En sevdiğin film yıldızı, şarkıcı veya oyuncuyla iletişime geçerek çalışmalarını ne kadar beğendiğini ona söylemek ister misin? Belki de bir imza koleksiyonuna başlıyorsundur. Ünlü biriyle tanışmak veya onunla iletişim kurmak, yoğun programı ve kişisel mahremiyet konusundaki güçlü istekleri nedeniyle zor olabilir. Ancak küçük bir çalışma ve biraz araştırma ile ünlülerle temasa geçmek; İnternet araçları, fiziksel posta ve temsilciler/tanıtımcılar aracılığıyla mümkündür.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
İnternet'teki Hizmetleri Kullanmak

 1. 1
  Birkaç farklı platform üzerinden mesaj gönder. Bunu denerken hassas olmalısın. Bazı durumlarda, bir ünlüye tüm elektronik hesaplarından bir sürü mesaj atmak agresif bir tavır gibi gelebilir. İlk önce iki farklı platformu deneyebilir, sonra diğer iki platformu deneyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsin.
 2. 2
  Bir ünlüyle Facebook üzerinden iletişime geç. Yapabiliyorsan ünlüleri Facebook'ta arkadaş olarak ekle. Yapamıyorsan sayfalarını "beğen". Birçok ünlü bu platformda özel mesajlaşmayı kapatır, ancak çoğu durumda duvarlarında paylaşım yapıp onlarla iletişim kurabilirsin. Özel mesajlar gönderebiliyorsan bunu arkadaşça ve kibar bir iletişim talep ederek yap.
  • Mesajında, ünlüye onun hakkında ne hissettiğini ve senin için neden önemli olduğunu saygılı bir şekilde söyle. Mesajını kişiselleştirmek, iletişim kurma şansını artırabilir.[1]
 3. 3
  Instagram’da, sevdiğin ünlünün dikkatini çek. Bazı ünlüler özel mesajlaşmayı devre dışı bırakabilse de direkt mesaj göndermeyi denemenin bir zararı olmaz. Sevdiğin ünlünün paylaştığı fotoğraflara ve gönderilere yorum yap. Bir ünlünün bir yoruma ne zaman cevap vereceğini asla bilemezsin.
  • Ünlülerin Instagram'ında gördüklerine benzer fotoğraflar yükle. Ünlüyle, ortak ilgi alanlarının resimleri aracılığıyla bağlantı kur.
  • Yüklediğin fotoğraflara ünlüyü etiketle veya onunla aynı hashtag'leri kullan. Yine de aşırı iddialı veya itici görünebileceğin için çok fazla etiketleme yapmaktan kaçın.
 4. 4
  Ünlülerle resmi İnternet siteleri aracılığıyla iletişim kur. Resmi hayran veya ünlü İnternet sitelerinde, ünlülerinin okuduğu ve yorum yaptığı mesaj panoları olabilir. Sevdiğin ünlüye ulaşma ve yanıt alma şansını artırmak için bunlar gibi İnternet topluluk alanlarında paylaşım yap.[2]
  • Ünlülerin sitedeki diğer üyeler için paylaştığı son gönderilere veya yanıtlara bak. Ünlünün aktivitesinin az olması, iletişime geçme şansının zayıf olduğuna dair güçlü bir işarettir. Bu durumlarda, ünlüyle başka platformlar aracılığıyla iletişime geç.
 5. 5
  Sevdiğin ünlünün kullandığı platformları araştır. Sevdiğin ünlünün en aktif olduğu platformları hedefle. Diğer kullanıcılara yanıt verip vermediğini görmek için kullanım geçmişini kontrol et. Özellikle Twitter, kullanıcıların en sevdikleri ünlülerden sık sık “cevap aldıkları" popüler bir platformdur.
  • Yıldızının hayranlarla etkileşim kurmak için belli bir platformu nadiren kullandığını veya hiç kullanmadığını fark edersen çabalarını daha aktif olduğu bir platformda yoğunlaştır.
 6. 6
  Ünlüye ısrarla ama saygılı bir şekilde mesaj at. Ünlüye duygularını ifade eden düşünceli bir mesaj yaz. Mesajında sana özel bir yanıt vermesini rica et. Bir süre geçtikten sonra takip mesajları gönder.
  • Onu iyi tanıyormuş gibi hissediyor olsan bile bu kişinin seni tanımadığı gerçeğine saygı duymaya çalış.
  • Mesajlaşmadan iki hafta ila bir ay sonra takip mesajları gönder. Önceki mesajını özetle. Bir yanıt verirse sevineceğini tekrar söyle.
  • Takip mesajlarını ayda iki veya üç ile sınırla. Bundan daha fazla mesaj göndermek agresif bir tavır olarak yorumlanabilir ancak komik de gelebilir. Sağduyunu kullan.[3]
 7. 7
  Mesajları açık ve net bir şekilde yaz. Çok uzun veya bir anlamı olmayan mesajlar gözden kaçabilir. Sevdiğin ünlünün çalışmalarını ne kadar takdir ettiğini anladığın veya onu canlı olarak ilk gördüğün an gibi belirli deneyimlere odaklan.
  • Sevdiğin ünlüye benzersiz ve ilgi çekici bir mesaj yaz. Hayatın üzerindeki etkisinden bahset. İlgili bir çocukluk hikayesi ekle. Bu, diğer tüm hayranların arasından sıyrılmana yardımcı olacaktır.
  • Bir yanıt vermesi için "Bana imzanızla kısa, kişisel bir mesaj gönderebilirseniz gerçekten minnettar olurum.”[4] gibi kısa bir rica eklemeyi unutma.
 8. 8
  Hayran topluluğu etkinliklerine katıl. Hayran toplulukları genellikle doğum günleri veya ilk büyük çıkışlarının yaptıkları gün gibi özel tarihlerde, destekledikleri ünlüler için hediyeler hazırlar. Bunun gibi etkinliklere katılmak sevdiğin ünlüyle daha yakın temas kurmanı sağlayabilir.
  • Kolajlar, hediye sepetleri, el yapımı ürünler ve daha fazlası, ünlü için hediye olarak önerebileceğin bazı hediye fikirleridir.
  • Soru-Cevap etkinlikleri. İlgi çekici sorular düşün ve bunları göndermek için etkinliğin talimatlarını izle.
  • "Hey millet, falancanın doğum gününün yaklaştığını fark ettim ve bunun için güzel bir şey yapabileceğimizi düşündüm.” gibi bir şey paylaşarak hediye verme etkinliği veya özel bir etkinliğin kutlamasını başlat.
 9. 9
  Cevap için sabırla bekle. Kim olduğuna bağlı olarak ünlü günde onlarca hatta binlerce mesaj alıyor olabilir. Ünlünün veya tanıtımcısının/tanıtımcılarının tüm bu mesajları gözden geçirip seninkini bulması biraz zaman alabilir.[5]
  • Beklerken hayran topluluğu etkinliklerine katıl. Bunlar aracılığıyla, tanışma veya başka iletişim fırsatlarından haberdar olabilirsin.
 10. 10
  En sevdiğin ünlünün Twitter'ına göz at. Bir Twitter hesabı aç ve en sevdiğin ünlüyü takip et. @ sembolünü, ardından da ünlünün hesap adını kullanarak ona doğrudan tweet at. Gönderilerini görme şansını artırmak için, sevdiğin ünlünün kullandığı etiketleri kullan.
  • Sevdiğin ünlünün takip ettiği Twitter hesaplarını takip et. Bunu yapmak tweet’lerini daha görünür hâle getirebilir. Bu hesaplarla da bağlantı kurmaya çalış. Bu kişilerin ünlüyle araları iyi olabilir.
  • Ünlünün doğrulanmış hesabını takip ettiğinden emin ol. Bu, hesap adının yanında mavi bir onay işaretiyle gösterilir.[6]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Ünlüyle Fiziksel Posta Yoluyla İletişim Kurmak

 1. 1
  Sevdiğin ünlünün adresini bul. Hayranların posta gönderebileceği adresler genelde ünlülerin resmi İnternet sitelerinde bulunur. Ünlülerin iletişim bilgilerini içeren özel, ücretli rehberler de vardır. Bu bilgiler arasında, menajer gibi halka ilişkilerden sorumlu kişi, ünlüyü temsil eden şirket bilgileri ve daha fazlası da bulunabilir.[7]
  • ”Can Doğa için hayran postası" ifadesiyle İnternet'te basit bir anahtar kelime araması yaparak bir ünlü için uygun bir posta adresi bulabilirsin.
  • Ücretli ünlü rehberleri çoğu zaman ucuzdur ve bunlar yanıt alma şansını büyük ölçüde artırabilir. Bunları, "ünlü rehberleri/hizmeti" için bir anahtar kelime araması yaparak bul. [8]
 2. 2
  Bir mektup yaz. El ile yazılanlar muhtemelen daha fazla etkiye sahip olacaktır. En iyi el yazını kullan. Genel görünümünü iyileştirmek için mektubu hata yapmadan yazmaya çalış. Ünlüyle ilgili en çok sevdiğin şey gibi ayrıntılardan bahset. Ondan kısa bir yanıt vermesini rica et.
  • Ünlünün veya kendinin bir fotoğrafı, ünlüyle bir dergi röportajından bir kesit gibi imzalanacak bir şey eklemen iyi olabilir.
  • Ünlü için işleri olabildiğince kolaylaştır. Ön ödemeli ve önceden adreslenmiş bir iade zarfı ekle.[9]
 3. 3
  Mektubu gönder. Mektuba adres yaz ve göndermek için gerekli pulu yapıştır. Mektubun için ne kadarlık bir pul yapıştırman gerektiğini bilmiyorsan mektubu en yakın postaneye götür ve posta ücretini seni için değerlendirmelerini sağla. Mektubunu, ünlünün alması ve yanıt verebilmesi için mümkün olan en kısa sürede gönder.
 4. 4
  Beklerken, sevdiğin ünlüyle ilgili haberleri kaçırma. İletişime geçmeyi düşündüğün ünlünün İnternet'te ne zaman bir soru-cevap oturumu düzenleyeceğini asla bilemezsin. Resmi İnternet sitesindeki mesaj panosunda paylaştığın mantıklı bir şeye yanıt verebilir. Mektubuna bir yanıt beklerken, iletişim şansını artırmak için hayran topluluklarıyla etkileşimde kal.[10]
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Ünlülere Temsilcileri, Menajerleri veya Tanıtımcıları Aracılığıyla Ulaşmak

 1. 1
  Ünlülere menajerleri veya tanıtımcıları aracılığıyla ulaş. Ünlüyle birkaç nedenden ötürü iletişim kurmak isteyebilirsin: Onunla tanışma şansı, bir şey imzalatma veya reklam fırsatlarını tartışmak gibi ticari nedenler. Tipik olarak, ünlüler iş anlaşmalarıyla doğrudan ilgilenmezler; bu nedenle ünlülerle bir yerde bulunma, konser, onay, film veya benzeri etkinlikler için anlaşmak adına temsilciler aracı olarak kullanılır. Dergi makaleleri, bloglar ve röportajlar gibi halkla ilgili her şeyle de tanıtımcılar ilgilenir.
  • Temsilciler, menajerler ve tanıtımcıların her birinin bir ünlü için temsil ettikleri bölümleri vardır. Ünlülerin iş ve imaj yönlerini idare ederler. Bu temsilcilerle iletişime geçmenin birkaç farklı yolu vardır.
  • Menajerin işi, kariyer rehberliği ve tavsiyesi sağlamaktır ve temsilci (ve ünlü) ile birlikte, müşterilerinin yaptığı herhangi bir potansiyel anlaşmayı imzalama yükümlülükleri vardır.
  • En iyi yol e-postadır ve ünlülerle iş anlaşmalarının çoğu bu şekilde yapılır. E-posta, bir dijital parmak izi oluşturur ve temsilciler için tercih edilen iletişim yöntemidir.
  • Telefon da izlenecek yollardan biridir ancak tercih edilen eylem şekli değildir. Ayrıca, birçok temsilcinin asistanları ve bekçileri olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle temsilciye muhtemelen telefonla ulaşamazsın.
  • Birisine ücretsiz bir ürün göndermediğin sürece geleneksel posta uygun bir seçenek değildir. Bunu yapsan bile eşyayı göndermeden önce temsilciyle e-posta veya telefon yoluyla konuşmuş olman iyi olur.
  • Temsilcilere hayran mektubu için değil, sadece iş ve tanıtım soruları için ulaşılabileceğini lütfen unutma.
  • Ünlüler sık sık temsilci değiştirirler. Bu değişiklikleri rezervasyon acentesi bilgi veritabanları aracılığıyla takip edebilirsin.
  • Bir ünlünün menajeri, kariyerinin her alanında yer alır. Daha az tanınan ünlülerin sadece bir menajeri olabilir. Bu insanlar genellikle çok meşguldür ancak sevdiğin ünlüyle iletişim kurmana yardımcı olabilir.
  • Ünlünün tanıtımcısının iş anlaşmaları üzerinde pek bir yetkisi olmasa da tanıtımcı, temsil ettiği ünlünün halk tarafından mümkün olduğunca iyi görüldüğünden emin olmak adına ekibin değerli bir parçasıdır. Ünlünün etkinliklerine ve konserlerine hayran ve basın geçişine gereksinim duyduğunda iletişime geçmen gereken kişidir.
  • Menajer, temsilci veya tanıtımcı bilgilerini ünlünün Facebook sayfası aracılığıyla bulabilirsin.
  • Sevdiğin ünlünün İnternet Film Veritabanı sayfasına (IMDB) veya Wikipedia sayfasına bak. Bu yerlerde genellikle tanıtımcı veya menajer şirket bilgilerini bulabilirsin. Ardından, tanıtımcı veya menajer şirket iletişim bilgilerini ara.[11]
 2. 2
  Uygun bir mesaj yaz. Bulduğun iletişim bilgilerine bağlı olarak, bu yazılı bir mektup veya e-posta olabilir. Mektubu, biri tanıtımcı için diğeri de ünlü için olmak üzere ikiye ayırmak isteyebilirsin. Açık ve net ol. Münasebetini kanıtlamak için bir cevap mesajı ricanı açıkça dile getir.
  • Bir yayıncıya, menajere vs. hitap ederken, “Biz hayranların falanca ile iletişim kurmasına yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.” gibi bir şey söylemek isteyebilirsin.
  • Uygun olduğunda mesajını bir rica ekle. Örneğin, bir konser organizatöründen bir konsere bilet ve ünlüyle tanışma şansı rica etmek doğaldır.
  • Bazı ünlülerin halkla ilişkilerini yöneten hatırı sayılır sayıda personeli vardır. Bunlardan birkaçının iletişim bilgilerine sahipsen hepsini dene. Bu kişilerin okudukları hayran mektuplarını kendi aralarında tartışmaları pek olası değildir.[12]
 3. 3
  Mesajını gönder. Mesajına bir yanıt alman biraz zaman alabilir. Bazı durumlarda, "Ünlü şu anda mesajınıza cevap veremeyecek kadar meşgul.” şeklinde önceden hazırlanmış bir mesaj içeren "hazır" bir yanıt alabilirsin.
  • Birkaç hafta ila bir ay gibi makul bir süre geçtikten sonra başka bir iletişim yöntemi dene. Kendini diğer hayranlar arasında fark edilir kılmayı hedefle ancak bunaltıcı davranma.[13]
  Reklam

İpuçları

 • Ünlüler temsilcilerini sık sık değiştirirler. İnternette veya kitaplarda bulduğun adresler güncel olmayabilir.
 • Hedef veya iade adresinin altına "Sevk Hizmeti Talep Ediyorum“ yaz ve postanenin, mektubunu ünlünün şu anki adresine iletmesini bekle. Bunun için senden ücret alınabilir.
 • El yazın kötüyse mektubu dijital ortamda yazmaktan çekinme. Ancak bunu kişiselleştirmek için elle süslemen iyi olabilir.
 • Mesajı gönderirken ünlüye karşı saygılı ol. O da senin gibi bir insan.
Reklam

Uyarılar

 • Bir ünlüyü arama, sürekli rahatsız etme veya takip etme. Bir veya iki mektuptan sonra cevap alamazsan bir süre bekle. Tekrarlanan veya kaba talepler, daha ciddi durumlarda taciz durumu teşkil edebilir.
 • Sevdiğin ünlüyle iletişim kurmana yardımcı olacağını iddia eden bazı hizmetler dolandırıcı olabilir. Şirketleri her zaman İnternet’te araştır ve kimlik hırsızlığını önlemek için önlemler al.
 • Mesajın muhtemelen birçok insan tarafından görülecektir, bu yüzden çok kişisel veya utanç verici bir şey söyleme. Kişisel bilgiler, temsilcilerin mektubu ünlüye iletmelerini engelleyebilir.
 • Çoğu ünlü diğer insanlarla, o insanlar da ünlü insanlar olmadığı sürece sosyal medya üzerinden asla etkileşimde bulunmaz.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilirSpotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Nasıl Dans EdilirNasıl Dans Edilir?
Kırmızı Renk Nasıl Elde Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Look to the Stars
Ortak yazarlar :
Ünlülerin Hayır İşleri Haber Kaynağı
Bu makaledeki ortak yazarlar Look to the Stars. Look to the Stars, ünlülerin dünyada olumlu bir fark yaratmak için neler yaptığını anlatan bir İnternet sitesidir. Look to the Stars, ünlülerin hayır işleri haberleri ve bilgi kaynağı olarak 2006 yılında Steve ve Myrlia Purcell tarafından faaliyete başlamıştır ve BBC, Associated Press, Forbes, Celebrity Society Magazine ve E! Online haberlerine kaynak olmuştur. Look to the Stars, özel röportajlar ve hayranların en sevdikleri yıldızların yaptıkları iyi işler hakkında bilgi edinebilecekleri bir veri tabanı sağlar. Bu makale 5.923 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 5.923 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam