Ürün Anahtarı Olmadan Windows 7 Nasıl Etkinleştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Windows 7’nin 30 günden daha fazla kullanılabilmesi için etkinleştirilmesi gerekir. Komut İstemi’nde “rearm” komutunu kullanarak ücretsiz kullanım süresini uzatabilirsin. Bu komut en fazla 3 kez kullanılabilir; etkinleştirme süresi de en fazla 120 güne kadar uzatılabilir.

Adımlar

 1. 1

  Win tuşuna bas ve arama çubuğuna “Cmd” yaz. Komut İstemi programı arama sonuçlarında görünecektir.

 2. 2
  Komut İstemi’ni çalıştıracak dosyaya sağ tıkla ve “Yönetici olarak Çalıştır” seçeneğini seç. Bu seçenek, komut istemi uygulamasını yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırabilmeni sağlar.
 3. 3
  Komut satırına “slmgr -rearm” yaz ve Enter (Giriş) tuşuna bas. Bir betik çalışmaya başlayacak ve kısa bir süre sonra da bilgisayarın yeniden başlatılması istenecek.
 4. 4
  Bilgisayarı yeniden başlat.
 5. 5
  Etkinleştirme durumunu kontrol et. "Bilgisayar"a sağ tıkla ve “Özellikler” seçeneğini seç. Bu seçenek Sistem Özellikleri penceresini açacaktır. Etkinleştirme süresinin tekrar 30 güne çıktığını göreceksin.
  • Bu komutun en fazla 3 kez kullanılabildiğini ve olası etkinleştirme süresinin toplamda en fazla 120 gün olabileceğini unutma.

İpuçları

 • Rearm komutu kalıcı bir çözüm değildir, ancak bu komut Windows’un Microsoft tarafından eklenen tamamıyla yasal bir özelliğidir.[1]

Uyarılar

 • Satın aldığın Windows 7 kurulum programının bu yöntemle etkinleştirilmesi gerekiyorsa, yazılım korsanlığının bir kurbanı olmuş olabilirsin.
 • Windows yükleyicisi, Microsoft’un sözleşme hükümlerini ihlal edebilir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Activate Windows 7 Without a Key, Português: Ativar o Windows 7 Sem uma Chave, Italiano: Attivare Windows 7 Senza Codice di Attivazione, Français: activer Windows 7 sans une clé d'activation, Deutsch: Windows 7 ohne Schlüssel aktivieren, Español: activar windows 7 sin una clave, Bahasa Indonesia: Mengaktifkan Windows 7 tanpa Kode Produk, Nederlands: Windows 7 activeren zonder code, ไทย: เปิดใช้งาน (Activate) Windows 7 แบบไม่ต้องมีคีย์, Tiếng Việt: Dùng tiếp Windows 7 khi không có key, 中文: 在没有密钥的情况下激活Windows 7, العربية: تفعيل ويندوز 7 بدون مفتاح

Bu sayfaya 2.009 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?