Gizemli insanlar çekicidir çünkü insanlar doğal olarak meraklanır ve onlar hakkında daha fazla şey bilmek ister. İnsanların hayal güçlerinin seninle ilgili boşlukları doldurmasına izin verdiğinde, varsayımlarının doğru olup olmadığını görmek isteyecekler. Birkaç basit adımı izleyerek daha gizemli hâle gelebilirsin.

Kısım 1 / 3:
Gizemli Bir Tutum Geliştirmek

 1. 1
  Göz teması kur. Göz teması kurmak, kendine güvendiğini gösterir. Ayrıca, biriyle göz teması kurduğunda bu, onun hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgilendiğini gösterir. Ürkütücü veya göz korkutucu görünmemek için göz temasını çok uzun tutmadığından emin ol (yaklaşık iki saniye iyi bir uzunluktur).
 2. 2
  Sakin ol. Hareketli insanlar, ilgi odağı oldukları için hayal gücüne pek bir şey bırakmazlar. Çekici bir şekilde gizemli olmak için sakin, biraz ciddi ve nispeten dengeli ol. Çevrendeki şeyler ne kadar hareketli olursa olsun fırtınanın ortasındaki sükûnet ol.
 3. 3
  Birkaç şey hakkında iyice bilgilen. Gizemli ve zekisin. Kendin hakkında fazla konuşmayacağın için, uzun uzadıya konuşabileceğin bazı konuları öğrenmen gerekecek. Bu sadece sohbeti kişisel hikâyenden uzak tutmakla kalmaz, aynı zamanda bir konuyu öğrenecek kadar tutkulu olduğunu da gösterir.[1]
  • Konunun ilginç olduğundan ve kutuplaştırıcı olmadığından emin ol. Örneğin başkan adayları ilginç olabilir ama aynı zamanda kutuplaştırıcıdır. Bunun yerine, çiftlikte üretilen balıkların çevre üzerindeki etkisi ilginç bir konudur ve muhtemelen hiç de kutuplaştırıcı gelmez.
 4. 4
  Sorular sor. Soru sormak, gizemli olmanın ve insanları çekmenin mükemmel bir yoludur ve birkaç amaca hizmet eder. Sohbeti kişisel detaylarından uzak tutmana, başka bir kişiye ilgi göstermene ve en önemlisi insanların kendileri hakkında konuşmasına olanak tanır. İnsanlar onlarla özellikle ilgilendiğini düşünür ve hikâyelerini duymak istediğin için gurur duyarlar.[2]
  • "Aslen nerelisin?" veya "Para sorun olmasa nereye seyahat ederdin?" gibi basit sorularla başla. Cevapları dinle ve bu cevaplara göre sorular sor; "A, Paris'e mi gitmek istersin? Işıklar Şehri hakkında çekici bulduğun şey nedir? Yalnız mı, yoksa biriyle mi seyahat ederdin?" gibi.
 5. 5
  Gülümsemelerini sağla. Gizemli olman çekici olamayacağın anlamına gelmez. İnsanları gülümset. Gülümseme, insanlara kendilerini iyi hissettirir ve kendilerini gülümseten kişiye karşı anında daha çok ısınmalarını sağlar. Kendin gülümsemekten de korkma. Bu, hayatın hemen hemen herkes için çekici olan, iyi bir takdirini gösterir.[3]
  • Gülümsetmek için biriyle konuşmak zorunda değilsin. Göz teması kurduğunda karşındaki kişiye biraz gülümse ve izle, o da karşılık verir.
 6. 6
  Konuyu değiştir. Sırf kendin hakkında konuşmaya fazla zaman harcamayacak olman, sohbeti yönetemeyeceğin anlamına gelmez. Bunun işe yaramasının nedeni, konuları oldukça sık değiştirmenin etrafındakilere yalnızca gizemli değil, aynı zamanda çeşitli konular hakkında kendinden emin ve bilgili olduğunu göstermesidir.[4]
  • Konuları değiştirmek için, genelde başkasının bir şeye tepkisinde ortaya çıkacak olan doğal fırsatlar ara.
  • Bu, sohbeti başka bir yöne yönlendirecek bir soru sormak için harika bir zamandır.
 7. 7
  Alfa veya cilveli biri ol. Cinsiyetine bağlı olarak, gizemli olmak, neredeyse herkes için çekici olan iki arketip olan alfa erkek veya cilveli bir kadın olduğunun bir işareti olabilir. Gizemli insanlar öz güven yayarlar ve bu öz güven cinsiyetine bağlı olarak farklı yorumlanabilir. Cinsiyete bakılmaksızın oldukça evrensel olan şey, gösterişli veya ilgi isteyenlerin değil, gizemli insanların kontrolü sessizce elde tutanlar olmalarıdır.[5]
  • Bu fikir, çekiciliğin fizyolojik ve psikolojik olduğunu ve ikisinin birbirini etkilediğini varsayan çekim psikolojisine atıf yapıyor.
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Garip Görünmemeni Sağlamak

 1. 1
  Bazı şeyleri kendine sakla. Biriyle konuşurken ona hayat hikâyeni anlatma. Açık bir kitap değilsin. Gizemlisin ve hikâyende boşluklar bırakman gerekiyor. Bu, insanları soru sormaya, söylediklerini düşünmeye ve hayal güçleriyle hikâyenin boşluklarını doldurmaya teşvik eder.[6]
  • Bilgi sunmak yerine yalnızca kendinle ilgili sorulan soruları yanıtlamak bu fikir için harika bir yaklaşımdır. Soruları cevaplarken bile soruyu cevaplayan kişiyi tatmin ederken olabildiğince az bilgi ver.
  • Birisi sana hafta sonunu sorarsa "Birkaç arkadaşla buluştum ve şehir merkezinde bir şeyler yaptık." gibi belirsiz bir yanıt ver. Seni daha fazla sorgularsa hiçbir şey söyleme ve gizemli bir şekilde gülümse.
 2. 2
  Her zaman müsait olma. Her zaman müsaitsen hevesli görünebilirsin ve kesinlikle gizemli görünmezsin. Bunun yerine, genellikle olmasa da ara sıra ulaşılabilir olmak istersin; bu da ilgini neredeyse bir ödül gibi gösterir.
  • Bu; telefon görüşmeleri, kısa mesajlar, görüntülü sohbetler ve buluşmalar için geçerlidir. Telefonun çalarsa sesli mesaja düşmesine izin ver. Bir kısa mesaj veya direkt mesaj alırsan hemen okuma. Bir araya gelmenizi önerirlerse coşkuyla evet deme. Önce takvimini kontrol et. Sık sık müsait olmadığın zaman gizemli olursun.
 3. 3
  Gösterişli giyinme. Gösterişli kıyafetlerin, parlak renklerin veya iddialı desenlerin nedeniyle kalabalıkta öne çıkmak istemezsin. Bunun yerine, kıyafetlerini biraz mütevazı ancak yine de çevrendeki herkesten farklı tutmak istersin. Koyu renkler daha gizemlidir.[7]
  • Mesela çevrendeki insanlar kot pantolon giyme eğilimindeyse çizme kesim kot pantolon giymeyi düşün. Herkes bot giyiyorsa mokasen giymeyi düşün.
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Gizemi Korumak

 1. 1
  Kalıpların dışında düşün. Daha yaratıcı olmaya ve kalıpların dışında düşünmeye çalış. Hoşlandığın kişi gizemli tavrını çekici bulur ve yaratıcılık; kendinden emin, gizemli bir kişiliğin göstergesidir. Yaratıcılık, eğlenceli ve disiplinli olabileceğini ve dünyaya benzersiz bir perspektiften baktığını gösterir. Gizemi korumak için bu benzersizliği hoşlandığın kişiyle paylaş.[8]
  • Yaratıcılık sadece sanatsal demek değildir. Sanatsal bir yanın olmayabilir; bu sorun değil. İnsanlara verdiğin yanıtlar, sorunlara bulduğun çözümler hatta partnerinle zaman geçirme şeklin konusunda yaratıcı ol.
  • Mesela akşam yemeği ve film önermek yerine yaratıcı ol ve eşini piknik yapmak için bir park gibi daha önce hiç bulunmadığı bir yere götür ve onunla birlikte okumak için en sevdiğin şiir kitabını getir.
 2. 2
  Tahmin edilemez ol. Tahmin edilemez olmak, gizemli tavrına katkıda bulunur. Bu, hoşlandığın kişiye rol yapman veya onun kafasını karıştırman, daha da kötüsü duygularını incitmen gerektiği anlamına gelmez. Tahmin edilemez olmak kendi rutinlerini ve kalıplarını ara sıra aşman anlamına gelir. Bu, hâlâ bazı sırlarının olduğunu gösterir ve işleri ilginç kılar.[9]
  • Mesela işe giderken her zaman bir kahve alıyorsan bir gün bunun yerine koşuya çıkmaya karar ver.
  • Ya da her zaman hoşlandığın kişinin seni aramasını bekliyorsan onu arayarak şaşırt.
 3. 3
  Karşılık vermeyi unutma. Hoşlandığın kişi seni çekici buluyor ve belki de ilişkinizi başka bir düzeye taşıdınız. Unutma, gizemliyken de duygulara ve ilgiye karşılık verebilirsin. İnsanlar kendilerini çekici bulduklarını düşündükleri kişilere daha fazla ilgi duyma eğilimindedir, bu nedenle sana olan ilgisine karşılık ver.[10]
  • Mesela hoşlandığın kişiye çiçekleri götürürken veya "seni düşünüyorum" diyen basit bir mesaj gönderirken gizemli kalmaya devam edebilirsin. Küçük jestler, özellikle gizemli bir insandan geliyorsa çok şey ifade eder.
  Reklam

İpuçları

 • Genel kültürünü geliştir veya ilginç, bilinmeyen şeyler öğren.
 • Pek çok rastgele bilgiyi ezberle ve bunları bir konuşmada tesadüfen gündeme geldiğinde kullan.
 • Sadece insanlar seninle konuştuğunda konuş.
 • Tarafsız ama çekici kal.
 • Tek bir yerde çok fazla zaman harcama; hareket etmen, gitmeni gerektirecek kadar önemli olan şeyin ne olduğunu merak ettirir.
 • Hoşlandığın kişinin seni boşta yakalamasına izin verme. Her zaman bir şeylerle meşgul görüldüğünde bu, neler yaptığını merak etmesine neden olur.
 • Hoşlandığın kişiye zaman zaman sessizce bak ama baktığını gördüğünde gözlerini kırp ve yavaşça başka tarafa bak.
 • Biraz utangaç davran. Bu, gülümsemeni göstermek için harika bir fırsat.
Reklam

Uyarılar

 • Sonunda hoşlandığın kişiyi ağına düşürdüğünde gizemli davranmayı biraz bırak ancak tamamen terk etme. Onun merakını güçlü tutman, her zaman senden gelecek sürprizleri bekletmen iyi olur.
 • Fazla gizemli olma. Bu, şüpheye yol açabilir ki şüphe ÇOK iticidir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Kendini Bir Kıza Nasıl BeğendirirsinKendini Bir Kıza Nasıl Beğendirirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 32 kişi çalıştı. Bu makale 9.367 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 9.367 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam