Akılı saatler farklı işletim sistemleriyle çalışır; kullandığın akıllı saat Android’le çalışıyorsa saatini telefonunla nasıl eşleştireceğini bilmen gerekir. Akıllı saatini Android cihazlarınla eşleştirmek, araba sürerken veya bir iş yaparken telefonunu çıkarmadan arama yapmak veya mesaj okumak gibi temel işlevlere erişmeni sağlar.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Temel Eşleştirme

 1. 1
  Android cihazında Bluetooth’u etkinleştir. Ana ekranındaki dişli simgesine veya Ayarlar menüsünü açmak için uygulama çekmecesine dokun. “Kablosuz ve Ağlar”a, ardından “Bluetooth”a dokun. Bluetooth’u açmak için ekrandaki anahtarı kaydır.
 2. 2
  Cihazını bulunabilir yap. Bunun için aynı Bluetooth ekranında “Cihazı görülebilir yap”a ve “TAMAM”a dokun.
 3. 3
  Akıllı saati aç. Bunun için, üzerinde bir saat ve telefon simgesi bulunan eşleştirme ekranı belirene kadar saatin Güç düğmesini basılı tut.
 4. 4
  Akıllı saati Android cihazınla eşleştir. Telefonunda “Bluetooh cihazları ara”ya dokun, sonuçlarda belirince akıllı saati seç. Bir kodla birlikte yeni bir ekran belirir.
  • Bu kodun ve akıllı saatindeki kodun eşleşip eşleşmediğine bak, ardından onaylamak için akıllı saatindeki işaret imine dokun. Cihazları bağlamak için telefonunda “Eşleştir”e dokun.
  • Akıllı saatin Android cihazınla eşleşmiştir; ama Android’in eşitleme gibi bazı işlevlerini akıllı saatinde tam olarak kullanabilmek için saatinin üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacın olur (SpeedUp akıllı saatler için SpeedUp Smartwatch veya Sony akıllı saatleri ve cihazları için Smart Connect gibi).
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
SpeedUp Smartwatch

 1. 1
  SpeedUp Smartwatch uygulamasını indir ve kur. SpeedUp markalı bir akıllı saatin varsa SpeedUp Smartwatch uygulamasını buradan ücretsiz indirmelisin.
 2. 2
  Cihazında Bluetooth’u aç. Cihaz Ayarlarını aç, “Kablosuz ve Ağlar”a dokun, ardından “Bluetooth”a dokun. Bluetooth’u açmak için anahtarı AÇIK konuma getir.
 3. 3
  Cihazını bulunabilir yap. Bunun için aynı Bluetooth ekranında “Cihazı görülebilir yap”a ve “TAMAM”a dokun.
 4. 4
  SpeedUp Smartwatch’u başlat. Açıldıktan sonra ekranda “SpeedUp Smart Watch Bluetooth”un açık olduğundan emin ol.
 5. 5
  SpeedUp SmartWatch’unu ara. Ekranın en altındaki “Search Smart watch” (Akıllı saat ara) seçeneğine dokun. Android cihazının saatini bulabilmesi için akıllı saatinin açık olduğundan emin ol.
 6. 6
  Android cihazını SpeedUp akıllı saatinle eşleştir. Bluetooth’u olan ve menzildeki tüm cihazları gösteren bir listenin bulunduğu yeni bir ekran açılır. Akıllı saatin Bluetooth adına dokun ve “Bağla”ya dokun.
  • Eşleştirme mesajı belirince akıllı saatteki işaret imine dokun ve telefonda da “Eşleştir”e dokun. İki cihaz da başarılı bir şekilde eşleşirse akıllı telefonda belirecek olan “Send notification” (Bildirim gönder) seçeneğine dokun. Telefonun titreşirse eşitleme başarılı demektir.
 7. 7
  Akıllı saat bildirimlerini ayarla. Akıllı saatinde bildirim almak için, ekranın en altındaki “Sync settings”e (Eşitleme ayarları) dokun.
  • “Activate Notification Service”e (Bildirim Hizmetini Etkinleştir) dokun, yeni ekranda “Accessibility”yi (Erişilebilirlik) seç, ardından “Just once”a (Yalnızca bir kez) dokun.
  • Etkinleştirmek için, başta kapalı olan ”SpeedUp Smartwatch”a dokun. “Use Smart watch?” (Akıllı saati kullanmak istiyor musun?) yazan yeni bir mesaj belirir. “OK”e (TAMAM) dokun. Artık akıllı saatinde bildirim alırsın.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Smart Connect

 1. 1
  Smart Connect’i edin. Smart Connect, Android cihazını bir Sony akıllı saatle eşitlemek istediğinde kullanacağın uygulamadır. Google Play’den ücretsiz olarak edinebilirsin.
 2. 2
  Cihazında Bluetooth’u etkinleştir. Cihazının Ayarlarını aç, “Kablosuz ve Ağlar”a dokun, ardından “Bluetooth”a dokun. Bluetooth’u açmak için anahtarı AÇIK konuma getir.
 3. 3
  Cihazını bulunabilir yap. Bunun için aynı Bluetooth ekranında “Cihazı görülebilir yap” ve “TAMAM”a dokun.
 4. 4
  Akıllı saati aç. Bunun için, üzerinde bir saat ve telefon simgesi bulunan eşleştirme ekranı belirene kadar saatin Güç düğmesini basılı tut.
 5. 5
  Akıllı saati Android cihazınla eşleştir. Telefonunda “Bluetooh cihazları ara”ya dokun, sonuçlarda belirince akıllı saati seç. Bir kodla birlikte yeni bir ekran belirir.
  • Bu kodun ve akıllı saatindeki kodun eşleşip eşleşmediğine bak, ardından onaylamak için akıllı saatindeki işaret imine dokun. Cihazları bağlamak için telefonunda “Eşleştir”e dokun.
 6. 6
  Smart Connect’i başlat. Ana ekranında veya uygulama çekmecesinde Smart Connect simgesini bul. Üzerinde mavi bir S bulunan, akıllı telefona benzeyen simgedir.
 7. 7
  Akıllı saat bağlantısını aç. Ekranda bir akıllı saat sembolü görürsün. Bunun altında bir “Enable/disable” (Etkinleştir/Devre dışı bırak) butonu olur.
  • Akıllı saati etkinleştirmek için “Enable” butonuna dokun. Android cihazınla eşitlemeye başlar.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 187.481 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 187.481 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam