Aldatan bir eşle başa çıkmak belki de yapman gereken en zor şeydir. İlişkinize devam etmek ve işleri yoluna koymak konusunda karar vermeye gelince doğru bir cevap yoktur. Yapabileceğin tek şey eşinle iletişim kurmak, kendini dinlemek ve ilişkinin kurtarılmaya değer olup olmadığına karar vermektir. Eğer devam etmeye karar verirsen, her şeyi adım adım yapmalı ve kendine iyi bakmayı da unutmamalısın.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Ne Yapmayacağını Bilmek

 1. 1
  Kendini suçlama. Eşinin aldatma sebepleri açık olmayabilir ve sen de doğal olarak kendini suçlu hissedebilirsin. Belki birbirinizden uzaklaştınız ya da son zamanlarda yatak odasında hareketli değildin. Belki iş hayatının seni yormasına izin verdin ve ilişkine yeterli vakti ayrımadın. Her ne kadar bunlar ilişkinizin biraz emek istediğinin göstergesi olsa da, hiçbir şeyin eşinin seni aldatmasına sebep olmayacağını ve eşinin hataları için kendini suçlamaman gerektiğini bilmelisin.
  • Elbette, ilişkideki bazı sorunlar için sen hatalı olabilirsin ve bunu kabul etmek de önemlidir. Öte yandan hiçbir zaman senin yaptığın herhangi bir hatanın eşinin seni aldatmasını haklı çıkaracağını düşünmemelisin.
  • Eğer kendini suçlamaya çok odaklanırsan eşini suçlarından tamamen kurtarmış olursun. Bu durumda eşinin davranışlarına da odaklanman önemlidir.
 2. 2
  Üçüncü kişiyi takıntı haline getirme. Eğer kendini çıldırtmak istiyorsan, kendine diğer kadın ya da erkekle ilgili milyonlarca soru sorabilir, bu insanın Facebook profilini karıştırabilir hatta bu insanı bir an için yüz yüze görmek için fırsat bile kollayabilirsin. Bu insan hakkında her şeyi bilmenin ilişkinizde neyin yanlış gittiğini anlamada sana yardım edeceğini sanabilirsin, ama aslında, bu sana birtakım cevaplar sağlamak yerine sadece fazlasıyla acı verecektir.[1]
  • Bir eş yasak bir ilişki yaşıyorsa, bu nadiren üçüncü kişiyle ilgilidir. Tabi eşlerden birisi üçüncü bir kişiyle gerçek ve anlamlı bir ilişkiye başlamadıysa, çoğu zaman bu aldatan kişinin kendine ya da evliliğine karşı olan tatminsizliğiyle ilgilidir. Eğer diğer kadın ya da erkeğe çok fazla odaklanırsan, o zaman eşini ya da ilişkinizi düşünemezsin.
  • İlişki hakkında birkaç şey bilmek seni rahatlatacak olsa da diğer insanın nasıl gözüktüğü, ne iş yaptığı ya da senin dikkatini dağıtacak ya da sana kendinle ilgili kötü hissettirecek diğer detayları hakkında çok fazla şey bilmek istemezsin. Buna değmez.
 3. 3
  Bunu mantıklı hale getirmeye çalışma. Devam edebilmek için, kocanın işini kaybettiğinden beri güçsüz hissettiği ya da üçüncü kişinin eşine çok fazla ısrar ettiği ve onun da dayanamadığı gibi neden aldatıldığınla ilgili mantıklı bir açıklama bulman gerektiğini düşünsen de saçmalıkta mantık aramak faydalı olmayacaktır. Kırıldığını ve hayatına devam etmek için bir yol bulman gerektiğini kabul et ama oraya varmak için eşinin yerine bahaneler bulma.[2]
  • Aldatmaya karar verdiği anda eşinin aklından geçenler mantıkla açıklanamayabilir. Bunun neden olduğuyla ilgili mükemmel bir sebep bulmak için çok fazla zaman harcama, bunun yerine hayatına devam etmeye odaklan.
 4. 4
  Tüm dünyaya söyleme. Çok fazla canın yanıyor olabilir, sinirli olabilirsin ve tüm aile üyelerine ve yakın arkadaşlarına söylemen gerektiğini hatta tüm sinirini atmak için sosyal medyada bile paylaşman gerektiğini hissediyor olabilirsin. Bununla birlikte, eğer barışmanız ve ilişkinize devam etmeniz için bir ihtimal varsa, tüm hayatın boyunca insanların eşine ve ilişkinize farklı bir gözle bakmasına sebep olabilirsin. Tanıdığın herkese söylemek yerine, sadece bu süreci atlatmana gerçekten yardım edebileceğine inandığın kişilere söyle.
  • Neler olduğunu herkese söylediğinde, başta bir rahatlama hissedebilirsin ama bunu acı ve pişmanlık takip edebilir. Herkesin tavsiyesine ve yargılamasına hazır olmadığını fark edebilirsin.
  • Eğer eşinin sadakatsizliğiyle ilgili yakın arkadaşlarınla konuşacaksan ve henüz ne yapacağına karar veremediysen bunu dikkatli yap. Eğer arkadaşların eşini kesinlikle terk edeceğini düşünürse, sana onunla ilgili hiç sevmedikleri 1000 şeyi söyleyebilir ve bu da sana hem iyi hissettirmeyeceği gibi hem de eğer ilişkine devam etmeye karar verirsen tuhaflık yaratabilir.
 5. 5
  Arkadaşların ve ailenin ne düşüneceğine çok takılma. Ne olduğunu herkese söylememenin yanı sıra, bilen insanların da bu ilişkiyle ilgili ne düşündüğünü kafaya takmamalısın. Sana yakın olan insanlar iyi tavsiyeler verebilir ama sonuçta önemli olan senin için en iyi şeyin ne olduğudur ve ilişkiye devam edersen ya da ayrılırsan herkesin ne düşüneceğine önem vermemelisin. Günün sonunda herkesin ne düşündüğü önemli değildir ve diğer insanların yargılarının senin karar verme sürecini etkilemesine izin vermemelisin.
  • Yakın olduğun insanlarla konuşmak sana kesinlikle güç verir ve durumla ilgili yeni bir bakış açısı da kazandırır. Ama sonuçta, onların fikirlerinin seninkilerin yerine geçemeyeceğini bilmelisin.
 6. 6
  Yansıtmadan önce çok büyük adımlar atma. Aldatmayı öğrendiğin anda eşyalarını toplamak ya da eşini evden kovmak istediğini düşünsen de bunu etraflıca düşünmek için kendine biraz daha zaman vermelisin. Tabi ki, bir süre eşinden uzak zaman geçirebilirsin ama boşanmak istediğini söylemek ya da hemen çok büyük aksiyonlar almaktan kaçın. Daha sonra pişman olacağın bir şey yapmak yerine neler olduğunu sindirmek ve hem senin hem de ilişkiniz için neyin iyi olduğuna karar vermek için kendine zaman tanı.
  • Biraz ayrı akit geçirme kararını hemen almak iyi olsa da, haberi duyar duymaz boşanmak istediğini söylemekten kaçınmalısın; içinden gelen bu olsa bile bunu tamamen belirlemek için sakin kafayla karar vermelisin.
 7. 7
  Eşini cezalandırma. Eşine karşı kötü davranmak, sevdiği şeyleri elinden almak hatta kendin de bir ilişki yaşamayı düşünmek iyi hissettirse de bu tarz davranışlar seni de ilişkini de pek ileri götürmez. Canın yanmış olabilir, eşine karşı soğuk hissediyor olabilirsin ve bir süre uzak kalabilirsin, ama ona daha kötü hissettirmek için uğraşmamalısın çünkü bu şekilde günün sonunda ikiniz de berbat hissedersiniz.
  • Eşini cezalandırmak sadece sana daha karamsar hissettirecek ve ilişkinizi de daha kötü bir hale getirecektir. Biraz ayrı vakit geçirmek ve normale göre daha soğuk ve uzak olmak anlaşılabilir, ama sürekli olarak acımasız olmak hiçbir şeyi daha iyi hale getirmeyecektir.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
İlk Adımları Atmak

 1. 1
  Taleplerini bildir. Onunla bir konuşmaya başlamadan önce eşinden ne gibi taleplerin olduğunu biraz düşün. Direkt aldatma hakkında konuşmaya başlayıp ağlayarak devam edip sonra da barışma. Bunun yerine eşinin, eğer ilişkinin devam etmesini istiyorsa kendisinden ne beklendiğini bilmesi için bir oyun planı oluşturmaya zaman ayır. Bu bir cezalandırma gibi değil hayatınıza devam edebilmek için birlikte yaptığınız bir plan olmalı.
  • Eşinin, ilişkiye devam edebilmek için senin için ne yapabileceğini bilmesini sağla. Bu, birlikte ya da ayrı danışmana gitmeyi, birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yeniden keşfetmek için sağlam adımlar atmayı, her akşam iletişim kurmak için zaman ayırmayı ya da tekrar rahat hissedene kadar ayrı odalarda uyumayı içerebilir.
  • Eğer boşanmayı düşünüyorsan, bir an önce bir avukat bulmalısın. Bunu ne kadar erken yaparsan, pazarlıkta daha iyi bir konumda olursun.
 2. 2
  Zaman ver. Eşini affetmeye ya da hayatınızı normalde olduğu gibi yaşamaya hazır olduğunu hissetsen bile, eşine önceden duyduğun güveni ve sevgiyi tekrar kazanmanın zaman alacağını bilmelisin. İkiniz de bunu yürütmeye kararlı olsanız bile, bir şeylerin, daha iyi bir kelime olmadığından, tekrar “normal” hissettirmesi ve evlendiğin bu insana karşı tekrar yakınlık hissetmen uzun zaman sürecektir. Bu tamamen doğaldır. Eğer acele edersen, ileride sorun yaşayabilirsin.[3]
  • Eşini bir gecede affedemezsin ya da işlerin normale döndüğünü hissedemezsin. Bu güveni yeniden kurmak aylar hatta yıllar alabilir.
  • Ağırdan almalısın. Eşinle tekrar aynı yatakta yatacak kadar rahat hissetmen, birlikte yemeğe gitmen ya da birlikte yapmayı sevdiğiniz şeyleri yapman için birçok gün geçmesi gerekebilir. Buna hazırlıklı ol.
 3. 3
  Hislerini rahat bırak. Eşinin nasıl hissettiğini bilmesini sağla. Ona sana yaşattığı kızgınlık, kırgınlık, ihanetten ve acıdan bahset. Gardını alıp sanki büyük bir mesele yokmuş gibi davranma; yaşadığın acıyı görmesine ve nasıl hissettiğini anlamasına izin ver. Eğer ne yaşadığınla ilgili dürüst ve açık olmazsan, hiçbir zaman gerçekten birlikte hayatınıza devam edemezsiniz. Gerçek hislerini açmaktan utanabilirsin ya da korkabilirsin, ama bunu yapman önemlidir.
  • Eğer eşinle yüzleşmekle ilgili gerginsen ya da söylemek istediğin her şeyi söyleyemeyeceğinden korkuyorsan, paylaşmak istediğin her şeyi yazabilirsin. Bu şekilde, anda kaybolmazsın ve vurgulamak istediğin şeyleri unutmamış olursun.
  • Eğer olanlarla ilgili bir konuşma yapamayacak kadar duygusal olursan birkaç gün ya da mümkün olduğunca rahat hissedene kadar bekle. Tabi ki bu konuşma hiçbir zaman tamamen rahat hissettirmeyebilir ama kendini sağlam hissedene kadar kendine zaman verebilirsin. Bununla beraber, bu konuşmayı fazla geciktirmek de istemeyebilirsin.
 4. 4
  Cevabını istediğin soruları sor. Söz konusu eşinin seni aldatması olunca biraz netlik isteyebilirsin. Eğer bunun nasıl olduğuyla ilgili kafanda parçaları birleştirmek istiyorsan, bunun kaç kere olduğu, ne zaman olduğu, nasıl başladığı ve hatta eşinin bu diğer insana karşı ne hissettiğiyle ilgili sorular sorabilirsin. Öte yandan, eğer ilişkinizin sürmesi için bir şans istiyorsan, belki de bilmesen daha iyi olacak bu detayları sormadan önce iki kez düşünmelisin.
  • İlişkinizin nerede durduğunu daha iyi anlamanı sağlayacak her soruyu sor. Bununla beraber, sadece merakını gidermek için sorular sormaktan kaçın; cevaplar canını daha çok yakabilir.
 5. 5
  Test yaptır. Ne kadar utanç verici gelse de, eşinin seni aldattığını öğrenir öğrenmez ikiniz de test yaptırmalısınız. Üçüncü kişinin ne gibi hastalıklar taşıdığını ve bunun sana geçip geçmediğini bilemezsin. Eşin bunun gereksiz olduğunu savunsa da bunu ikinizin de güvende olduğunu öğrenmek için yapmalısın.
  • Bu süreçten geçmek, eşinin de hareketlerinin sonuçları olduğunu anlamasını sağlayacaktır. Seninle birlikteyken başka bir insanla daha birlikte olması seni de riske atar ve bunu anlaması önemlidir.
 6. 6
  Eşini dinle. Canın acısa da yorgun olsan da ihanete uğramış hissetsen de kızgın olsan da ve dışa vurmak istediğin daha birçok hissin olsa da oturup eşini dinlemen de önemlidir. Onu dinlemek en son istediğin şeymiş gibi gelebilir ama eğer hayata devam edebilmek için olanlara biraz netlik kazandırmak istiyorsan onun tarafından da neler olduğunu dinlemelisin. Eşinin sahip olduğunu bilmediğin yeni his ya da gerginlikleri olduğunu öğrenebilirsin.
  • Onun bir şey hissetmeye ya da hikâyenin kendi tarafını anlatmaya hakkı olmadığını düşünmek adil değildir. Eşinin hisleriyle yüzleşmeye henüz hazır olmasan da ilerleyebilmek istiyorsan onun kendini ifade etmesine izin vermelisin.
 7. 7
  Her gün iletişiminizi geliştirin. Sen ve eşin aldatma hakkında konuşmaya başladığınızda, iletişiminizi geliştirmeye de başlayabilirsiniz. Açık ve dürüst olduğunuzdan, düzenli olarak konuştuğunuzdan ve pasif agresif davranışlardan olabildiğince kaçındığınızdan emin olun. Eşinin yaptığı şeyden sonra bu imkansız gözükse de eğer bir şeylerin iyiye gitmesini istiyorsan iletişim kurman önemlidir.
  • Buna hazır olduğunda, her türlü dikkat dağıtan işi bir kenara koyarak her gün buluşmak için fırsat yaratın ve ilişkiniz hakkında konuşun. Eğer bunun yorucu olduğunu ve sadece eski duyguları deştiğini düşünüyorsan, geçmişten değil daha çok bugünden bahsetmelisin.
  • Sen ve eşinin birbirinizin nasıl hissettiğiyle ilgili olmanız gerekir. Şimdi dikkatli olmalı ve ilişkinize odaklanma zamanı. Eğer güçlü bir iletişiminiz yoksa, ilerlemek zor olacaktır.
  • Hislerini “ben” dili ile ifade etmeye çalış, örneğin “İşten gelince bana hiç ilgi göstermiyorsun” gibi daha suçlayıcı olan “sen” dilini kullanmak yerine, “İşten eve geldiğimde beni karşılamadığın zaman üzülüyorum” de.
 8. 8
  Düzeltmeyi deneyip denemeyeceğine karar ver. Tabi ki, aldatma hakkında konuşmaya başladığında, çok önemli bir karar vermen gerekir: eşini affedip tekrar sağlıklı bir ilişki yaşayabileceğinizi düşünüyor musun ya da bu işin yürümesi için hiçbir şans olmadığını mı düşünüyorsun? Kendine karşı dürüst olman ve ilişkinin kurtarılmaya değer olup olmadığına karar vermen önemlidir. En önemli olan şey tepki vermeden ya da acele karar vermeden önce ihtiyacın olan zaman ve yere sahip olmalısın.
  • Eğer eşinle konuştuysan, hislerini belirttiysen ve hikâyeyi onun tarafından dinlediysen ve tepkini vermek için hala biraz zamana ihtiyacın varsa, ilişkini yürütmeyi denemek isteyip istemediğine karar vermeye başlayabilirsin.
  • Eğer ilişkini yürütmeye karar verirsen, çok fazla çaba göstermeye hazır ol. Eğer senin için bittiğini biliyorsan, boşanma için gerekli adımları atmalısın. Eğer seçtiğin yol buysa, yaşadığın ülkenin yasalarına bakmalısın — çünkü yasalar ülkeden ülkeye değişmektedir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
İlişkinizi Tekrar Kurmak

 1. 1
  Kendin için en iyisini yap. Ne yazık ki hiçbir dergi, arkadaş, aile üyesi ya da doktor senin —ya da ailen için en iyisinin ne olduğunu söyleyemez. Eğer işin içinde çocuklar varsa, o zaman kararın daha da zorlaşır. Sadece bir doğru cevap olduğunu düşünüyorsan bile, günün sonunda kendine karşı dürüst olmalı ve kalbinin sesini dinlemelisin. Gerçeği bulmak çok zaman alabilir ama en önemli olan şey kimsenin sana söylediklerine göre bir şey yapmadığına ve hissetmediğine emin olmandır—özellikle de eşinin.[4]
  • Bu korkutucu bir düşünce olabilir, çünkü büyük olasılıkla cevabı bulmak için biraz zamana ihtiyacın olacak. Ama şimdiden içinden gelen bir ses varsa, onu dinlemen iyi olacaktır.
 2. 2
  Affetmeyi seç. Affetmenin aslında bir seçim olduğunu unutma; bu ya olan ya da olmayan bir şey değildir. Eğer eşini affetmek istiyorsan, kararlı bir şekilde bunu seçmelisin. Affetmek sana ya da ona kolayca gelmeyecektir ve bu aşamaya ulaşmak için uğraşman gerekecektir. İlk adım, ilişkinizi yürütmek için deneyeceğini kabul etmektir.
  • Bununla ilgili eşine dürüst ol. Onu affetme ya da affetmeme isteğinin gizli kalmasına izin verme. İlişkinizin yürümesi için denemek istediğini onun da bilmesini sağla. Gerçekten yürütmek istediğini ona söyle.
 3. 3
  Aldatmayla ilgisi olmayan bir şekilde birlikte vakit geçirin. Eğer ilişkinizi tekrar inşa etmeye başlamak istiyorsanız sen ve eşin, onun aldatmasıyla hiç ilgisi olmayan bir şekilde birlikte vakit geçirmelisiniz. Birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapmaya çalışın ve sana aldatmanın olduğu yeri hatırlatan yerlerden kaçının. Çok hızlı gitmeden önce, günlük aktiviteler yaparak ilişkinin sağlam bir temeli olması için her şeye baştan başlamak için çaba göster.[5]
  • Doğa yürüyüşü yapmak ya da yemek pişirmek gibi, birlikte yapacak yeni bir aktivite bile bulabilirsiniz. Bu sayede ilişkinizi başka bir ışık altında görebilirsiniz. Sadece, eşinin acı çekmediğinden ya da çok fazla uğraşmadığından emin olmalısın.
 4. 4
  Kendine iyi bak. Aldatan bir eşle başa çıkmaya çalışırken, kendine bakmak öncelik sıralamanda sonda geliyor gibi hissedebilirsin. Günde üç öğün yemek yemek, biraz güneş ışığı almak ve yeterince dinlenebilmek gibi karmaşık duygular kasırgası içinde meşgul olabilirsin. Öte yandan, bu zor zamanda güçlü durmak istiyorsan ve ilişkin üzerinde çalışmak için gerekli enerjiye sahip olduğunu düşünüyorsan, tam olarak yapman gereken budur. İşte aklında tutacağın birkaç şey:
  • Geceleri en az 7-8 saat uyumaya çalış. Eğer eşin yanında yattığı için uyuyamıyorsan, yatma düzeninizi değiştirmeyi konuşmakla ilgili rahat olmalısın.
  • Günde üç öğün sağlıklı yemekler yemeye çalış. Stresli olduğun için şekerli atıştırmalıklar gibi daha sağlıksız yemekler yemeyi istiyor olsan da moralini yüksek tutmak için daha sağlıklı yemeye çalışmalısın. Yağlı yiyecekler seni daha miskin hale getrirebilir.
  • Günde en az 30 dakika egzersiz yapmaya çalış. Bu süre senin hem zihnin hem de vücudun için iyidir ve sana yalnız kalmak ve aldatılmayı düşünmemek için zaman tanır.
  • Bir günlük tut. Düşüncelerinle ilişki kurabilmek için haftada birkaç kez yazmaya çalış.
  • Kendini izole etme. Daha amaçlı ve dengeli hissetmek için ailen ve arkadaşlarınla daha fazla vakit geçir.
 5. 5
  Danışmanlık al. Danışmanlık herkes için uygun olmasa da sen ve eşin eğer işlerin yolunda gitmesini istiyorsan yardım almayı denemelisin. Bunun senin için çok utandırıcı ya da fazla olduğunu düşünebilirsin, ama bu aslında sen ve eşinin hislerinizi rahatça paylaşmanız için güvenli bir ortam yaratacaktır. Güvendiğin bir danışman bul ve seanslarınız sırasında kendini tamamen verdiğinden emin ol.
  • Eğer senin için önemliyse, senin gitmenin tartışmaya açık olmadığını eşine açıkça belirt. Eşin senin güvenini kırdı ve bu yüzden bunu senin için yapabilmesi gerekir.
 6. 6
  Çocuklarına güven ver. Eğer çocuklarınız varsa, aldatan eşinle başa çıkmak çok daha zor olacaktır. Çocukların muhtemelen evdeki gerginliği hissedecektir ve en iyisi, eşinle bazı sorunlar yaşadığın hakkında onlara dürüst ve açık olmaktır. Fazla detaya girmen gerekmese de onları sevdiğinizi ve eşinle birlikte işleri yoluna koymak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınızı anlatmalısın.[6]
  • Eğer ilişkiyi bitirmeyi düşünüyorsan eşinin, ilişkiye devam etmen için çocuklarınızı kullanmasına izin verme. Evde iki ebeveyn olduğunda çocukların daha iyi olacağını söylüyorsa da eğer iki ebeveyn sürekli kavga ediyor ve birbirini önemsemiyorsa bu durum geçerli olmayabilir.
  • Bu zor durumla uğraşıyor olsan bile çocukların için zaman ayır. Çocuklarınla birlikte olmak ayrıca sana da güçlü hissettirecektir.
 7. 7
  Ne zaman bittiğini bil. Eğer işleri yoluna koymak için çok uğraştıysan ve eşini yine de affedemiyor ve hayatına devam edemiyorsan, ilişkiyi bitirme zamanı gelmiş olabilir. Eşini affedemediğin için kendini sıkma, güvenini geri kazanmak için çok uğraşsa bile; bazı şeyler affedilemez. Eğer sadece bu ilişkiye devam edemiyorsan ve düzelmesi için elinden geleni yaptığını düşünüyorsan, artık karar verme ve hayatına devam etme zamanı gelmiş demektir.
  • Affedemiyorsan kendine kızma ya da gerilme. Sen çaba gösterdin ve unutma ki eşin başta senin güvenini istismar eden kişi.
  • Eğer devam edebiliyorsan da “razı olduğun” için kendinden utanmamalısın. Sen, ilişkin ve ailen için en iyisi olduğunu düşündüğün şeyi yaptın ve kimse bunu yargılamamalı.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Karının Seni Aldattığını Nasıl AnlarsınKarının Seni Aldattığını Nasıl Anlarsın?
Başsağlığı Dileklerine Nasıl Karşılık VerilirBaşsağlığı Dileklerine Nasıl Karşılık Verilir?
Göğüsteki Süt Üretimi Nasıl DurdurulurGöğüsteki Süt Üretimi Nasıl Durdurulur?
Bir Bebeğe Emeklemek Nasıl ÖğretilirBir Bebeğe Emeklemek Nasıl Öğretilir?
Aldatan Eş Nasıl YakalanırAldatan Eş Nasıl Yakalanır?
Nasıl İyi Bir Anne OlunurNasıl İyi Bir Anne Olunur?
Bebek Nasıl TutulurBebek Nasıl Tutulur?
Bebeğine Yürümeyi Nasıl ÖğretirsinBebeğine Yürümeyi Nasıl Öğretirsin?
Anne Sütü Elle Nasıl SağılırAnne Sütü Elle Nasıl Sağılır?
Nasıl Daha İyi Bir Koca OlunurNasıl Daha İyi Bir Koca Olunur?
Bir Arkadaş Veya Akraba Evden Nasıl ÇıkarılırBir Arkadaş Veya Akraba Evden Nasıl Çıkarılır?
Nasıl İyi Bir Baba OlunurNasıl İyi Bir Baba Olunur?
Yeni Doğmuş Bebeğe Nasıl BakılırYeni Doğmuş Bebeğe Nasıl Bakılır?
Hamile Olduğunu Nasıl AnlarsınHamile Olduğunu Nasıl Anlarsın?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Cherlyn Chong
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Cherlyn Chong. Cherlyn Chong, eski sevgililerini unutup aşkı yeniden bulmak isteyen başarılı profesyonel kadınlar için ayrılık sonrası iyileşme ve flört koçudur. Aynı zamanda League flört uygulamasının resmî koçudur ve AskMen, Business Insider, Reuters ve HuffPost'ta yer almıştır. Bu makale 113.891 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Aile Yaşamı
Bu sayfaya 113.891 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam