Hakiki, birinci sınıf deri; bir şeyin kaliteli olup olmadığını bu şekilde anlarsın. Ve deri söz konusu olduğunda İtalyan derisi dünyanın en iyileri arasındadır. Aslında bu yanıltıcı bir tabir, çünkü “İtalyan derisi”nin mutlaka İtalya'da üretilmesi gerekmez. Bu terim aslında daha çok postların kalitesine ve deriyi üretmek için kullanılan işlemle ilgilidir. Bir ürünün hakiki İtalyan derisinden yapılmış olup olmadığını anlamaya çalışıyorsan dikkat etmen gereken birkaç şey var.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 8:
Derinin yüzeyini incele.[1]

 1. 1
  Hakiki deride iz ve kusurlar vardır. Deride küçük renk bozulmaları ve kırışıklıklar, yara izleri ve işaretler gibi küçük kusurlar ara. Sunni deri, düzgün ve kusursuz bir yüzeye sahip olma eğilimindedir.
  • İşleme süreci ve bunları yapmak için kullanılan deri nedeniyle hiçbir İtalyan derisi birbiriyle tam olarak aynı olmayacaktır.
  • Bu küçük kusurların aslında hasar olmadığını unutma. Bunlar sadece deriyi yapmak için kullanılan doğal tabaklama işleminin neden olduğu izler.[2]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 8:
Deriyi kokla.[3]

Yöntem 3
Yöntem 3 / 8:
Dikiş deliklerini kontrol et.[4]

Yöntem 4
Yöntem 4 / 8:
Derinin yüzeyine bastır.[5]

 1. 1
  İtalyan derisi bastırdığında kırışacaktır. Bu kırışık desen deriye bastırdığında kısa bir süre görünecek ve bıraktığında kaybolacaktır. Sunni deriye bastırdığında böyle kırışmaz.
  • Sunni deri, vinil veya plastik gibi bir his de verebilir ancak her zaman böyle olmaz. Yeni imitasyon bir deriyi bazen hissiyatına bakarak gerçeğinden ayırt etmek zordur.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 8:
Mümkünse deriyi bir damla su ile test et.[6]

Yöntem 6
Yöntem 6 / 8:
Bir orijinallik sertifikası olup olmadığını kontrol et.[7]

 1. 1
  Hakiki İtalyan derisi bir sertifika etiketi ile gelir ki hakiki olduğunu bilesin. Etikette "%100 İtalyan derisi" veya "sertifikalı İtalyan derisi" gibi bir şey yazmalıdır. Ürününün arkasında duran saygın bir şirket bunun gibi bir etiket koyacaktır.
  • Orijinallik sertifikasının bulunmaması ürünün sunni olabileceğine dair ciddi bir belirtidir. Kaliteli bir üretici ürününe sertifika koyar.
  • Deriyi yapan satıcının veya şirketin meşru olup olmadığına bakmak için İnternet'te kontrol et. Satıcının kötü yorumları varsa (veya hiç incelemesi yoksa) ya da bir web sitesi yoksa muhtemelen güvenilir değildir.

Yöntem 7
Yöntem 7 / 8:
Şüpheli derecede düşük fiyatlara karşı dikkatli ol.[8]

 1. 1
  Hakiki İtalyan derisi ucuz değildir. Ürünün fiyatını İtalyan derisinden yapılmış benzer ürünlerle karşılaştır. Fiyat gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa ürün muhtemelen hakiki değildir. Sunni bir deriyle karşı karşıya olabilirsin.
  • Referans olarak, bir İtalyan deri el çantasının fiyatı 1700 ila 3000 TL arasında olabilir.
  • Bazen şansın yaver gidebilir ve ikinci el mağazasında hakiki İtalyan derisinden yapılmış bir şeyler bulabilirsin. Bu durumda fiyat bayağı düşük olabilir!
  • Markalı bir İtalyan derisi almak zorunda değilsin. Harika, otantik İtalyan derisi üreten birçok küçük ve daha az bilinen üretici vardır.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 8:
Garantiyi sor.[9]

 1. 1
  Çoğu İtalyan deri ürününün bir tür garantisi olur. Garanti, üreticinin ürününün arkasında durduğunu gösterir. Ürünün hakiki olduğundan emin olmak istiyorsan garantili İtalyan derisi satın al.
  • İtalyan derisinden yapılan her ürünün garantisi olmaz ancak garanti, derinin orijinal olduğuna dair yardımcı bir işaret olabilir.

İpuçları

 • Çanta, el çantası veya çanta gibi İtalyan derisinden yapılmış bir ürün satın alıyorsan hakiki olduğundan emin olmak için saygın ve tanınmış bir üretici seç.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bahçedeki Köstebeklerden Nasıl Kurtulunur?
Salyangozlardan Nasıl KurtulunurSalyangozlardan Nasıl Kurtulunur?
Gümüş Böceği Nasıl Yok EdilirGümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?
Ölmek Üzere Olan Aloe Vera Bitkisi Nasıl CanlandırılırÖlmek Üzere Olan Aloe Vera Bitkisi Nasıl Canlandırılır?
Artı ve Eksi Kablolar Nasıl Ayırt EdilirArtı ve Eksi Kablolar Nasıl Ayırt Edilir?
Domatesler Nasıl BudanırDomatesler Nasıl Budanır?
Yalama Olan Vida Nasıl ÇıkarılırYalama Olan Vida Nasıl Çıkarılır?
Şans Bambusu Nasıl ÇoğaltılırŞans Bambusu Nasıl Çoğaltılır?
Camdaki Kireçli Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
Sarımsak Nasıl Yetiştirilir?
Aloe Vera Bitkisine Nasıl BakılırAloe Vera Bitkisine Nasıl Bakılır?
Barış Çiçeği Bakımı Nasıl YapılırBarış Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?
Kıyafetlerin Üzerindeki Alarm Nasıl ÇıkarılırKıyafetlerin Üzerindeki Alarm Nasıl Çıkarılır?
Kuşlardan Nasıl KurtulunurKuşlardan Nasıl Kurtulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Kategoriler: Ev ve Bahçe
Bu sayfaya 242 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam