Çekim yasası, hayatında gerçekleşen tüm olumlu veya olumsuz olayları senin kendine çektiğini söyler. Çekim yasasını uygulayarak evrene gönderdiğin olumlu düşüncelerin ve eylemlerin karşılığını alabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Zihnini rahatlat. 5 - 10 dakika boyunca meditasyon yap. Meditasyon yaptığında beyin gücün artacak ve zihnin rahatlama aşamasına geçecek. Bu adım isteğe bağlı olsa da tavsiye edilmekte.
 2. 2
  Ne istediğinden emin ol, karar verdiğindeyse kendinden şüphe etme. Evrene, düşüncelerinin oluşturduğu ve düşüncelerine cevap veren bir istek gönderdiğini unutma. Tam olarak ne istediğini bil. Net veya emin değilsen evren net olmayan bir frekans alacaktır ve sana istemediğin sonuçlar gönderecektir. Düşündüğünün gerçekten heves ettiğin şey olduğundan emin ol.
 3. 3
  Evrenden iste. İstekte bulun. Evrene istediğin şeyin bir resmini gönder. Evren cevap verecektir. İstekte bulunduğun şeyin zaten senin olduğunu hayal et. Zihninde ne kadar ayrıntılı canlandırırsan o kadar iyi olur. Nintendo Wii’yi istiyorsan kendini oturmuş ve oyun oynarken hayal et. Kendini elinde kumanda, favori oyunlarını oynarken ve konsola dokunurken hayal et. Eğer isteğin âşık olduğun kişiyle ilgiliyse kendini onunla yürürken, ona dokunurken, onu okşarken hatta onu öperken hayal et. Demek istediğimi anladın.
 4. 4
  Dileğini kâğıda yaz. "Şu an öyle mutlu ve minnettarım ki..." yazarak başla ve evrenden istediğin şeyi yazarak cümleyi (veya paragrafı) sonlandır. Sanki şu an istediğine sahipmişsin gibi şimdiki zamanda yaz. Olumsuz terimler kullanma (bununla ilgili daha fazla bilgi için Uyarılar kısmına bak). Dileğin gerçekleşene kadar her gün gözlerini kapayıp dileğinin şu an gerçekleştiğini hayal et ve hayalinin nasıl da daha net bir hâle dönüştüğünü gör.
 5. 5
  Dilediğin şeyi hisset. Dileğin gerçekleştikten sonra nasıl hissedeceksen şu anda da öyle hisset. Sanki dileğin şu an gerçekleşiyormuş gibi davranmalı, konuşmalı ve düşünmelisin. Bu aslında çekim yasasını uygularkenki en önemli, en güçlü adım çünkü yasa bu adımda işlemeye başlıyor. Arada bir böyle yaparsan istediğin şeyin daha şimdiden senin olduğunu hissedeceğinden artık ona ihtiyacın olmadığını düşünürsün! Böylece evren bu düşünceyi ve duyguyu açığa çıkaracak ve sen de istediğini alacaksın.
 6. 6
  Minnet göster. Evrenin sana verdiği her şeyin bir listesini çıkar. Sahip olduklarına ve evrenin sana verdiklerine şükret. Evren bu zamana kadar insanlar için birçok şey yaptı. Biraz minnet gösterip bunun karşılığını vermek evreni daha fazla şeyler yapması ve hatta yaşamına birçok şey katması konusunda motive edecektir. Daha önce sana kötü davranan biri artık öyle davranmıyorsa bu durum için evrene şükredebilirsin. Âşık olduğun kişi de senden hoşlanıyorsa, ya da hoşlanmıyorsa ama sevgilisini seni incitmemek için yanına yollamıyorsa, bu da evrene şükredebileceğin diğer bir durum. Bu süreç için de evrene teşekkür etmelisin. Minnet göstermek, evrenin senin isteğini daha hızlı yerine getirmek için çalışmasını oldukça hızlandıracaktır.
 7. 7
  Evrene güven. Onun, tıpkı gerçek dünyaya benzeyen alternatif bir boyut olduğunu hayal et ama burada içten arzuladığın her şey anında gerçek olsun. Kendini evrenden dilediğin her şeyin anında kabul olduğu bu boyutun içinde gör. İstediğin şey için “bekleme”; bu insanların her şeyi mahvedebilecekleri bir durum. Eğer dileğini belli edecek bir olay için gözünü sürekli açık tutman gerekiyorsa bu şekilde sadece evrene istediğin şeye sahip olmadığını söylemiş olursun ve istediğine sahip olamadığın yönünde bir enerji göndermiş olursun. Sabırlı ol. Eğer isteklerin hemen gerçekleşmiyorsa üzülme. Bunların “nasıl” gerçekleşeceği konusunda stres yapma. Bırak evren senin yerine stres yapsın. Bir şeylerin “nasıl” yapılacağı konusunda endişelenme işi evrene aittir, sen bu işi evrenden alırsan bu istediğin şeye karşı inanç eksikliğin var demektir. Ayrıca bu şekilde senden daha çok şey bilen ve insanlardan daha güçlü olan evrene ne yapması gerektiğini söylemiş oluyorsun.
  Reklam

İpuçları

 • İyi duygular, iyi gerçeklikler demektir. İYİ hisset. En sevdiğin şarkıyı aç, resim çiz, evcil hayvanınla oyunlar oyna ya da sevdiğin birini veya seni mutlu eden bir şeyi düşün ve sadece gözlerini kapatıp bu anda kal. Bunlara Frekans Değiştiriciler denebilir, bu da senin gizli bir kozun olsun. Farklı düşünceler farklı durumlara etki eder, öyleyse daha sonra kullanabileceğin birkaç şey hakkında şimdiden düşün.
 • Bir görsel pano hazırla ya da herhangi bir dergiden dilediğin şeyi görmene ve onu hissetmene yardımcı olacak bir resim bul. Her gün bu resme bak (gün boyu daha iyi hissetmeni sağlayacağı için bunu sabah yapsan daha iyi olur) ve evrene güzel duygular göndermeye odaklan.
 • İlk başta kolay ve ölçülebilir şeyler dilemeyi dene, daha sonra dileğin kabul olduğunda dilediğin şeyi elde ettiğini kesin surette bileceksin. Bu da inanç inşa edecek.
 • Daima olumlu düşün ve dileğinin gerçekleşme süreci ne kadar uzun sürerse sürsün beklediğin şeyin sana geleceğini hiç unutma. Hayallerin gerçek oluyor! Gerçekleşme sürecine dâhil edilebilecek önemli bir adım da evrene karşı sevgi ve minnet hisseden kalbin enerjisi ile kalbini iyiliklere açmak.
 • Dene bunu... Seni çok mutlu eden bir olay yaşadıysan ve çok mutlu olduysan yaşamına daha fazla mutluluk çekmek için içinde hissettiklerini hatırlamaya çalış (kalbinin daha hızlı atması/midende kelebekler uçuşması). Bu an ne olursa olsun, yaşadığın olayı hatırlayarak o duyguları tekrar hissetmeyi dene. Eğer titreşim enerjin, mutlu olduğun anda hissettiğinle aynıysa o zaman dileğin gerçekleşmeye başlayacak ve yaydığın enerji ile hayatına çekeceksin onu.
 • Mevcut durumda içinde yaşadığın gerçeklik kötüyse bunun hakkında çok fazla düşünmemeye gayret et. Çoğu insan içinde bulundukları duruma odaklanır ve aynı kötü durumu kendine çeker. Bunun yerine sen, yaşamak istediğin şeyi dile. İşe yarıyor.
 • Ne yapmak istemediğine odaklanmaktansa elinden geldiğince ne yapmak İSTEDİĞİNE odaklan. Mesela süregelen bir savaş/çatışmadan dolayı üzgünsen veya kızgınsan 'savaş karşıtı' olmak yerine 'barış yanlısı' olmak için elinden gelen tüm çabayı göster. Durum hakkında hoşuna gitmeyen şeylere odaklanmak yerine barışa ve görmek istediğin çözümlere odaklan.
 • İlginç bir bilgi: Lady Gaga gibi ünlüler bile çekim yasasını uyguluyor ve birçoğu bunun işe yaradığını deneyimlemiş.
 • Çekim yasası, en çok tek seferde bir dileğe odaklandığında işe yarıyor.
 • Bunu ilk denediğinde gerçekleşmesi uzun zaman alabilir (on ay gibi) ama alıştırma yaptıkça daha iyi sonuçlar alırsın.
 • Kullanabileceğin diğer bir araç (ya da tam olarak 2 araç) da bir radyonik makine ve kafa bandıdır. Bunlar az çok niyetini “artırma” eğiliminde olacaklardır.
Reklam

Uyarılar

 • "Ne dilediğine dikkat et çünkü dilediğin şey öylece gerçekleşebilir" ifadesi dalga geçilebilecek bir ifade değil. Bu çekim yasası çok güçlü, hiçbir uyarıda bulunmadan talebin anında ve etkili bir şekilde gerçekleşebilir. Bu yasanın bir şeyi oluşturmak ya da mahvetmek için uygulanabileceğini unutma.
 • Zihninde bu yasaya karşı gelecek ifadeler barındırma. Örneğin eğer çekim yasasını uygulamayı daha yeni denemişsen ve "bu şey işe yaramıyor" diyorsan evren sana 'işe yaramıyor'un daha fazlasını gönderecektir.
 • Uzun zamandır görmediğin bir arkadaşın var ve seni ziyarete gelmesini istiyorsun. "Arkadaşımın kapıda belirmesini istiyorum" demek yerine "Sokakta yürürken onun da oradan geçtiğini görmek istiyorum" ya da buna benzer bir şey diyebilirsin.
 • Mesela bir bisikletin olsun istiyorsan sadece bisiklet istiyorum deme. O bisikletin senin olacağına inan. Kendine o bisikleti istediğini söylemek yerine, bisikleti sürerkenki hâlini canlandır gözünde. O bisiklete ne zaman kavuşacağının bir önemi yok, sadece bisiklete kavuşacağına inan ve bu konuda hiç şüpheye düşme. Eğer şüpheye düşersen hızlıca düşünme şeklini olumluya çevir ve istediğin şeyi aldığına ya da ona sahip olduğuna odaklan.
 • Olumsuz terimler kullanmaktan kaçın. Mesela borçlarından kurtulmak istiyorsan ve bunun için "Borçlarımdan kurtulmak istiyorum" dersen evren sadece 'borç' kelimesini duyacaktır ve daha da fazlasını gönderecektir. Evren 'hiç', 'asla', 'hiçbir zaman', 'eksik' ve benzeri olumsuz terimlere dikkat etmez. Bunun yerine "Bolluk içindeyim, çok param var." de.
 • Sürekli olarak gerçekleşen kötü olaylar ya da olumsuz sonuçlar için kaygılanıyorsan bu demektir ki çekim yasasını kendine KARŞI uyguluyorsun. Kaygılanmak, yukarıdaki adımların çoğunu OLUMSUZ bir sonuç bekleyerek uygulamaktır. Olumsuz sonucu gözünde canlandırıyorsun ve evrene talebini iletirken zihnindeki bu olumsuz sonucun resmiyle iletiyorsun, olumsuz sonuç karşısında hissedeceklerini o an hissediyorsun. Kaygılanmayı bırak ve yukarıdaki yedinci adımı uygula.
 • Çekim yasası, henüz bilimsel araştırmalarla desteklenmemiştir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

El Falı Nasıl BakılırEl Falı Nasıl Bakılır?
Spiritüel Çakralar Nasıl AçılırSpiritüel Çakralar Nasıl Açılır?
Telekinezi Nasıl GeliştirilirTelekinezi Nasıl Geliştirilir?
Nazar Nasıl GiderilirNazar Nasıl Giderilir?
Geçmiş Yaşamlar Nasıl HatırlanırGeçmiş Yaşamlar Nasıl Hatırlanır?
Telepati Nasıl GeliştirilirTelepati Nasıl Geliştirilir?
Numerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl BulursunNumerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl Bulursun?
Nasıl Müslüman OlunurNasıl Müslüman Olunur?
Astral Seyahat Nasıl YapılırAstral Seyahat Nasıl Yapılır?
Namaz Nasıl KılınırNamaz Nasıl Kılınır?
Müslüman Bir Kız Olarak Nasıl Mütevazı GiyinilirMüslüman Bir Kız Olarak Nasıl Mütevazı Giyinilir?
El Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl HesaplanırEl Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl Hesaplanır?
İstihare Namazı Nasıl Kılınırİstihare Namazı Nasıl Kılınır?
Namaz Kılmak İçin Kıble Nasıl BulunurNamaz Kılmak İçin Kıble Nasıl Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 86 kişi çalıştı. Bu makale 174.813 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Felsefe ve Din
Bu sayfaya 174.813 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam