Adanmışlık içeren bir ilişkide sadakatsizlik, güveni ciddi şekilde kırar. Paçayı kurtarabileceğini düşünsen de düşünmesen de partnerini aldatmaya meyilliysen öncelikle bu ilişkinin içinde olmak isteyip istemediğini düşünmelisin. Partnerine duyduğun aşk bitmiş olabilir veya şu anda tek eşli bir ilişki için uygun bir ruh hâlinde olmayabilirsin; her iki durumda da yapabileceğin en iyi şey, partnerine ihanet etmeden ondan ayrılmaktır. Ancak onu aldatmaya karar verirsen durumu fark etmemesi için ve şüphelenirse onu kandırmak için yapabileceğin şeyler var.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Durumu Fark Etmemesini Sağlamak

 1. 1
  Partnerini aldatma konusunu bir kez daha düşün. İnsanların aldatmayı istemek için birçok nedeni vardır: Partnerlerine kızgın olabilirler, başlamaya hazır olmadıkları veya sıkıcı ve cansız hâle gelen bir ilişkide kapana kısılmış hissedebilirler veya ilişkiyle hiç alakası olmayan bir şeyin stresini boşaltıyor olabilirler. Bununla birlikte, ilişkide sadakatsizlikten doğabilecek çok sayıda olumsuz sonuç vardır.
  • Aldatmanın yanına kalacağını ve yakalanmayacağını düşünebilirsin ancak yakalanmasan bile araştırmalar, aldatan eşlerin yaptıkları şey nedeniyle yüksek düzeyde utanç ve suçluluk yaşadıklarını gösteriyor.[1]
  • Aldatma ortaya çıktığında birçok çift sorunlarının üstesinden gelebilse de birçok ilişki, ihanetin neden olduğu güvensizlik nedeniyle biter.[2]
  • En önemlisi, sadakatsizliğin ortaya çıkarsa partnerinin yaşayacağı acıyı düşün. Onun acısındaki payını kabul etmeye istekli değilsen planlarını uygulama.
  • Güvenini kırman partnerinin gelecekteki ilişkilerini ve senden ayrıldıktan sonra bile mutlu olabilme yetisini olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Yaptıkların ortaya çıkarsa arkadaşlarının ve ailenin saygısını pekâlâ kaybedebilirsin ve bu acı verici sonuçla yaşaman gerekebilir. Etrafındakilerin senden beklentilerini karşılamaya çalış.
  • Bir ilişkide gerçekten mutsuzsan partnerinle ilişkiyi düzeltmek üzere birlikte çabalamak için bir plan yaptığınız ya da başka biriyle devam edebilmek için ilişkiyi bitirmeye karar verdiğiniz dürüst bir konuşma yapmalısın.
  • Ancak planlarını uygulamaya karar verirsen aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısın.
 2. 2
  Ayrı bir e-posta adresi ayarla. Bir ilişki yaşarken yakalanmanın en kolay ve en özensiz yollarından biri, kolayca erişilebilir yerlere bunun kanıtını bırakmaktır.
  • Yalnızca partnerini aldattığın kişi veya kişilerle iletişim kurmak için kullanacağın yeni bir e-posta adresi oluştur. Kimseye bundan bahsetme veya yasak ilişkin dışındaki bir şey için kullanma.
  • Bu hesabı aynı zamanda çevrim içi güncellemeler veya istenmeyen postaları almak için bir sahte hesap olarak kullanırsan sana normal gelmeye başlar. Bu hesaba yönelik belli düzeyde endişe duyman gerekir.
  • Bu şekilde, hesaba her eriştiğinde oturumu kapatmayı unutmazsın.
  • Kişiye sadece bu hesap üzerinden yaz, asla normal hesabından yazma.
  • Normal hesabının oturumunu her zamanki gibi bilgisayarında açık tut ki partnerin şüphelenirse ve durumu araştırmaya başlarsa hesaba erişebilsin. Partnerin hesapta hiçbir şey bulamayacaktır.
 3. 3
  Tarayıcı geçmişini temizle ama her şeyi silme. Yasak ilişkinle ilgili İnternet'te herhangi bir şey yaptığında İnternet tarayıcında ilişkinle ilgili sitelerin geçmişini temizlemek için bir dakikanı ayır. Bunun sahte e-posta adresinden daha fazlası için geçerli olduğunu unutma. Temizliğe onunla buluşmak istediğin bir restoran hakkındaki incelemeler, onunla buluşacağın bir parkın yol tarifleri, oteller için rezervasyon siteleri vb. gibi ilişkinle ilgili her siteyi dâhil et.
  • Tüm tarayıcı geçmişini temizleme; bu, şüphe çeker. Hiç kimse tüm geçmişini temiz tutmaz.
  • Bunun yerine geçmişini gözden geçir ve şüpheli İnternet sitelerinde işin bitirir bitirmez onları elle sil.
 4. 4
  İnternet tarayıcında "gizli tarama" modunu kullan. Tarayıcı geçmişinde yanlışlıkla etkinliklerine dair herhangi bir kanıt bırakmamanı sağlamanın en iyi yolu, yakalanmak istemediğin bir şeyi yaparken her zaman "gizli tarama" ayarını kullanmaktır.
  • İnternet'te gezinmek için bilindik bir tarayıcı kullanıyorsan muhtemelen bir gizli tarama seçeneği vardır. Safari[3] , Chrome[4] , Chrome Chrome[5] , Firefox [6] , Opera ve Explorer [7] tarayıcılarının tümü, İnternet'i bilgisayarına kanıt kaydetmeden kullanmana izin verir.
  • Bunun, İnternet'te gezinirken tamamen anonim olduğun anlamına gelmediğini unutma. İnternet siteleri IP adresinin sitelerini ziyaret ettiğini yine de bilir. Bunun sonucunda, "gizli" göz atma oturumuna ait verilere dayalı olarak oluşturulan reklamlar görebilirsin.[8]
  • Hedefli reklamlar yüzünden yakalanmamak için, kullandıktan sonra tüm gizli pencereleri kapattığından emin ol. Bu; şüpheli, hedefli reklamlara yol açan çerezleri siler.
 5. 5
  Cep telefonuna parola koy. Telefonunun parolası varsa ve partnerin parolayı bilmiyorsa sıkıntı yok demektir. Ancak, telefonunun parolası yoksa veya partnerin parolayı biliyorsa telefonunu yeniden koruma altına alman gerekir.
  • Telefonunu neden aniden koruma altına alman gerektiğine dair inandırıcı bir açıklama uydur. İş yerindeki bazı kişilerin telefonu kurcaladığını ve senin ve partnerinin özel resimlerini bulduğunu veya kişi listendeki kişilere mesajlar gönderdiklerini söyleyebilirsin.
  • Partnerin telefonunun kodunu bilmeye alışmışsa aniden gizlilik konusunda ısrar etmen çok şüphe çeker. Parolayı değiştirmeye çalışma, ancak telefonunu herhangi bir şüpheli etkinlik için de kullanma.
  • Yasak aşkınla telefonun aracılığıyla iletişim kurman gerekiyorsa "aldatma" e-posta hesabına giriş yapmak için telefonun tarayıcısındaki gizli tarama seçeneğini kullan. İşin bittiğinde çerezleri silmek için oturumu ve gizli pencereyi kapatmayı unutma.
 6. 6
  Telefonunu minimum düzeyde kullan. Partnerin, yasak aşkının telefon numarasına giden aramalarda veya mesajlarda ani bir artış görürse şüphelenebilir. Telefon görüşmelerini kısa tut ve yalnızca gerektiğinde mesaj gönder. İletişimin çoğunluğu, ona ayırdığın e-posta hesabın üzerinden yürütülmeli. 

 7. 7
  Bir cep telefonu satın al ve kontörlü hat tak. Kontörlü hat, aylık telefon faturasında görünen ücretler konusunda endişelenmeden, yasak aşkınla özgürce iletişim kurmana olanak tanır. Ancak bu oldukça risklidir çünkü yabancı, gizli bir telefonla yakalanmak güven duygusu en sağlam partneri bile meraklandırabilir.
  • Kontörlü hat kullanırsan telefonla yakalanmamak için inanılmaz derecede dikkatli ol.
  • Partnerinin sonunda onu bulma ihtimaline karşı bir bahane hazırla. Örneğin, bir iş arkadaşının ofiste bıraktığını ve eve giderken ona bırakmayı unuttuğunu söyleyebilirsin.
 8. 8
  Şüpheli alışverişlerde kredi kartı kullanma. Şüpheli tüm harcamalar (otel odaları, şehir dışındaki işletmeler) aylık ekstrende görünecektir. İyi bir restoranda iki kişilik akşam yemeği gibi şüpheli yüksek harcamalar da dikkat çekebilir. Yakalanmak istemediğin alışverişlerde, ardında kanıt bırakmamak için kart yerine nakit para kullan.

 9. 9
  Ayrı bir doğum kontrol yöntemi satın al. Adanmışlık içeren, tek eşli bir ilişkide prezervatif veya diğer doğum kontrol yöntemlerinin miktarının beklenmedik bir şekilde dalgalanması için kesinlikle hiçbir neden yoktur. Eksik veya fazla prezervatif, cayır cayır yanan bir uyarı ışığıdır. İlişkin dışında kullandığın doğum kontrol yöntemi, eşinle kullandığından tamamen ayrı tutulmalıdır.
  • Yasak aşkınla yatacağın zaman ayrı prezervatif satın al.
  • Kutular yerine küçük paketler veya tekli prezervatif satın al, böylece arabanda zulalanmış fazladan prezervatiflerle yakalanmazsın.
  • Kullanılmayan prezervatifleri bir yerlerde tutmak yerine eve dönmeden önce at.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Şüphesini Ortadan Kaldırmak

 1. 1
  Şüphesine kızmak yerine gül. Kızarak partnerine, suçlamalarına şaşırdığını değil, olumsuz bir tepki verdiğini göstermiş olursun. Ayrıca öfke hızla bir tartışmaya dönüşür ve tartışma bittiğinde aklın bir köşesinde kalır. Bu konuşmayı kalıcı, olumsuz anılarla ilişkilendirmekten kaçınman iyi olur ve bunu yapmanın en iyi yolu ortamın kızışmasını engellemektir.
  • Kötü niyetli bir şekilde gülme ve şüpheleri olduğu için partnerinle dalga geçme.
  • Şüpheleri karşısında şaşırmış gibi davran; sanki şüpheli bir şeyler yaptığın hiç aklına gelmemiş gibi.
 2. 2
  Onunla şüpheleri hakkında konuş. Verdiğin ilk kaygısız tepkiden sonra konuşmadan kaçmak iyi olmaz çünkü bu onun duygularını ciddiye almadığını düşünmesine neden olabilir. Bu küskünlük gittikçe büyüyebilir de. Bu yüzden konuyu doğrudan ele alman iyi olur.
  • Böyle hissettiği için üzgün olduğunu ve ilişkide kendisini güvensiz hissetmesine neden olduğunun farkında olmadığını söyle.
  • Endişelerini dile getirmesine izin ver ve iyi bir dinleyici ol; sözünü kesme veya savunmaya geçme.
  • Hatalarını sana söyleyeceğinden, belli şüphelerini aklına not et.
 3. 3
  Bu güven sorunları üzerinde çalışmak için çaba göstereceğine söz ver. İyi bir partner, partnerini endişelendirdiği için kendini kötü hisseder. Bu yüzden, endişelenecek bir şeyi olmamasına rağmen ona karşı daha dikkatli olmak için çaba göstereceğine onu inandır. 

 4. 4
  Şüpheli davranışlarından bazılarını değiştir. Partnerinin dürüstçe konuşmasına izin verirsen sana davranışların hakkında belirli endişelerinin bir listesini sunabilir. Bu davranışı onu uyarmadan değiştirirsen daha da şüphelenebilir. Ancak, onunla, bu davranışları değiştireceğine dair söz verdiğin açık bir konuşma yaparsan değişen davranışlarını kendini ilişkin üzerinde çalışmaya adamana bağlar.
  • Davranışlarını tamamen değiştirmek için kendini paralarsan aşırı tepki veriyormuş veya vicdan azabı duyuyormuş gibi görünebilirsin. Büyük değişiklikler yapma.
  • Davranışlarını, ilişkide güveni korumak için çaba sarf ettiğini gösterecek kadar değiştir.
 5. 5
  Yasak ilişkini bitir veya ilişkiye ara ver. Partnerinin şüpheleri çok isabetliyse ilişkiyi sonlandırma veya en azından tehlike geçene kadar beklemeye alma zamanı gelmiş olabilir. Partnerin, korkuları hakkında konuştuktan, hatta ilişkide daha güvende hissetmesini sağlayacağına söz verdikten sonra bile şüphelenmeye devam edebilir. Gereksiz riskler alma.
  Reklam

İpuçları

 • Nihayetinde, yakalanmamanın en iyi yolu aldatmamaktır. Bunu unutmayarak, ilişki kurmadan, seks odaklı ilişkiler içeren bir yaşam tarzını seçmen daha iyi olabilir ya da nasıl dürüst olunacağını çözebilirsen bir açık ilişki yaşayabilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Aldatmanın etkileri partnerinin gelecekteki ilişkilerinde de kendisini gösterebilir. Güven duyma yetisini mahvetme. Ayrılığın üstesinden gelmek ihanetin üstesinden gelmekten kolaydır.
 • Yakalanırsan partnerin onu aldattığın için duygusal anlamda yıkılabilir. Muhtemelen partnerinden gerçekten nefret etmiyorsun. Ona hürmeten, eğer mutsuzsan onu aldatmak yerine ilişkiyi sonlandırmalısın.
 • Aldatma genellikle ilişkilerin bitmesine neden olur. Bu kişiyle kalmak istiyorsan onu aldatma.
 • Aldatırken yakalandıktan sonra birlikte kalsanız bile güveni yeniden inşa etmek için çok çalışman gerekir. İlişki eski hâline hiç dönmeyebilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Referanslar

 1. Fisher, Maryanne, et al. "Sex Differences In Feelings Of Guilt Arising From Infidelity." Evolutionary Psychology 6.3 (2008): 436-446. Academic Search Complete. Web. 2 Mar. 2015.
 2. Allen, Elizabeth S., and David C. Atkins. "The Association Of Divorce And Extramarital Sex In A Representative U.S. Sample." Journal Of Family Issues 33.11 (2012): 1477-1493. Academic Search Complete. Web. 2 Mar. 2015.
 3. http://support.apple.com/kb/PH19216
 4. https://support.google.com/chrome/answer/95464?source=gsearch
 5. https://support.google.com/chrome/answer/95464?source=gsearch
 6. https://support.mozilla.org/en-US/kb/private-browsing-browse-web-without-saving-info
 7. http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/products/ie-9/features/in-private
 8. http://america.aljazeera.com/articles/2014/9/24/private-browsing.html

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 81 kişi çalıştı.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 604 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam