebek yoksa bu biraz yanıltıcı olabilir, ancak bunu aşabilirsin. Bir gün eşin "alışverişe" çıkıncaya kadar bekle ve yakınlardaki bir markete uğra. Basit bir bebek telsizi, vericiyi koyacağın yerle uyum sağlayacak renkte bir sprey boya kutusu ve bir rulo uygun renkte maskeleme bandı (vericinin üzerinde yanıp sönen LED'ler olması durumunda) al.
  • Vericiyi (bebek telsizi/gizli yüzü) sprey boya ile boya. Boyamadan önce mikrofon deliğini kapat ki iş bozulmasın ve fazla boyama yapılmasın. O şeyin evde kokmasını istemezsin.
  • O hovardanın fısıldaştığını düşündüğün odaya git ve telsizi göremeyeceği bir yere sakla. Bazı kitapların veya kanepenin arkasına ya da gerçekten bahtsızsan yatak odası veya banyoda bir yere sakla.
  • Telsizi aç ve odaya ses seviyesi fısıldama ve kıkırdama düzeyinde olan bir radyo yerleştir. Evdeki köşene git ve alıcıyı aç. Radyoyu duyabiliyor musun? Eğer duyuyorsan hazırsın demektir. Duyamıyorsan verici sinyalini net bir şekilde duyana kadar ayarlamalar yap.
  • Telefon çaldığında ve sana, "Telefona bakmalıyım… işten arıyorlar." derse "Tamam canım, ben odamda..." (burada istediğin her şeyi söyleyebilirsin: "Tamam canım, ben..." sözünü duyduktan sonra zaten adrenalin seviyesi seni duyamayacak kadar coşmuş olacaktır). Odana git, alıcıyı aç, kayıt cihazını çalıştır (telefon, kaset, elindeki her ne ise) ve olacakları dinle. Olur da korktuğun başına gelirse ona bir taksi çağır ve tek yönlü bir biletle Bayan Saman Altından Su Yürüten’i memleketine gönder. Elbette, "Tamam, o raporu yarına kadar hazır ederim efendim ve ben.... bekle, bu nedir ... bir telsiz mi?" sözlerini duyarsan o taksiyi kendin için çağırmak da isteyebilirsin. Başın derde girecektir.
 5. 5
  Dijital bir kayıt cihazıyla dijital olarak kaydet. Kalem, flaş sürücü ve hatta sesle etkinleştirilen telefon benzeri kayıt cihazları bulunmaktadır. Bunlardan birini eşinin telefon eğlencesi için gideceğini düşündüğün yere koyabilir ve bu gerçekleştiğinde elektrikli casus, bir çelik tuzak gibi anında harekete geçecektir. Uygun bir zamanda bu tuzağı kontrol et ve bol şans!
 6. 6
  Tüm güvenini kenara koy ve bir tanenin kişisel iletişimlerini gözetle. Hile yapan sevdiceğinin telefonuna doğrudan erişim birçok şeyi açığa çıkarabilir; özellikle mesajlar ve tweetler. Yakın arkadaşları tavsiye ve ne düşündükleri konusunda oldukça açık sözlü olacaklardır. Gönderilen mesajların gelenlerden daha fazla fikir verdiğini görebilirsin. Düzenli bir kontrol sana işlerin nasıl ilerlediğine dair bir fikir verecektir. Sahte isim kullanımına dikkat et, böylece bir mesaj garip bir anda gelirse sahte isim hiçbir şeyi ele vermez.[1]
  • E-postaları kontrol et. O kadın ile öpüşüp koklaşmak için seanslar planlamanın bir başka yolu da ona e-posta göndermek veya internetten sohbet etmektir. Eşinin internetten gönderdiği her e-posta veya konuşma, okuman için sana da gönderilse nasıl olurdu? Casus yazılım adı verilen yazılım, tüm e-postalarını, sohbetlerini, anlık mesajlarını, ziyaret ettiği internet sitelerini ve tuş vuruşlarını kaydeder ve ardından bu kaydedilen bilgileri e-posta adresine otomatik olarak kopyalar.
  • Eşin çok dikkatli olmadığı sürece, o ortalıkta yokken bilgisayarına (veya telefonuna) girebilir ve baş belası zamparanın izini takip etmek için geçmişe, son uygulamalara ve diğer ekmek kırıntılarına bakabilirsin. Belki bir sonraki romantik buluşma için küçük bir e-posta planlaması veya internet üzerinden bazı sıcak sohbet kayıtları elde edebilirsin.
  • Yasak aşk yaşayan hergele, şifre kullanarak ve farklı dosya adları altında saklayarak e-postaları görmeni hızla engellemeye çalışacaktır. Erişim sağlamak için başlangıç olarak onun tipik şifrelerini kullanmayı deneyebilirsin. Bu işe yaramazsa bir Google araması ile şifreleri kırabilecek özel yazılımı kolayca bulabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Eşini Gözetlemek İçin Diğer Yöntemleri Kullanmak

 1. 1
  Tasarrufunda olan herhangi bir aracı kullan. Cansız nesnelerden yardım alabilirsin; asla konuşmazlar! Örneğin, hiç akla gelmeyecek şekillerde gizli kameralar var! O kadar ihtiyatlılardır ki, içinde en son teknolojiye sahip bir kameranın olduğunu sen bile fark edemezsin. Gizli casus kameralar duvar saatlerinden ev bitkilerine ve masa lambalarına kadar çeşitlilik gösterir.
 2. 2
  Bir GPS cihazı kur. Bir GPS cihazı kullanarak ele avuca sığmayan eşinin son zamanlarda nerelerde olduğunu izle. Bu şekilde arabayı nereye götürdüğünü ve ne kadar kaldığını öğrenebilirsin. Bir dahaki sefere "Geç saatlere kadar çalışıyorum canım." dediğinde "Vay be, falanca otel seni seviyor olmalı!" diyebilirsin.[2]
 3. 3
  Kilometreleri say. GPS takibinin ucuz (ücretsiz) bir alternatifi de işten önce ve sonra kilometreyi kaydetmektir. Bu, eşinin iş ve ev arasında seyahat ettiği mesafeyle uyuyor mu? Kilometre sayacındaki farklılıklar, neler olduğunu anlamana yardımcı olabilecek hedefli sorular sağlayabilir.
 4. 4
  Eşinin arkadaşlarına özellikle dikkat et. En çok kimlerle görüşüyor? En çok kiminle iletişime geçiliyor? Onlar senin de arkadaşların mı? Onlarla tanıştığında, onlarla konuşurken kötü hisleri takipte ol. Onlara doğrudan sorular sorma. Onlara kimi desteklediğini soramazsın. İnsanların söylemediği şeyler, en azından söyledikleri kadar yararlıdır.
 5. 5
  Geçmişi çalış. Arama geçmişi engellenmişse ayrıntılara internetten telefon hesapları üzerinden eriş. Buna erişmek için bir şifre kullanman gerekecek. Ancak, kullanılan şifrenin ilişki başlamadan çok önce ayarlanmış olma ihtimali vardır, bu yüzden muhtemelen onu biliyorsundur veya tahmin edebilirsin. Kullanım sıklığını ve çağrı süresini araştır. Bu faktörlerin ikisi de artıyor mu yoksa sabit mi? Bunu bilmek, işlerin nasıl ilerlediğine dair sana fikir verecektir.
 6. 6
  Davranıştaki değişiklikleri izle. Kıyafet, görünümdeki değişiklikler, kilo kaybı veya artışı, soğukluk, uzaklaşma, düşmanlık; gelecekteki projeler hakkında konuşmayı reddetme, senden kopma, sekse karşı ilgisizlik ve daha belirgin şekilde gündelik ilgide azalma. Bu değişiklikleri izle; artıyor mu, azalıyor mu? Bunlar ipuçları veren değişimlerdir.
 7. 7
  Sırların peşine düş. Eşinin tespit edilmekten kaçınmak için kullanabileceği gizli bir telefona dikkat et. Ayrıca, bilgisayarındaki çöp kutusunu kontrol et; insanlar genellikle bir şeyleri çöpe atar ve sonra onu boşaltmazlar.[3]
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Eşine Tuzak Kurmak

 1. 1
  Onu iş üstünde yakala! Eğer eşinin seni gerçekten aldattığına inanıyorsan ancak yine de telefon görüşmelerini, e-postaları ve seyahat ayrıntılarını izledikten sonra sahip olduğun tek şey içgüdüsel bir duygu ise eşinin sadık olup olmadığını öğrenmek için ne kadar ileriye gitmeye istekli olduğun konusunda önemli bir karar vermen gerekir.
  • Eşine neden güvenmediğini dürüstçe kendine sor. Eşinin sadakatsiz olduğuna inanmak için gerçek veya hayali herhangi bir sebebin var mı? Bunların yasal kanıt standartlarına uyması gerekmiyor, ancak elinde hislerinin veya önsezinin ötesine geçecek bir şey var mı? Bir eşin, yalnızca kişinin kendi duygularını, inançlarını ve güvensizliklerini haklı çıkarmak için gereken kanıtların biçimlendirilmiş koşullara dayanan bir eş sadakatsizliği vakası olduğuna kendi kendini ikna etmesi alışılmadık bir durum değildir.
  • Seninle daha az ilgileniyor görünmesi seni aldatıyor olduğu anlamına gelmez. Geç saatlere kadar çalışmak veya arkadaşlarla dışarı çıkmak sadece bu anlama gelebilir. Ayrıca, bir süredir birlikte olan çiftlerin neden aşık olduklarını unutmaları da alışılmadık bir durum değildir çünkü gündelik hayat yorucudur ve insanlar zamanla rahatlar, birbirlerini kanıksarlar. Dahası, bazen iş bağımlılığı kontrolü ele geçirir ve eşin gerçekten "işiyle evli" hâle gelir ve nadiren seninle zaman geçirmeyi düşünür.
 2. 2
  Bazı varsayımlarda bulun. Eşinden şüphelenmek için gerçek bir sebebin olduğunu düşünüyorsan seni aldatırken keşfedilmemek için bazı önlemler alacağı varsayımıyla başla.
  • Evdeki bilgisayardan e-posta göndermeyecek veya ev telefonundan arama yapmayacaktır.
  • Geç saatlere kadar çalıştığını iddia etmeyecek ve aramalarının cevapsız kalması veya işten erken çıkarken görülme riskini alarak bir otel randevusuna gitmek için ayrılmayacaktır.
  • Alışkın olduğun normal rutininde ve düzeninde devam edecek ve bu zaman içerisinde yasak aşkını yaşayacaktır. Cinsel ilişki fazla zaman veya bağlılık gerektirmez. İkisi otoparkta buluşur, bir arabaya atlar, yarım saatliğine falanca oteldeki "odalarına" gider ve alışveriş için zamanında geri gelir. Hatta eve alması gereken uygun eşyalarla bile gelir. Öyleyse gerçekten gerçeği bulmaya kararlıysan, şunu yap:
 3. 3
  Tezgâhı ayarla. Zum lensli iyi bir kamera al ve eşinin üzerine (kıyafet/çanta vb.) veya aracına bir GPS izleyici yerleştir. Yatağının arkasına sesle etkinleştirilen bir kaydedici gizle. Ardından, şehir dışında iki ila dört günlük bir gezi planla ve bu bilgiyi eşinle paylaş.
  • Ödevini yap ve şehrin hemen dışındaki bir otelde kalmayı gizlice planlarken gezinin detaylarını paylaşarak bunun şehir dışına çıkıyormuşsun gibi görünmesini sağla (eğer eşin gezinin detaylarını öğrenmeyi bekliyorsa rezervasyonunu yaptır, eşinle detaylarını paylaşmak için onayları al ama son dakikada iptal et ve eve yakın bir yerde kal).
 4. 4
  Ayrıl. Eşini havaalanından ve gideceğin yere vardığında aramak için çaba göster. Bunu cep telefonundan yaparak herhangi bir yerde olduğunu iddia edebilirsin. Geç saate kadar çalışacağın ve o gece arayamayacağın için özür dile.
 5. 5
  Eşinin GPS etkinliğini izle. Eğer eşin uzun süre eve dönmezse o konuma git ve uzaktan izle.
  • Eşini takip et (araç kiralamak iyi bir fikirdir), ancak yol verme kavgalarına veya benzeri düşüncesiz davranışlara yatkınsan bunu iki kez düşün.
  • Eğer eşin sadece eve giderse sokağın aşağısına park et ve izle.
 6. 6
  Gerektiği kadar tekrarla. Uygunsa kamerayı kullan. Bir şeyi gözden kaçırırsan diye kayıt cihazlarını kontrol et.
  • Daha fazla zamana ihtiyacın varsa evde olman gereken sabah ara ve bir gece daha kalman gerektiği için özür dile.
 7. 7
  Öğreneceklerine karşı metanetli ol. Bir şey bulursan kanıtla geri dönebilirsin. Bulamazsan uzak durmayı abartma. Her iki durumda da, bu maskaralığın sürmesine izin verme; kanıtlarla birlikte eşinle yüzleşmen ya da ilişkinin gerektiği gibi değişmesi, onarılması veya çözülmesi için şüphelerinin yersiz olduğunu kabullenmen gerekir.
  Reklam

İfşadan Sonra Hayatına Devam Etmek

 1. 1
  Her iki şekilde de öğreneceklerinin sonuçlarıyla baş et. Eşinin seni aldattığını keşfetmek hoş değildir. Aslında, kişisel yaşamını dayandırdığın temel tamamen sarsıldığı için yıkıcı olması muhtemeldir. Dahası, gerçeği öğrenmek için gizlice bir şeyler yapmak zorunda kaldığından dolayı kendinden nefret edebilirsin. Sonuç olarak, keşif süreci üzücüdür ve kendini kötü hissetmene neden olabilir.[4]
 2. 2
  Duygularınla baş et. Eşinin hile yaptığına dair olumlu, somut kanıtlar elde edersen artık perişan ve mutsuz olman için bir nedenin olur. Gerçek şu ki, bilmek bilmemekten daha iyidir. Bu travmatik bir deneyim olsa da, zamanla, seni hak eden bir kişi olduğunu ve kesinlikle bu kişinin o kişi olmadığını öğreneceksin. Bu zor dönemi atlatmana yardımcı olması için arkadaşlarından, ailenden ve belki de doktorundan veya bir danışmanından destek al. Eşinden ayrılıp ayrılmayacağına karar vermek, seni güçlü tutacak iyi destek ağları ile yalnızca senin içine adım atmaya karar verebileceğin bir mayın tarlasıdır. Bir aldatma sonrası bir evliliği nasıl onarabileceğine ilişkin okumalar yapmaya başlamayı yararlı bulabilirsin.[5]
 3. 3
  Tamamen hatalı olabileceğini anla. Eşinin sadakatsizliğine dair kanıt bulamazsan eşinin aldattığına inanmak için artık çok az nedenin vardır. Hâlâ eşinin çok dikkatli ve sinsi olduğunu düşünüyorsan en azından, çok da uzak olmayan bir gelecekte aldatan eşini yakalamak için gerekli koşulları oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu keşfetmişsindir. Ancak devam eden şüphelerinin geçerli olduğundan kesinlikle emin ol; bu aşamaya gelene kadar bir zamanlar ilişkinizde var olan güveni parçalaman muhtemeldir.
  Reklam

İpuçları

 • Aldatan bir eşi yakalamak zor olabilir ve yapıp yapamayacaklarınla ilgili yasalara aşina isen bu daha da zor olabilir. Süreci basitleştirmek için senin adına iz sürmesi için özel bir dedektif tutmayı düşün.
 • İç çamaşırlarını test etmek için bir sperm test kiti satın al. Bunu yapmak bir mahremiyet ihlali olduğu için ilişkiye olan güveni tamamen zedeleyeceğini anla.
 • Olası randevudan döndükten sonra eşine yaklaş ve burnunu kullanarak giysisinde veya cildinde alışılmadık bir parfüm veya kolonya kokusu olup olmadığına bak.
 • Eşin özellikle de açıklama yapmadan veya gizli tuttuğu ikinci bir cep telefonu alırsa dikkatli ol. Diğer şüpheli işaretler, bir telefonda veya bilgisayarda durduk yere bir pin/şifre kullanması veya cep telefonunun sürekli sessize almasıdır.
 • Konuşurken, genellikle de senin adını söylerken yanlışlıkla başka birinin adını söylemesi gibi dil sürçmelerine kulak kesil (ör., adın Sinem değilse "Seni seviyorum Sinem" demesi).
Reklam

Uyarılar

 • Eğer şüphenin aslı astarı olmayan paranoyak bir kıskançlık olduğu ortaya çıkarsa - ve eşin gizli faaliyetlerini keşfederse - evliliğine ciddi (ve muhtemelen onarılamaz) zarar vermiş olursun. Böyle olmasa bile, bir terapiste veya evlilik danışmanına gitmek sizin için uygun olabilir.
 • Casus aygıtları kullanma şeklinin başkalarının gizliliğini ihlal edebileceğini unutma. Geçerli yasaları veya bu ürünlerin kullanım amacına yönelik yasaları incele; çoğu durumda, bu cihazlar yasal olarak kullanılamaz:[6]
  • Onun haberi olmadan onu gizlice izlemen yasa dışı olabilir.
  • Bir başkasının bilgisayarına izni olmadan giriş yapmak yasa dışı olabilir.
  • Bilgisayar korsanlığı yazılımının kullanımı yasa dışı olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Karının Seni Aldattığını Nasıl AnlarsınKarının Seni Aldattığını Nasıl Anlarsın?
Başsağlığı Dileklerine Nasıl Karşılık VerilirBaşsağlığı Dileklerine Nasıl Karşılık Verilir?
Aldatan Bir Eşle Nasıl Başa ÇıkılırAldatan Bir Eşle Nasıl Başa Çıkılır?
Göğüsteki Süt Üretimi Nasıl DurdurulurGöğüsteki Süt Üretimi Nasıl Durdurulur?
Bir Bebeğe Emeklemek Nasıl ÖğretilirBir Bebeğe Emeklemek Nasıl Öğretilir?
Nasıl İyi Bir Anne OlunurNasıl İyi Bir Anne Olunur?
Bebek Nasıl TutulurBebek Nasıl Tutulur?
Bir Arkadaş Veya Akraba Evden Nasıl ÇıkarılırBir Arkadaş Veya Akraba Evden Nasıl Çıkarılır?
Bebeğine Yürümeyi Nasıl ÖğretirsinBebeğine Yürümeyi Nasıl Öğretirsin?
Nasıl Daha İyi Bir Koca OlunurNasıl Daha İyi Bir Koca Olunur?
Nasıl İyi Bir Baba OlunurNasıl İyi Bir Baba Olunur?
Hamile Olduğunu Nasıl AnlarsınHamile Olduğunu Nasıl Anlarsın?
Anne Sütü Elle Nasıl SağılırAnne Sütü Elle Nasıl Sağılır?
Soyağacı Nasıl ÇizilirSoyağacı Nasıl Çizilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 171 kişi çalıştı. Bu makale 13.370 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Aile Yaşamı
Bu sayfaya 13.370 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam