Çoğu AirPods sahibi, AirPods kablosuz kulaklığını temizlemenin önemli olduğunu düşünür ama kulaklığın saklama ve şarj kutusunu temizlemek çok öncelikli değildir. Ama şarj ve saklama kutusunu temiz tutmak, Apple cihazının yeni gibi görünmesini ve çalışmasını sağlamak ve onu aynı zamanda hijyenik tutmak için önemlidir. AirPods kutusunu hızlıca ama iyice temizlemek, cihazının ömrünü uzatır, cebinden çıkan görünmeyen iplikleri ve pis bakterilerin büyümesini ortadan kaldırır.

Kısım 1 / 3:
Kutunun Dışını Temizlemek

 1. 1
  Kutuya genel bir temizlik uygula. Genel bir silme ve ön temizlik için çizmeyen bir mikrofiber bez kullanarak başla. Kutunun dışını sil ve çıkması kolay iplikleri, kiri ve kulak kirini sil.
 2. 2
  Gerekirse bezi biraz ıslat. Silerken sana yardımcı olması için biraz saf su kullanabilirsin. Daha zorlayıcı kirler için bezi biraz tuvalet ispirtosuyla ıslat. Ama sıvıdan çok az miktar kullan. Mümkünse kuru silmek en iyisidir.
  • AirPod’ların ve saklama kutusu suya dayanıklı değildir; bu yüzden şarj girişlerine veya AirPod’lara su kaçırmamaya dikkat et. [1]
 3. 3
  Kutunun dışındaki kiri veya lekeleri çıkarmak için pamuklu çubuk kullan. Pamuklu çubuk, nokta atışıyla silmeni ve yapışkan kirleri sertçe ovmanı sağlar. Gerekirse pislikleri ve kulak kirini gevşetmek için çubuğu saf suyla ıslatabilirsin. Kutuda çıkarılması zor, yerleşmiş kirler varsa çubuğun ucunu az miktar tuvalet ispirtosuyla ıslatmanın işi çözmesi gerekir.
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Kutunun İçini Temizlemek

 1. 1
  Şarj girişlerinin içine mümkün olduğunca iyice gir. AirPod’larının kulağında değilken durduğu şarj girişlerini ve diğer kuytu köşeleri temizlemek için pamuklu çubuk veya pamuk kullan. Kutunun hızlıca şarj etmeye devam ettiğinden emin olmak ve kısa devre yapmasını önlemek için, temas noktalarından mümkün olduğu kadar çok tozu ve ipliği çıkarman iyi olur.
 2. 2
  Kutunun üstündeki oluklara gir. Bu olukları temiz tutmak kutunun yeni görünmesini sağlar. Gerekirse çubuğunu biraz suyla veya alkolle ıslat. Ama pamuğu sırılsıklam yapacak kadar sıvı kullanma; çünkü kutunun elektronik aksamına sıvı damlamasını istemezsin. Yalnızca hafifçe ıslatılmış bir pamuklu çubukla bu zor bölgelerdeki kulak kirini ve tozu hafifçe silebilirsin.
 3. 3
  Daha inatçı kirler üzerinde çalışmak için kürdan kullan. Burası bakterilerin sıkıca tutunabileceği bir yerdir. Plastik veya ahşap kürdanın, kutudaki aralıkları, özellikle de kapağın etrafını temizlemene çok yardımcı olması gerekir. Yine de nazik ve sistemli davran. Fazla güç uygulamadan kulak kiri kalıntısını sabırlı bir şekilde çıkar. [2] İşte Airpods kutunu hijyenik tutmaya, onun yeni gibi görünmesini ve şarj etmesini sağlamaya yardımcı olacak birkaç faydalı araç:
  • Bant veya raptiye kullan. Kiri, iplikleri ve kulak kirini çıkarmak için ikisinden birini yap; bant kullanıyorsan yapışkan bırakmayacak kaliteli bir ürün kullan. Kapaktaki çukurlardaki ve kutunun üstündeki kulak kirini ve genel kalıntıları çıkarmak için bandın parçasını veya raptiyenin yumrusunu çukurlara bastır.
  • Yumuşak bir silgi. Silgiyi inatçı lekeleri ve kirleri çıkarmak için kullan.
  • Yumuşak bir diş fırçası. Yalnızca yumuşak veya ekstra yumuşak fırça kullan ve bunu çatlaklardan ve Lightning konektöründeki kir, toz ve tiftikleri nazikçe fırçalamak için kullan. [3]
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Temizliği Bitirmek

 1. 1
  Kutuyu bir mikrofiber bezle tekrar sil. AirPods kutunun artık yeni gibi görünmesi gerekir. Son adım kuru bir mikrofiber bezle son bir parlatma işlemidir. Kutuyu, temizliği bitirmek için son kez üstünden geçerken nazikçe ve hafifçe sil.
 2. 2
  AirPod’larına şöyle bir göz at. Her AirPod’ı dikkatlice sil. Izgaralarda kir varsa kiri diş fırçasıyla hafifçe çıkar. Kurumuş kulak kiri için pamuklu çubukta çok küçük miktarda tuvalet ispirtosu kullanabilirsin ama ispirtoyu ızgaralar veya hoparlör bileşenlerine yaklaştırmadığından emin ol.
 3. 3
  AirPod’ları şarj kutusuna geri yerleştir. AirPod’lar sonraki kullanımları için hazır olur.
  Reklam

Uyarılar

 • AirPod’larını veya saklama kutusunu temizlemek için aşındırıcı veya aerosol temizleyici kullanma. %70 tuvalet ispirtosu dışındaki çözücülerden de uzak dur. Sert ve kuvvetli temizleyiciler AirPod’larının ve kutusunun dışındaki parlak katmanı siler ve kulağına zarar verebilir.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Mikrofiber bez
 • Pamuklu çubuk ve pamuk
 • Kürdan
 • Saf su veya %70 tuvalet ispirtosu
 • Bant, ‘raptiye’, yumuşak bir silgi ve ekstra yumuşak bir diş fırçası

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Luigi Oppido
Ortak yazarlar :
Bilgisayar Onarım Teknisyeni ve Pleasure Point Computers'ın Sahibi
Bu makaledeki ortak yazarlar Luigi Oppido. Luigi Oppido, Kaliforniya’da yer alan Santa Cruz’daki Pleasure Point Computers’in Sahibi ve Yürütücüsü’dür. Genel bilgisayar onarımı, veri kurtarma, virüs kaldırma ve yükseltmeler konusunda 16 yıldan fazla deneyime sahiptir. Müşteri hizmetleri ve şeffaf ücretlendirmesiyle gurur duymaktadır. Bu makale 7.191 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 7.191 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam