Bu wikiHow makalesi sana Apple AirPods’ının kalan pil ömrünü nasıl kontrol edeceğini öğretir. Bunu iPhone’unla veya AirPods’ının kutusuyla yapabilirsin.

Yöntem 1 / 3:
iPhone’unu Kullanmak

 1. 1
  AirPods’ın iPhone’unla bağlı olduğundan emin ol. iPhone’unun Bluetooth’unu, ekranın altından yukarı kaydırıp Bluetooth simgesine dokunarak aç. Simge gri ise aşağıdakileri yap:[1]
  • AirPods’ın kutusunu iPhone’a yakın tut.
  • Kutuyu aç.
  • İstendiği zaman Bağlan’a dokun.
 2. 2
  Pili, kutuyu iPhone’una yakın tutarak kontrol etmeyi dene. AirPods’ın iPhone’unla eşlemiş durumdaysa pil durumunun, iPhone’unun ekranının altında yüzdeli olarak belirtildiğini görüyor olmalısın.[2]
  • Kutuyu doğrudan iPhone’un yanında tutmak önemlidir.[3]
  • Kutuyu açtıktan sonra şarj durumunun iPhone’unda görünmesi birkaç saniye sürer.[4]
  • Şarj durumunu iPhone’unda göremezsen kutuyu kapatıp açmayı dene.[5]
  • Hem kulaklıkların hem de kutunun pil durumunu görüyor olmalısın.[6]
 3. 3
  iPhone’unun Araç Takımı sayfasını aç. iPhone’unun ekranında, en soldaki sayfaya ulaşana kadar soldan sağa doğru kaydır. Piller araç takımını buraya yükleyebilirsin.
  • Piller araç takımı, Bluetooth ile bağlı olan her şeyin kalan pil ömrünü görmeni sağlar.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Düzenle’ye dokun. Bu yuvarlak buton, sayfanın en altındadır. Kullanılabilir araç takımlarının bir listesi açılır.
 5. 5
  Piller araç takımını bul. Piller araç takımını bulana kadar aşağı kaydır. Bu uygulamanın "DAHA FAZLA ARAÇ TAKIMI" bölümünün en üstüne yakın bir yerde olması gerekir.
 6. 6
  butonuna dokun. Piller seçeneğinin solundadır.
 7. 7
  Piller araç takımını en üste koy. Piller’in sağındaki simgesine basılı tut ve onu Araç Takımları sayfasının en üstüne kadar sürükle.
 8. 8
  Bitti’ye dokun. Ekranın sağ üst köşesinde bulunur. Böylece, yaptığın değişiklikler kaydedilir ve Piller araç takımı, Araç Takımları sayfasının en üstüne sabitlenir.
 9. 9
  "PİLLER" bölümüne kadar yukarı kaydır. Bu bölüm, sayfanın en üstündedir.
 10. 10
  AirPods’ının kalan pil ömrüne bak. AirPods’ın iPhone’unla bağlı olduğu sürece pil ömrünü, "PİLLER" kutucuğunda iPhone’unun pil ömrünün yanında görüyor olman gerekir.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
AirPods Kutusunu Kullanmak

 1. 1
  AirPods kutusunu aç. Bunun için kutunun üstündeki kapağı yukarı kaldır ve kutuyu tamamen açtığından emin ol.
 2. 2
  AirPods’ın kutuda olduğundan emin ol. AirPod’lardan biri bile kutuda olsa şarj durumunu görebilirsin; ama kutu boşsa devam etmeden önce en azından birini kutuya koy.
 3. 3
  AirPod bölmeleri arasında bir ışık var mı bak. Burada yeşil renkte veya kehribar renginde bir ışık görürsün; ama AirPods’ının ikisini veya birini kutuya yeni koyduysan ışığın görünmesi birkaç saniye sürebilir.
  • Kutuda hiç AirPod yoksa buradaki ışık, kutunun kendi pil seviyesini gösterir.
 4. 4
  AirPods’ının şarjını belirle. Buradaki ışık yeşilse AirPods’ının şarjı tamamen doludur. Kehribar rengi bir ışık olması ise AirPods’ının şarjının tam dolu olmadığını gösterir.[7]
 5. 5
  Mac’inin Bluetooth menüsünü kullan. AirPods’ının ve kutusunun kalan pil ömrünü tam olarak öğrenmek istiyorsan kutuyu Mac’inin yanına koy ve kutunun kapağını açtıktan sonra şunları yap:
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Pil Tasarrufu Yapmak

 1. 1
  AirPods’ını mümkün olduğu kadar kutuda tut. AirPods’ını kullanmıyorsan da onu kutuda tutabilirsin. Kutu onları şarj eder ve kullanıma hazır tutar.
 2. 2
  Kutunun çok fazla açılıp kapanmasından kaçın. Kutuyu çok fazla açıp kapatmak pil ömrünü azaltabilir. Kulaklıkları kutudan çıkarman veya pil durumunu kontrol etmen gerekmediği sürece kutuyu açıp kapatmaktan kaçınmalısın.[8]
  • Kutuyu çok uzun süre açık bırakırsan bu da pili çabucak bitirir.[9]
  • Kutuyu ve kulaklıkları tüy bırakmayan bir bezle temizlemek de iyi bir fikirdir.[10]
 3. 3
  AirPods’ını Mac bilgisayarına bağla. AirPods’ını Mac bilgisayarına bağlarsan en hızlı şarjı elde edersin. iPhone veya iPad için USB şarj kablosu kullanarak da şarjın hızlı olmasını sağlayabilirsin.[11]
 4. 4
  AirPods’ı makul bir sıcaklıkta şarj et. Kutuyu ve AirPods’ı şarj ettiğin odanın sıcaklığı 0 ila 35 santigrat derece arasında olmalıdır. Bu, şarj işleminin sorunsuz olmasını sağlar.[12]
 5. 5
  Pilin çabuk bitmesi sorununu AirPods’ı sıfırlayarak düzelt. AirPods’ını sıfırlamak için, kutunun üzerindeki ayar düğmesini kehribar rengi ışık yanana kadar, en az 15 saniye boyunca basılı tut. Ardından AirPods’ını cihazlarına yeniden bağla.[13]
  • Sorun, sıfırlama işlemiyle çözülmezse AirPods’ı satıcıya iade etmelisin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Windows Bilgisayarda Ses Çıkmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 62.705 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 62.705 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam