Hayat bazen seni ters köşeye yatırır. Sosyal bir ortamdasın ve hiç fark etmeden kasıklarında bir hareketlenme oluşuyor. Bunu hepimiz yaşadık, çok garip bir durum ve ne kadar uğraşırsan o kadar kötüye gider. Üzülme yoldaş. İstenmeyen bir ereksiyon, doğru teknikleri (zihin ve beden kontrolünün bir birleşimi) biliyorsan sana boyun eğecektir. Yılanların efendisi nasıl olunur öğrenmek için okumaya devam et!

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Ereksiyonu Gizlemek

 1. 1
  Kendini yeniden konumlandır. Oturuyor da olsan ayakta da olsan genelde kendini aşağıda olanları gizleyebilecek bir konuma sokma şansın vardır.[1]
  • Ayaktayken: Kimseye göre yan durmamaya çalış. Kasık bölgesindeki bir şişkinlik, birine düz bir şekilde döndüğünde yan durmana kıyasla daha az fark edilir.
  • Otururken: Normal bir şekilde bacak bacak üstüne atmayı dene. Erkekler bacak bacak üstüne atınca hacıyatmaz sıkışır ve gizlenmiş olur.
 2. 2
  Ellerini ceplerine koy. Ellerini ceplerine sokmak tamamen doğal bir harekettir, bu yüzden de çok popüler bir yöntemdir. Şüphe çekmemek için iki elini de ceplerine sok ve ereksiyonu hafifçe vücuduna doğru bastır; küçük iskenderi terbiye etmeye çalışırken hareket etmemeye çalış. [2]
 3. 3
  Kasık bölgeni bir şeyle kapat. Pantolonunda cep olmayabilir (gerçi erkeklerin her zaman pantolonunda cep bulunması gerekir) ve konumunu değiştirmek mümkün olmayabilir. Durum buysa heyecanını gizlemek için kasık bölgene koymak için bir şey ara. Kendini şunlarla kapatmayı dene:
  • Bir kitap veya dergi. Kendini ilgi çekici bir makalede kaybedecekmişsin gibi davran (Cosmo dergisini almadığından emin ol, yoksa yalanın ortaya çıkabilir) ve kitabı veya dergiyi kucağına koy. [3]
  • Masa. Oturuyorsan sandalyeni masaya mümkün olduğunca yakın tut.
  • Bir giysi. Ceketin veya kazağın varsa ceketin cebinde bir şey arıyormuş gibi yap ve ceketi kucağına bırak.
 4. 4
  Sıkıştır. Ereksiyonunu, ceplerinin içinden ellerini kullanarak kemerinin altına sıkıştır. Uyarı: Yalnızca en deneyimli sıkıştırıcılar bu manevrayı bir grup insana dönükken yapabilir. Yalnız kalmak için bir bahane bulmak çok daha iyidir veya gruba arkanı dön ve kimse göremeyecekken sıkıştırmayı yap. Uzun penisli sıkıştırıcıların üst giysilerinin hem opak olduğundan hem de tüm penis başını iyice kapattığından emin olması gerekir.
 5. 5
  Büyük bir dikkat dağıtıcı yarat. Bu yalnızca en deneyimli erkekler içindir çünkü zayıf bir dikkat çekici yaratmak dikkatleri üzerine çekebilir ve felaket sonuçlar doğurabilir.
  • Doğru zamanı bulduğunda "Vay canına, uzaktaki tek tekerlekli bisiklete binerken sevimli yavru köpeklerle hokkabazlık yapan şu adama bakın!" gibi bir şey de ve herkes kafasını çevirdiğinde koşarak uzaklaş. Önde cepleri varsa bir kapüşonlu kullanmak ereksiyonu gizlemene yardımcı olabilir.

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Ereksiyonu Terbiye Etmek

 1. 1
  Dikkatini dağıt. Bunu söylemek kolaydır ama dikkatini dağıtmak için bir yol bulabilirsen yolun yarısını gelmişsin demektir. Zihnini önemli, saygısız veya sadece tuhaf bir şeye odakla. Olay şu: Aynı anda hem düşünmek hem de ereksiyon olmak zordur. (Kadınlar bunu yüzyıllardır biliyor.)
  • Çok önemli bir şey düşün. Yetişkinsen belki ödenecek faturalar vardır veya endişe edilecek son teslim tarihleri vardır. Gençsen anne babanı, kilonu veya notlarını düşünmeyi dene; bu ışın kılıcını mutlaka söndürür.
  • Saygısız bir şey düşün. Saygısızlık, bir şeyleri ciddiye almamak demektir. Çok komik bir şey hayal etmeyi dene.
  • Garip bir şey düşün. Ne kadar garip olursa o kadar iyi olur. Bazı insanlar örümcek ağlarını, palyaçoları, hatta evrenin sonu olmayan genişliğini düşünür. Bu, işe yarayabilir.
 2. 2
  Yürüyüşe çık. Yürürken vücudun, hareket ettirmek için uzuvlarına kan pompalamak zorunda kalır. Kısa bir gezintiye çıkmak bu yüzden seni istenmeyen ereksiyonundan kurtarabilir. Arkadaşlarına belirsiz ekonomi politikası hakkında bir şeyler mırıldanmayı dene ve uzaklaş. Kızlar çok gizemli olduğunu düşünür.[4]
 3. 3
  Kucağına soğuk bir şey koy. Çoğu insan buz küpleriyle veya buz torbalarıyla dolaşmaz; bu yüzden bunu yapmak zor olabilir. Soğuk nesneler haşmetline giden kan akşını sınırlar ve heyecanını alır.[5]
 4. 4
  Tuvalete gitmek için bir bahane bul. Veya bahane sunmadan tuvalete git; bu daha az garip olabilir. Tuvaletteyken yüzüne soğuk su çarp veya kimse yoksa jumping jack hareketini yapmayı dene. Şehirde tanıdığın en çirkin olabilecek kişiyi düşün.
 5. 5
  Ne yaparsan yap onu daha fazla hareketlendirme. Ereksiyonunu eline veya başka bir nesneye sürtme; biraz bile çekici olan birini düşünme ve rahatsız durumuna takılıp kalma. Bu adımların hepsini tamamlarsan rahatsızlığın biraz sonra geçer.

İpuçları

 • Giyinirsen iç çamaşırı giyerken penisini yukarı döndürdüğünden emin ol. Bu konumda penisin sertleşebilir ve uzayabilir ama başka bir konumdaki kadar dikkat çekmez veya ağrımaz.
 • Düşüncelerini başka bir şeye odakla. Ereksiyon cinsel uyarılmayla olur; yani cinsel açıdan uyarıcı şeyleri düşünmekten uzak durmalısın. Karmaşık bir matematik problemi çözmeyi dene.
 • Bacak bacak üstüne at. Bunun genelde yardımı olur.
 • En etkili yol ya dilini ısırmak ya da kendine acı vermenin başka bir gizli yolunu bulmaktır. Acı, seni mevcut ereksiyona odaklanmaktan alıkoyar.
 • Öne eğil ve dizlerini tut. Midende ters giden bir şeyler varmış gibi davran. Bu kalabalık yerlerde çok işe yarar. Eğildiğinden ve ayakkabı bağcıklarını bağladığını hayal ettiğinden emin ol. Ereksiyonun azalana kadar bağcıklarla uğraşmaya devam et.
 • Kaslarını sık. Bu biraz dikkat çekici olabilir ama doğru yapıldığında işe yarar. Sıkılan kaslarına kan pompalanır; ereksiyonuna değil.
 • Geniş ve bol iç çamaşırları ve giysiler giy; dar veya kısa şeyler giyme.
 • Ereksiyonu gizleyecek uzun bir gömlek, mont, ceket veya kazak giy.

Uyarılar

 • Fark edildiysen ve karşındaki kişi bu durumu kötü algılarsa mahcup bir ifadeyle hızlı bir şekilde "üzgünüm" demek, garantili tek cevaptır çünkü daha fazla açıklama yapmak işleri daha da kötüleştirebilir ve seni daha "zor bir duruma" sokabilir.
 • Ereksiyonunu gizlemenin neredeyse imkânsız olduğu zamanlar olabileceğini bil; mesela bir diş hekimi ve/veya asistan ile diş randevusunda uzanırken, seçmeler sırasında bir koçun önünde dururken veya satılık bir evi emlakçıyla gezerken bunu yaşayabilirsin. Bunu kafana takma. Çoğu yetişkin insan bunun olabileceğini bilir ve buna dikkat etmez. Çoğu ergen de kendilerinin de başına geldiği için bununla ilgili şaka yapar.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Haftada 5 Kilo Nasıl VerilirBir Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?
Mastürbasyon Bağımlılığı Nasıl BırakılırMastürbasyon Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Penisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi EdilirPenisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?
Sigara Nasıl İçilir?
Uyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl GeçilirUyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl Geçilir?
Yorgun Değilken Nasıl Uyunur?
Isırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi EdilirIsırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?
Regl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl AlınırRegl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl Alınır?
Regl Dönemi Nasıl Erken BitirilirRegl Dönemi Nasıl Erken Bitirilir?
Vajinadaki Koku Hızlıca Nasıl GiderilirVajinadaki Koku Hızlıca Nasıl Giderilir?
Yeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım YapılırYeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım Yapılır?
Bir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl AnlaşılırBir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl Anlaşılır?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 102 kişi çalıştı. Bu makale 2.229 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sağlık
Bu sayfaya 2.229 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?