Bu wikiHow makalesi iki ya da daha fazla İnternet ağını nasıl birleştireceğini öğretir. Speedify, tüm cihazlarında iki İnternet bağlantısını birleştirmeni sağlayan ve bir VPN işlevi gören bir uygulamadır. Ücretsiz bir Speedify hesabıyla ayda 5 GB'a kadar veri kullanabilirsin. Sınırsız bir hesabın maliyeti aylık 68,99₺ veya yıllık 499,99₺’dir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Windows ve Mac Üzerinde Speedify Kullanmak

 1. 1
  Birincil İnternet bağlantına bağlan. Eğer kablolu bir bağlantı kullanıyorsan Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarının üzerindeki Ethernet girişine, diğer ucunu da modem veya yönlendirici üzerindeki boş bir LAN girişine bağla. Eğer Wi-Fi bağlantı kullanıyorsan Mac’te sağ kenardaki ya da Windows’ta görev çubuğundaki Wi-Fi simgesine (üç kemer şeklindeki simge) tıkla. Sonra Wi-Fi ağını seç ve kablosuz ağ parolanı gir.
 2. 2
  İkinci bir İnternet bağlantısı bağla. Eğer kablolu ve kablosuz bağlantıları birleştireceksen bunu Wi-Fi ağına bağlanarak ve ardından bilgisayarındaki bir Ethernet girişi üzerinden bilgisayarına bağlanarak kolayca yapabilirsin. Ancak, eğer iki kablolu veya iki kablosuz bağlantıyı bağlıyorsan ya da bilgisayarında Ethernet girişi yoksa ikinci bir Ethernet kablosunu bağlamak için muhtemelen USB Ethernet adaptörü veya ikinci bir Wi-Fi bağlantısı için kablosuz USB adaptörü alman gerekecektir.
  • Eğer Mac kullanıyorsan kablosuz USB adaptörü kullanabilmek için ek sürücüler yüklemen gerekecektir.[1] Satın aldığın adaptörün MacOS ile uyumlu olduğundan emin ol. Bir USB Ethernet adaptörü kullanamayacak olabilirsin.[2]
 3. 3
  Bir İnternet tarayıcısından https://speedify.com/download adresine git. PC veya Mac üzerinde herhangi bir programı kullanabilirsin.
 4. 4
  Windows veya Mac’e tıkla. Eğer Windows kullanıcısı isen Speedify’ın Windows sürümünü indirmek için Windows’a tıkla. Eğer Mac kullanıcısı isen Speedify’ın Mac sürümünü indirmek için Mac’a tıkla.
  • Speedify için Windows 7 veya sonrası ya da MacOS 10.10 veya sonrası gereklidir.
 5. 5
  Kurulum dosyasına çift tıkla. Speedify indikten sonra Windows’ta "SpeedifyInstaller.exe" veya Mac’te "SpeedifyInstaller.dmg" dosyasına tıkla. Varsayılan olarak indirilen dosyalarını "İndirilenler" klasöründe veya İnternet tarayıcının içerisinde bulabilirsin. Bu şekilde Speedify yüklenecektir.
 6. 6
  Speedify’ı aç. Speedify’ı yükledikten sonra uygulama otomatik olarak açılacaktır. Eğer Speedify’ı açman gerekirse Windows’ta sol alt köşedeki Windows Başlat menüsüne ya da Mac’ta sağ üst köşede büyüteçe benzeyen simgeye tıkla. Speedify yaz ve ardından Speedify uygulamasına tıkla. Simgesi mavi bir "S" şeklindedir.
 7. 7
  Devam’a tıkla. Bu, ekranın en altındaki yeşil düğmedir.
 8. 8
  Kabul Et ve Devam Et’e tıkla. Bu, sayfanın ortasındaki yeşil düğmedir. Bu, gizlilik şartlarını kabul ettiğini belirtir.
 9. 9
  Speedify’ın yanındaki aç/kapa anahtarına tıkla. Speedify açıldığında her iki bağlantın da en üstte listelenecektir. Eğer Speedify’ın yanındaki aç/kapa anahtarı yeşilse her iki ağ da bağlıdır. Ücretsiz bir Speedify hesabı ayda 5GB veri kullanmana izin verir. Sınırsız bir hesabın maliyeti aylık 68,99₺ veya yıllık 499,99₺’dir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Mobil Cihazlarda Speedify Kullanmak

 1. 1
 2. 2
  Ara sekmesine (sadece iPhone ve iPad) dokun. iPhone veya iPad kullanıyorsan arama sayfasına geçmek için sağ alt köşedeki arama sekmesine dokun.
 3. 3
  Arama çubuğuna Speedify yaz. Android’te Arama çubuğu Google Play Store’un en üstündedir. iPhone ve iPad’te arama çubuğu Arama sekmesinin altındadır. Arama çubuğuna dokun ve ekran klavyesini kullanarak "Speedify" araması yap. Arama sonucu listesi gözükecektir.
 4. 4
  Arama sonuçlarından Speedify’a dokun. Bu, Google Play Store’da uygulama bilgileri sayfasını ya da App Store’da benzer uygulama listesini gösterecektir.
 5. 5
  Yükle veya AL’a dokun. Speedify’ı yüklemek için Google Play Store’da Yükle’ye dokun. iPhone ve iPad’de yüklemek için Speedify’ın yanındaki AL’a dokun. Simgesi mavi bir "S" şeklindedir.
 6. 6
  Speedify’ı aç. Speedify yüklemesi bittikten sonra Speedify’ı açmak için ana ekranındaki "S" harfli mavi simgeye veya uygulamalar menüsüne ya da App Store veya Google Play Store’da ’a dokunabilirsin.
 7. 7
  Devam Et’e dokun. Bu, ekranın en altındaki yeşil düğmedir.
 8. 8
  Kabul Et ve Devam Et’e dokun. Bu sayfanın ortasındaki yeşil düğmedir. Bu, gizlilik şartlarını kabul ettiğini belirtir.
 9. 9
  Beyaz kurulum düğmelerine dokun ve ardından İzin Ver’e dokun. Speedify’ın telefonunda erişmesi gereken özellikler var. iPhone ve Android cihazlarda konumlara izin vermen gerekecektir. Android’te telefon durumu izinlerini etkinleştirmen gerekecektir. iPhone ve iPad için Speedify VPN profilini yüklemeli ve bildirimlere izin vermelisin. Ekrandaki düğmelere dokun ve ardından bu özellikleri etkinleştirmek için İzin Ver’e dokun.
 10. 10
  Devam Et’e dokun. Tüm gerekli özellikleri etkinleştirdikten sonra ekranın en altındaki yeşil Devam Et düğmesine dokunabilirsin.
 11. 11
  Evet, veri sınırı uygula veya Hayır, sınırsız İnternet paketim var’a dokun. Mobil cihazlardaki Speedify hem mobil veriyi hem de wi-fi bağlantısını aynı anda kullanmayı sağlar. Eğer sınırsız bir İnternet paketin yoksa mobil veri bağlantına aylık 2gb limit koymak için Evet, veri sınırı uygula seçeneğine dokun. Sonra devam etmek için Anladım’a dokun. Eğer sınırsız bir İnternet paketin varsa mobil veri bağlantına sınırsız veri izni vermek için Hayır, sınırsız İnternet paketim var seçeneğine dokun.
 12. 12
  "Speedify"ın yanındaki aç/kapa anahtarına dokun. Bu, hem wifi hem de mobil veri bağlantısı için İnternet birleştirmesini açar. Ücretsiz bir Speedify hesabı ayda 5GB veri kullanmana izin verir. Sınırsız bir hesabın maliyeti aylık 68,99₺ veya yıllık 499,99₺’dir.
  • Eğer cihazında başka bir VPN profili varsa Ayarlar menüsüne girmen ve VPN araması yapman gerekir. Ardından Speedify’ı açmadan önce mevcut VPN’ini devre dışı bırak.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Yük Dengeleyici Yönlendirici Kullanmak

 1. 1
  Yük dengeleyici yönlendirici (router) satın al. Yük dengeleyici bir yönlendirici tüm İnternet bağlantılarını büyük bir yayında birleştirir. Farklı kablosuz ağları olan birden fazla modemi tüm modemlerdeki bağlantıyı işlemek için yük dengeleyici yönlendiriciye bağlayabilirsin.
  • İki bağlantılı yük dengeleyici yönlendirici sana 300₺ ila 600₺’ye mal olacaktır.
 2. 2
  Modemleri yönlendiriciye bağla. Eğer ayrı modemlerden yayın yapan iki veya daha fazla kablosuz ağın varsa onları Ethernet kablosunun bir ucunu modemin kare "İnternet" girişine ve sonra diğer ucu yönlendiricinin arkasındaki kare girişe bağlayarak yük dengeleyici yönlendiricide birleştir.
 3. 3
  Bilgisayarından yönlendiricinin yapılandırma sayfasını aç. Bunu yapmak için bağlantı ayarlarında bulabileceğin ağ IP adresini gireceksin.
  • Eğer bilgisayarının bağlantı ayarlarındaki IP adresine bağlanmak seni yönlendiricinin yapılandırma sayfasına ulaştırmazsa doğru adres için yönlendiricinin kullanım kılavuzundaki "Temel Kurulum" bölümünü kontrol et.
 4. 4
  Gelişmiş’e tıkla. Bu sekme genellikle yönlendiricinin sayfasının sol kenarında olacaktır.
  • Çoğu yük dengeleyici yönlendiricinin benzer sayfaları olsa da, ürünün imalatçısına bağlı olarak farklı konumlarda biraz farklı seçenekler görebilirsin.
 5. 5
  Yük Dengele’ye tıkla. Bunu genellikle sayfanın sol kenarında bulacaksın.
 6. 6
  "Optimize Edilmiş Yönlendirmeyi Etkinleştir" kutusundaki işareti kaldır. Bu kutu muhtemelen sayfanınn üst kısımlarına yakın olacaktır.
 7. 7
  "Bant Genişliğine Dayalı Dengeli Yönlendirmeyi Etkinleştir" kutusundaki işareti kaldır. Bu ve bir önceki kutudaki işareti kaldırmak yük dengeleyici yönlendiricinin, bağlı olan Wi-Fi ağlarını tek bir bağlantıda dağıtmasını sağlayacaktır.[3]
 8. 8
  Tamam veya Kaydet’e tıkla. Ayarların kaydedilecektir.
 9. 9
  Birleşen bağlantılarının hızının keyfini çıkar. Eğer yük dengeleyici yönlendiricinin ayarlamalarını tamamladıysan ve bilgisayarın Wi-Fi menüsünde yük dengeleyici yönlendiricinin adına bağlıysa İnternette gezinme hızında bir fark hissetmelisin.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Mac’te Toplu Bağlantı Oluşturmak

 1. 1
  İki Ethernet girişinin olduğundan emin ol. Mac’inde özel bir yönlendirici olmadan iki İnternet bağlantısını birleştirmek için her iki bağlantının yönlendiricisine bir Ethernet bağlantısı kullanman gerekecektir. Bu, Mac’inde ya iki Ethernet girişi ya da Ethernet adaptörü takılabilme özelliği bulunması gerektiği anlamına geliyor:
  • Eğer bir Ethernet girişi ve en azından bir USB-C (Thunderbolt 3) girişi varsa ikinci bir Ethernet girişi olması için Apple USB-C Ethernet adaptörü satın alabilirsin.
  • Eğer hiç Ethernet girişi ve en azından iki USB-C (Thunderbolt 3) girişi yoksa iki Ethernet girişi yapmak için iki Apple USB-C Ethernet adaptörü satın alabilirsin.
  • Eğer sadece bir USB-C (Thunderbolt 3) girişi varsa ve hiç Ethernet girişi yoksa iki İnternet bağlantısını Ethernet üzerinden bağlayamazsın. Bunun yerine yük dengeleyici yönlendirici kullanmayı dene.
  • Mac’in sadece her ikisi de 802.3ad uyumlu bağlantı kullanan iki bağlantıyı birleştirebildiği için USB 3.0-Ethernet adaptörü kullanamazsın.[4]
 2. 2
  Her iki yönlendiriciyi Mac’ine bağla. Her iki yönlendirici için de bir Ethernet kablosu kullanarak kabloların bir ucunu her iki yönlendiricinin arkasındaki "LAN" (veya benzer) girişine, ardından diğer ucunu da Mac’inin Ethernet girişine bağla.
  • Eğer birden fazla Ethernet girişin yoksa önce Mac’ine Ethernet adaptörünü bağlaman gerekir.
 3. 3
 4. 4
  Sistem Tercihleri…’ne tıkla. Bu, açılır menünün en üstündedir. Böylece Sistem Tercihleri penceresi açılır.
 5. 5
  ’a tıkla. Bu küre şeklindeki simgeyi Sistem Tercihleri penceresinde bulacaksın. Buna tıkladığında Ağ penceresi açılacak.
 6. 6
  Dişli şeklindeki "Eylem"simgesine tıkla. Bu, pencerenin sol alt köşesindedir. Açılır bir menü gözükecektir.
 7. 7
  Sanal Arabirimleri Yönet…’e tıkla. Bu seçenek "Eylem" açılır menüsündedir. Yeni bir pencere açılacaktır.
 8. 8
  düğmesine tıkla. Bu, yeni pencerenin sol alt köşesindedir. Buna tıkladığında bir menü açılır.
 9. 9
  Yeni Bağlantı Kümesi’ne tıkla. Bu seçenek açılır menüdedir.
 10. 10
  Ethernet girişlerini seç. Her Ethernet bağlantısının solundaki kutulara tıkla.
 11. 11
  Bir isim gir. Pencerenin en üstündeki metin kutusuna yeni bağlantın için bir isim gir.
 12. 12
  Yarat’a ve ardından Uygula’ya tıkla. Böylece İnternet bağlantın oluşturulup birleştirilecek ve bağlanacak. Mac’in şimdi indirme hızı ve akışı gibi şeyleri iki bağlantı arasında otomatik olarak bölecektir.
  Reklam

İpuçları

 • İnternet bağlantılarını birleştirmek indirme hızını ikiye katlamasa da, etkinlikleri iki bağlantı arasında bölerek bant genişliğini (ör., herhangi bir yavaşlama fark etmeden önce bir şeyler indirmek için sahip olduğun alan miktarı) artırır.
 • Bant genişliğinin ne kadar geliştiğini görmek için İnternet bağlantılarınla büyük bir dosya indirirken bir film izlemeyi dene.
 • Eğer ev veya iş ağının dışında kullanılabilir başka bir kablosuz ağın yoksa kendi özel kablosuz ağını oluşturmak için akıllı telefonunu kablosuz bir erişim noktası olarak kurabilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Ayrı İnternet bağlantılarını birleştirmek, İnternet Servis Sağlayıcının sözleşmesine aykırı olabilir. İki veya daha fazla İnternet bağlantısını birleştirmeden önce mevcut İnternet sözleşmenin ayrıntılarını kontrol ettiğinden emin ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 783 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam